Květen 2008

The Big Bang theory

18. května 2008 v 20:18 | Dragita

Český název:

Teorie velkého třesku

Rok výroby: 2007


Popis:
Tento seriál sleduje osudy dvou nesmírně chytrých (až dalo by se říct šprtů) fyziků Sheldona, Leonarda a jejich dvou kamarádů Wolowitze a Rajeha. Mají svůj vlastní svět, realita jde úplně mimo ně. Vše se ale změní, když se k nim na patro nastěhuje nová atraktivní sousedka Penny. Leonard pro ní stratí hlavu, a tak ji zve na návštěvy, stanou se přáteli, ale tím, že Penny je normální holka z velkoměsta a vůbec nerozumí těm odborným fyzikálním výrazům( + jsou dost geekové), tak dochází úplně vždy ke směšným situacím. Říkám tento nově natáčený seriál, rozhodně zaujme i ty, kteří se v oboru fyziky nevyznají (jako já), tak i odbornější diváky.

Navíc se u toho budete celou dobu smát (fakt, mrkněte na youtube) a má to úplně chytlavou úvodní melodii:)

Update 8/2013 - Momentálně je natočeno šest řad a sedmá se začne vysílat na podzim 2013. Moc se těším, protože od páté řady seriál zase nabral dech a já ho prostě miluju - možná i proto, že se celý díl pořád jen směju. A pokud se na něj chystáte doporučuji originál s titulky. Sheldon je nezapomenutelný.


Šílený Sheldon (nevím kde na takový blbiny chodí, ale umírám u toho smíchy)

Smallville

18. května 2008 v 19:26 | Dragita
Rok výroby: 2001
...
Popis:Tento novodobý seriál o supermanovi je jistě všem dobře známý. Odehrává se v městečku Smallville , které bylo náhle zasaženo meteority. S nimi přiletel i Clark Kent, hlavní hrdina seriálu. A co já velmi oceňuji je to, že se autoři zaměřili na mládí Supermana a tudíž si tu žádný kostým neobléká a není ani novinář. Po té co přistál ho našla Kentovic rodina a pojali ho za svého. Clark má samozřejmě neuveřitelnou sílu, je rychlý jako blesk, nezranitelný a v době své puberty a nástupu na střední, začne objevovat i své další schopnosti. Rentgenové vidění, laserové oči... Je po uši zamilovaný do Lany Langové a Lex Luthor je jeho přítel, ale přítel s dvojí tváří, který v pokročilejších sérií dělá pokusy na lidech se zvláštními schopnostmi a začne pást po Clarkovi, kterému se zvláštní události dějí denně.Clark však má ještě svoji kamarádku Chloe, která je redaktorka na škole a později se stane úspěšnou novinářkou.
V prlběhu sérií se Clark dozvídá o svém původu, likviduje nebezpečné zločince a mutanty (lidé ozáření meteority s násilnickými sklony) Také Lana a Lex procházejí změnami. Lex se stává chamtivějším a proradnějším. Světu se snaží ukazovat svou přeměnu v dobrého člověka, ale jak je známo vždy má nějaký svůj tajný plán, jak dosáhnout moci. Lana se stává samostatnější a začne chápat věci co se kolem ní dějí...nakonec ale skončí v Lexově náruči. Nechybí ani akční scény, u kterých i někdy krev teče.

Je to úžasně zpracovaný seriál, který zaujme každého, kdo má rád sci-fi a akci, dobrodružství. Te Rozhodně stojí zato se mrknout.:)

Update 8/2013 - Momentálně má seriál deset řad a já mám co dělat, abych je stihla všechny. Skončila jsem u osmé.

Pokud si chcete poslechnout znělku, nebo si ji stáhnout můžete...
zde fakt pěkná...mě se moc líbí:)


pokud si chcete o serálu přečíst něco více, nevo se on-line na nějaký díl podívat, či dokonce stáhnout titulky k dílům podívejte se na stránky:
www.smallville.cz - plus popis seriálu, postav, jednotlivých dílů
www.smallville-cz.com - plus popis seriálu, postav, dílů, fórum, galerie obrázků, downloads díly,
videa, wallpapers, soundtracky, uvodní znělky, do mobilu...

Simpsonovi ve filmu

15. května 2008 v 21:07 | Dragita |  Filmy animované
Simpsonovi ve filmu

Typ filmu:Animovaný, Komedie

Rok výroby: 2007

Režie: David Silverman

Hrají: Hank Azaria, Albert Brooks, Billie Joe Armstrong, Tre Cool, Mike Dirnt, Joe Mantegna, Tom Hanks, Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith,Zázračné brusinky

8. května 2008 v 15:35 | Dragita |  Zdravá výživa


Brusinky jsou známy celému světu už po staletí, ale až teprve nedávno se objevily studie, které prokazují jejich neobyčejné a prospěšné vlastnosti na náš organismus.
Brusinky jsou červené bobulovité plody nízkého polokeříku, který je rozšířený především v Evropě, Asii i Americe.

Obsahují organické kyseliny - citrónovou, jablečnou a askorbovou (vitamín C) - velmi příznivě ovlivňují kyselost močových cest i sliznice, navozují správné prostředí a tím účinně zamezují obtížím. Navíc omezují rozmnožování původců nemocí, zabraňují nežádoucím bakteriím v setrvání a umožňují jejich vyplavení. Extrakt brusinky obsahuje flavonoidy s jejich přímými antibakteriálními účinky a potlačením nežádoucích pachů!


Iron Man

7. května 2008 v 19:55 | DragitaJiný jsem zatím nenašla;)

A je tu jaro!!!

7. května 2008 v 18:58 | Dragita |  About Blog
Konečně se k nám dostavilo toužebně očekávané jaro. Květiny různých druhů kvetou sice už pár týdnů, ale to pravé teplé a ráno i trochu mrazivé jaro přišlo tento týden.
Je čas pikniků a dlouhých výletů do přírody, sbírání květů a neustále dobré nálady. Miluju tohle období stejně jako léto, hlavně když rozvetou tulipány nesčetných barev a dále pak šeřík, který provoní a prosvětlí zašedlé ulice a zkrášlí byt. Park kolem hradu špilberk je jím úplně dokonale posetý a dokonce jsou tam i dva keře bílých šeříků. Nevímjka vy, ale já tam pokaždé vyrazím a ozdobím s ním kuchyni a pokoj, a pak když přijdu z praxe, nebo školy domů, to tam tak nádherně voní, že mi dobrou náladu nezkazí už snad nic:)