Věk a genetika Ještěrů

20. ledna 2011 v 23:52 | Dragita |  Svět Ještěrů
Informace, které jsou obsaženy v tomto článku, nenajdete v žádné mé povídce. Jen v Ještěrech je malá zmínka. Pokud si chcete rozšířit obzory, kdo jsou ještěři, kde se tu vzali a všelijaké další různé zajímavosti, tak čtěte dále;)


Věk a genetika:
Ještěři se dožívají v průměru 150 - 170let . Jsou ale známy i případy, kdy se někomu podařilo dožít i 200let. Přibližně do sta let skoro vůbec nestárnou, aspoň ne tak viditelně, aby to mohly lidé rozlišit. Přibližně kolem devadesáti let, vypadá zdravý ještěr jako 35-letý lidský jedinec.
Do dvaceti let probíhá vývoj stejnou rychlostí jako u lidí. Dříve to tak nebývalo, ale jejich organismus se během tisíciletí přizpůsobil.

Pokud je někdo ještěrem jen na půl( člověk x Ještěr), záleží vždy na okolním prostředí. Jestliže žije celý život mezi ostatními ještěry, může se dožít cca 130 - 150 let, mezi lidmi sice také, ale pokud aktivně potlačuje své schopnosti, nepoužívá křídla, ocas ani zuby, může se dožít jen 90-100let. Křídla i ocas mu zakrní, jak se snaží zapomenout na to, co je.
Stává se to také proměněným lidem, nebo těm, kteří měli aspoň jednoho ještěřího předka.
Potomkům lidí, kteří aktivně celý život potlačovali svou ještěří stránku, se jejich schopnosti často projeví v období puberty.

Jestli uplyne několik generací, ve které se dále nacházejí jen lidské geny, schopnosti a vzhled ještěra ustoupí do pozadí. Může se však projevit ve vypjatých situacích (stres, úraz...), taková proměna bývá zpravidla velmi rychlá, v řádkách hodin (často přes noc).
Jedincům, co tímto projdou, trvá pár dní, než si vše uvědomí. V nocích bloumají městy, vedeni jen svými ostrými smysly a pudy, které vůbec neovládají. Lidem většinou nebezpeční nejsou, jen sami sobě.

Když během 10 generacích a více, budou v rodové linii už jen lidské geny, je skoro nemožné aby se zanikající ještěří gen někdy projevil. Stopa v DNA mu však už navždy zůstane, bez důkladného rozboru, je to nezjistitelné.

Ti jedinci, kteří se stali Ještěry proměnou z člověka (díky speciální tekutině v jedových žlázách), se stanou plnohodnotnými ještěry, bez jakýhkoliv omezení. Hlavní proměna se projeví do několika dní, ale není úplná. změny metabolismu se dějí ještě následující rok, než budou kompletní.
Jen některé skupiny a klany, mají názor, že tihle nejsou čistokrevní (tudíž něco méně). Lidská stopa v DNA jim už zůstane. Od křížených se liší jen druhem lidského genu. Zatímco proměnění, mají gen GR023H (který je nefunkční), kříženci mají GR023M (má vliv na biomechanismus v těle - délka věku, zdraví...) Dá se to zjistit jen ve speciálních laboratořích.

ČERNÍ Ještěři se mohou dožít až 250 let, křížením se tato hranice pochopitelně snižuje(sice je gen Černého ještěra dominantní nad geny ostatních ras, ale někde se to projevit musí). 1 generace se dožívá jen 210 let, 2 generace až 180let a 3 generace 160 let (když se neustále kříží s ostatními rasami). Pokud se dále nezkříží s člověkem, hranice už neklesá.

Plodnost Ještěřích žen plní svou funkci shruba do 50 let,pak začne zvolna klesat. u mužů je to celý život, záleží na celkové kondici organismu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adarra Adarra | 17. května 2014 v 19:06 | Reagovat

To by mě tedy zajímalo, kolika let se asi může dožít Garovo dítě. A co Eve? Jak silná je její ještěří stránka, projeví se na věku, nebo by umřeli s Garem asi zaráz? (Když je mu 150, už má na každý pád větší část života za sebou)

2 Dragita Dragita | E-mail | Web | 18. května 2014 v 15:18 | Reagovat

[1]: Hm, jelikož je Gar 1 generace, jeho dítě se dožije cca 210 let, on sám může až 250 let. Eve to má špatné, pokud zůstane tak, jak je, dožije se max. stovky - a to už bude dost stará. Přece jen, je v ní sotva poslední nitka ještěřího předka. Pokud by se stala ještěrem, záleží jakou rasou, protože by jí už nestála v cestě lidská genetická výbava.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama