Březen 2011

Pojď si hrát - první verze

31. března 2011 v 18:33 | Dragita |  Mé kresby

Dneska mám rozvernou náladu (hlavně díky tomu, že Navík je přece jen zdravý a boulička je jen vazivová), a tak se mi chtělo čmárat.

Dlouho už jsem nemalovala dráčky, tak sem dávám svůj dnešní výplod, je to první verze tužkou, protože nevlastním tiskárnu a mám zkušenost, že se mi líp vybarvuje okopírovaná verze, takže o víkendu přibyde i barevná verze.

Poslední šance 3. část

31. března 2011 v 11:38 | Dragita

3. část příběhu. Faerlyn čeká návštěva Rady starších, jaký bude verdikt? Jiná planeta, jiné priority a pro ni to moc růžově nevypadá.

Úplňková noc

30. března 2011 v 23:09 | Dragita

Už je to déle jak týden co byl na nebi ten největší úplněk za 18 let. Také jsem se dívala, svítil mi přímo do postele a navíc mi bez brýlí připadal asi třikrát větší než normálně.
No a právě od té doby jsem toužila namalovat si tuto kresbu. Dneska jsem se konečně dala do díla. Neumím profilovky, ale tato vypadá celkem obstojně. Kdybych si omylelm nezmačkala ten roh vypadalo by to líp. Zítra to snad naskenuju aby to nebylo tak tmavé. Je to A4 a dívka není na papíře sama (ten chlap se moc nepovedl:-D

Projekt 365+ - Den dvacátý 30. 3. 2011

30. března 2011 v 22:58 | Dragita |  365 dni

Dneska se vyčasilo a já hnedka ráno věděla, že bude krásný den. Jen co jsem dorazila do školy, dozvěděla jsem se, že ve středu ráno nemusím chodit na praxi a tudíž se nemusím učit roli Kulicha do divadla (jup:-)
No ale odpoledne jsem poznala zač je toho loket, když neposlechnete svůj instinkt. Byla jsem s Aimi na procházce asi hodinu na Špilberku a chtěla se tam vrátit a jen si sednout a vypnout mozek, prostě vegetit, zbavit se stresu.

Projekt 365 + - Den devatenáctý 29. 3. 2011

29. března 2011 v 20:28 | Dragita |  365 dni

Vážně už uvažuji, že splodím článek o stravování, dietách a jaký bordel to s lidmi dělá. Zase jsme měli tolik pacientů na Diabetologii, kde mám praxi, že to snad bude nutnost. Lidi potom mají ještě větší obezitu než předtím (až morbidní) a často u nás končí s cukrovkou (kolem 50- 80tého roku života, protože léty se ty chyby ve stravování nakumulují). Celé dopoledne jsme měli plno pacientů ani na chvíli jsme se nezastavily. Jeden pán byl trochu oříšek, nechtěl se vzdát zajetých zvyklostí, vždyť nové srdce pracuje jako hodinky (ale při takovém režimu mu to podle mě dlouho nevydrží).

Udělalo se hezky a já prostě musela vyfotit toho velikána, na kterého shlížím z okna Diabetologie. Už minulý týden jsem ho chtěla cvaknout, jen mě ruší to staveniště. Když jsem potom kolem něj šla, všimla jsem si kovového stojanu se znakem českého lva a nápisem Památný strom. Ani se nedivím, kmen měl minimálně 80 cm v průměru.

Naya - Kapitola 17.

28. března 2011 v 22:00 | Dragita |  Naya kapitoly

Opustí Afen a vydají se na cestu, přímo do srdce Sierinqu, ale už ani tam není bezpečno...


Projekt 365 + - Den osmnáctý 28. 3. 2011

28. března 2011 v 21:09 | Dragita |  365 dni

Dneska budík zazvonil až přílič brzy, probudil mě ze snu, ale netuším jakého. Jen z něj mám rozpopluplné pocity. Přijela jsem do školy tak na knop a stejně tam skoro nikdo nebyl. Zase volnější hodiny, tak jsem střídavě pracovala a střídavě pročítala internet. Jen mě naštvali, že zrušili wifi v druhé počítačové učebně(kde jsem byla následující hodinu) a zrovna tam jsem 4x týdně a svoje heslo na počítače si nepamatuju, letos mi stačil můj vlastní.

K poledni krásně vysvitlo sluníčko, zvedla se mi nálada a hnedka jsem dostala chuť si trochu zameditovat. No asi to není meditace v pravém slova smyslu, pochází ze stránek Reného Nekudy na uvolněné tvořivého ducha a lepší vyjadřování myšlenek. To zavřete oči, lehnete si na chvíli, potom se posadíte a 5-15 minut si brbláte - stále oči zavřené, zpíváte nebo mluvíte nahlas. Sice jsem se prvně cítila blbě, ale stejně mě nikdo neslyší a za ten efekt to stojí. Protože potom si člověk ještě na chvíli lehne, párkrát se zhluboka nadechne a otevře oči - já se cítím pokaždé jako znovuzrozená, plná energie a zlepší se mi i nálada, pokud předtím pokulhávala. Určitě to vyzkoušejte jakmile budete doma sami;)

Dexter

28. března 2011 v 10:17 | Dragita

Dexter


Žánr: Krimi/ Drama/Mysteriózní

Rok: 2006 (USA)

Čekala jsem celou první sérii, než o tomto zvláštním seriálu něco sepíšu. Na Primě Cool právě začíná druhá řada.
Seriál mě zaujal zvláště svým tématem, sériový vrah řeší vraždy - pracuje jako forenzní vyšetřovatel. Ale překonal všechna má očekávání, děj má spád, díly na na sebe navazují a navíc je vše protkáno tak dobrým černým humorem, že se prostě musíte smát. Tento seriál Vás chytne a jen tak nepustí, těším se na každou další epizodu.

Dexter už odmala necítí naprosto žádné emoce, za zvláštních okolností se dostane k pěstounovi, který je policista. Ten ho naučí jak přežít, předstírat, že je normální. Jenže jediná doba kdy Dexter něco cítí je, když někoho zabije( a nedokáže s tím přestat). Ale vždy si vybírá jen ostatní vrahy. V dětství se naučil jak nejlépe zamést stopy a má i svůj vlastní kodex - nevinné nezabíjí.
Celou první sérii hledá vraha s chlaďákem (to je oficiální název), je jím fascinovaný (oběti byli bez kapky krve) a vrah Dextrem taky, ví totiž, že jeho chování je jen maska.
Během toho sledujeme jeho pokus o normální život - má přítelkyni (taky není zrovna normální). V průběhu první série se Dexter hodně změní, že by mu začalo záležet na ostatních? Na nevlastní sestře, přítelkyni a jejích dětech?

Tento seriál určitě nevynechejte, není to klasická kriminálka. Je to mnohem lepší. Navíc herec, který hraje Dextra působí místy opravdu děsivě.

Update 8/2013 - na světě je už osmá série a je to pořád stále lepší a lepší. Jasně, čtvrtá série nic moc, pátá už byla lepší a od šesté je to zase nářez :) A nejlepší je seriál v originále.

Menší upoutávky -česky


Ukázka z prvního díluProjekt 365 + - Den sedmnáctý 27. 3. 2011

27. března 2011 v 18:49 | Dragita |  365 dni

Dnes aspoň nás aspoň chvilkama navštívili sluneční paprsky a mě ještě ze soboty zůstala dobrá nálada. Ráno jsem s vzbudila sama, bez budíku což je u mě velmi vzácný jev (dokonce v devět ráno - tedy teďka už v deset, změny času mi stejně připadají zbytečné;), dočetla jsem povídku Baltazar na piste-povídkách a jela k rodičům na oběd. Počasí lákalo na procházku - fotila jsem osto šest;)

Projekt 365 + - Den šestnáctý 26. 3. 2011

27. března 2011 v 18:46 | Dragita |  365 dni

Dneska je zima, po nádherném teplém týdnu je to jako studená facka, ale náladu mi to nekazí. Nevím proč mám dobrou náladu a je na čase to tvořivě ventilovat. Opravovala jsem staré články a četla Nejlepší den pro umírání od Vladimíra Šlechty. Zatím to vypadá velmi dobře.