Původ a vývoj jazyka

21. ledna 2011 v 23:43 | Dragita |  Svět Ještěrů
Původ Ještěrů

Ještěři se nevyvinuli na planetě Zemi, jak mnozí předpokládají. Jejich prapředci sem byli dovezeni mocnou rasou Thaelnuu(výslovnost Talny). Podobali se evropským drakům, jen chodili vzpřímeně a měli 6 až 8 končetin včetně křídel. Odvezli ještěry z mateřské planety, protože jejich slunce umíralo. Přesídlili je na dvě planety. Zemi a Saurii. Země v jazyce Thaelia má jen číselné označení T38SZ a Saurie T211SC.


· T - značí planetu třídy Tharraes - vhodná pro život
· První číslo značí polohu v soustavě
· Druhé číslo značí celkový počet planet
· S - znamená slunce, kdyby šlo o trpaslíka, bylo by tam třeba CT(červený trpaslík)
· Z - znamená Zareei - žluté slunce
· C - Cerreei - červené slunce

Obě planety měli být bez jiných vysoce inteligentních tvorů, aby se mohli ještěři plnohodnotně rozvíjet. V té době teprve objevili pazourek. Jenže Thaelnnane podcenili potenciál lidoopů žijících na Zemi, a tak se ještěři po většinu svého života skrývali. Lid Thaelnuu je sice ze začátku pravidelně navštěvoval (proto mají ještěři dračí bohy), ale potom se po nich slehla zem.

Nikdy nebylo dost ještěrů aby mohli vyhladit celé lidstvo, oni byli silní, ale lidé hodně mazaní.
Co se týče ještěřích vědců moderní doby, zatím netuší, že se původní praještěři dožívali skoro 400 let a měli mnohem větší procento šupin na těle a jejich křídla byla zelené barvy. Neměli zatažitelný ocas, křídla ani tesáky.

Postupně se jejich křídla zabarvila do hněda a do červena. Také zapůsobilo podnebí, ve kterém žili. Bylo to přirozené. Tmavočervená až vínová křídla, byla tvořena silnou pigmentací v reakci na větší sluneční záření u rovníku. Původně měli praještěři olivově snědou pleť a jen mírně zešikmené oči, přes které měli žlutou ochranou blánu.

V průběhu evoluce se jim pleť pomalu vyhlazovala a objevovali se i nové barvy pleti (samozřejmě to vznikalo křížením s člověkem )

Z toho vyplývá, že rasa Zelených ještěrů, je rasou nejblíže té původní. Tito jedinci se s lidmi párovali co nejméně. Žili v pralesích a neprostupných džunglích světa.

Jazyk:

Protože se ještěři (až na výjimky) vyhýbali lidské civilizaci, mají pro vše své vlastní názvy. Pro Zemi je to Rhesha (pojmenovaná po bohu Reshaqovi, který je tenkrát dovedl na Zemi), stejně tak používají jiné názvy kontinentů.

Jazyků ještěrů byly tisíce, teď jich ale existuje jen pár, za to ale hodně dialektů.

Za dávných dob byla na Gaiyasu (Evropě) nejvýznamnější Assaurština a Starosaurština (též zvaná Starý jazyk). Starosaurština je vývojovou větví Assaurštiny. Používali ji jen ty nejvyspělejší národy té doby. Hlavně ty, které vytvořily Spojené císařství Assaurské. (v naší době bronzové), které ale později padlo pod nájezdy Nassarských bojovníků.
Assaurština se používala na Gaiyasu v mladší době kamenné.

Dnešní ještěří jazyk je mnohem jednodušší, jak výslovností, tak i v psané podobě. Hlavní součástí slov tvoří sykavky a hojný výskyt Q, G, R, H. Nejvýznamnější dialekty moderní doby jsou Centrální jazyk (domluvíte se jí po celém světě), Lagorština a Izmerština.

Díky velmi vyvinutému zraku si libují v miniaturním písmu. Lidé by potřebovali aspoň lupu na rozeznání znaků od sebe.
Mladí ještěři vysokého postavení se musí naučit všechny lidské jazyky, vyskytující se v jejich okolí - v zájmu zachování rodu.

Lidé se nikdy nemohou naučit správnou výslovnost ještěrského jazyka, protože k tomu nemají správně vyvinuté hlasivky ani jazyk (natož sluch - nerozeznají slova od sebe) . Ale může se jim podařit rozluštit jeho psanou formu.
by Dragita
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ondřej Ondřej | E-mail | Web | 14. října 2011 v 18:03 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama