Červen 2011

Legenda

30. června 2011 v 23:29 | Dragita |  Povídky
Protože bych velmi ráda rozšiřovala svůj svět, ze kterého většina mých povídek pochází, napadlo mě, co takhle se věnovat na chvíli dějinám. V příbězích, protože jsou většinou ich-formou, se toho moc nedozvíte, možná nějaké zkreslené informace, protože ani aktéři příběhů, nemusí vědět všechno.Nebo mají špatné informace.
Je to menší pokus, o povídku ve stylu deníkového zápisu očitého svědka prvních Černých ještěrů, kteří se na Zemi objevili. Jeliko dosud o nich ostatní nic moc nevědí, je jasné, že to s ním moc růžově nedopadne.

Přeji příjemné čtení a těším se na vaše názory (pokud jste už ode mně nějakou povídku četli, budete možná více v obraze, o co se zde jedná;)

Na Vlásku

30. června 2011 v 22:03 | Dragita |  Filmy animované
Na Vlásku


Už je to nějaký ten pátek, co do našich kin zavítala tato rozpustilá komedie plná barev, šílených zvířat a mořem zlatých vlasů, kterým nikdo neunikl.
Stačilo vidět trailer a hned mě tento animák k sobě připoutal, musela jsem ho vidět. Jenže, s českým dabingem jsem se už několikrát spálila, tak zvítězil originál.
Jednoduchá angličtina a krásné písničky mě vzali za srdce.

Rapunzel je princezna uvězněná ve věži, na tom by nebylo zase nic zvláštního. Jenže ona má velmi velmi dlouhé a hlavně kouzelné blonďaté vlasy, které se díky speciální písni rozzáří a tím navracejí mládí. Proto ji jako malou unesla zlá čarodejnice, která ji využívá pro své potřeby. A stala se její macechou.
Flynn Ryder je zlodejíček, který naprostou náhodou při krádeži královské koruny narazí na Rapunzelinu věž a rozhodne se tam schovat, protože ho pronásleduje šílený policejní kůň Maximus.

Rapunzel, která nesmí ven a dosud jí dělal společnost pouze roztomilý chameleon, nabídne Flynovi obchod. Dovede ji na místo, kde uvidí zářit svíce, které jsou vypouštěny každým rokem na její narozeniny a ona mu dá tu korunu.
Když dívka poprvé opustí věž, netuší jaké dobrodružství na ni čeká. Ale její macecha je jí v patách.

Pokud váháte, jdete do toho, zaručuji, že se budete bavit:-)
Naya - Kapitola 31.

28. června 2011 v 7:02 | Dragita |  Naya kapitoly


Slíbená další kapitola, která přímo navazuje na konec předchozího dílu. S Niroqem se ještě nerozloučíme.
Je kratšího rázu, ale plná informací;)

Naya - Kapitola 30.

27. června 2011 v 22:35 | Dragita |  Naya kapitoly


Koukla jsem, kdy jsem napsala poslední kapitolu a je to přesně měsíc a skoro 25 dní, tu nic nepřibylo. Ten čas tak uletěl až se mi tomu nechce věřit. Už se to nestane, slibuju.
Nicméně mám tu pro vás pokračování a jelikož jsem stihla opravit dvě kapitoly, zítra čekejte číslo 31.

Niroq letí s na smluvené setkání a doufá, že to k něčemu bude, ale koho mu osud nahrál do cesty, to by vážně nečekal. Čtenáři příběhu Křídla osudu, konečně jste se dočkali pokračování;)

Projekt 365+ Den devadesátý čtvrtý 12.6. 2011

12. června 2011 v 23:22 | Dragita |  365 dni


Zde slíbené fotky naší zvířeny a mě samotné, sice bych potřebovala kadeřnici, ale kdo ví, kdy se tam zas dostanu. Navík už běhá s ostatmími v kleci a vypadá to, že se jeho zranění dobře hojí, dírka je jeden strup. Ostatní si nedovolí mu do toho kousnout.
Také jsem se zůčastnila narozeninové soutěže na fantasy-planet.cz a vyhrála jsem knihu Slepozrakost, nějaké nové drsné scifi z budoucnosti + první kontakt s mimozemštany. Už se na to celá třesu.

Projekt 365+ Den sedmdesátý devátý 28.5.2011 - Den devadesátý třetí 11.6. 2011

12. června 2011 v 22:56 | Dragita |  365 dni


To to ale uteklo, skoro tři týdny. Po pětiměsíční pauze jsem se totiž znovu vrhla do šití, hlavně šperků. Měla jsem od rodiny a přítel pár restů a konečně jsem je mohla splnit a udělat radost šperkem a ještě k tomu navíc vyrobit něco i do obchůdku. Ještě mě čeká vyrobit něco do 3 soutěží na fleru. Je to tam převážně o dobrých fotkách a reklamě. Kolik hodin jsem strávila focení doma i přírodě a většinou je použitelných jen 10% a do nominaci na hlavní stranu ještě méně.
Ale já to zdolám a budu se pokoušet dál o umělecké fotky šperků, které zaujmou a dostanou se na přední stranu. Jen o zrcadlovce a stativu si mohu nechat zdát.

Hledám si práci, obeslala jsem 7 žádostí a už týden na netu nejsou žádné nové. Štve mě to ze dvou důvodů. Od 30.6. nebudu student, ale zároveň nesmím na pracák a sama bych pojištění neměla z čeho zaplatit. A ten druhý je soukromý - mám tolik nápadů na šperky, ale chybí peníze na nový materiál, odstíny, tvary a minerály, které k tomu potřebuji. A to není levná záležitost, když chci kvalitu.

Beznaděj

6. června 2011 v 23:22 | Dragita |  Povídky
Tahle povídka mi ležela v šuplíku přes měsíc, než jsem se ji odvážila zveřejnit. A světe div se, dostala jsem Tip dne na piste-povidkach.cz. Překvapilo mě to a velmi potěšilo, nevím, co říct. Byl to můj pokus o povídku o obráceném domácím násilí, na podnět knihy od Kinga O psaní. Takže fantasy zde nehledejte;)
Přeji pěkné čtení:-)


Možnost volby

6. června 2011 v 23:18 | Dragita |  Povídky
Kratičká povídka, která nemá s fantasy nic společného. Napsala jsem pocity a dojmy, prostě vše, co cítím při tvorbě šitého šperku, jen v třetí osobě, nějak se mi tam více hodila. Já se teď od toho nemohu odtrhnout a šiju až se ze mě kouří, hoří mi termíny do soutěží na fleru:-)
Přeji hezké čtění;)


Pohádky: vždy tu byly a vždy budou

5. června 2011 v 21:30 | Dragita |  Téma týdne


Neznám člověka, který by se aspoň jedinkrát v životě nepodíval na pohádku. Vždyť ty kreslené postavičky a knižní hrdinové, obveselují naše duše už celá staletí, jen pokaždé trochu mění formu.

V každém z nás zůstane celý život kousek dítěte, v někom méně a v někom více. Vždy se usmívám, když vidím svého otce, který ač má rok do důchodu, nadševše miluje Toma a Jerryho, Sylvestra a Tweetyho a hlavně klasickou Pyšnou princeznu, S čerty nejsou žerty a tak podobně, nikdy je v televizi nevynechá:-)U pohádek si vždy odpočinu, sice už v dnešní době volím jen ty filmové, vždy si najdu čas a sleduji nově vyšlé animované filmy. Nemusím u nich nijak zvláště přemýšlet, jen se nechám unášet příběhem a na chvíli zapoměnu na okolní svět. Jako první mě k této mojí závislosti přivedl film Doba ledová - svým způsobem je to také pohádka. Bylo mi tenkrát necelý čtrnáct let. Od té doby, ty, které za to stojí nevynechám.
Mohla jsem se rozplývat nad roztomilostí Bolta, dráčka z Jak vycvičit draka(k umazlení) smát se Kryserce nebo osnovat plány s modrým chlapíkem jménem Megamysl. Viděli jste už planetu 51? Nemohla jsem se přestat smát. A oto tu přece jde.


Proto doufám, že klasické pohádky, které určitě budu vyprávět svým dětem, tak i animované filmy, budou dále těšit všechny, kteří si najdou chvilku ve svém nabytém čase a nechají se unášet fantazií do jiných světů. Vždyť bez nich, by byl ten náš svět prázný a černobílý, co myslíte?

Vaše pohádky milující Dragita

Zdroje obrázků v prokliku;)

Andrzej Sapkowski - Zaklínač VI. Věž vlaštovky

5. června 2011 v 18:52 | Dragita |  knihy v mych myslenkach


Tento díl je společně s Paní jezera, nejdelším v Zaklínačské sérii. A také patří k těm složitějším. Na mnoha webech jsem četla jak poslední díly upadají, jsou nudné a ne jako ty předtím. Víte proč? Protože jsou náročnější, v tomto díle se prolýná hodně dějových i časových linií. Na celý příběh, válku a Geraltovo putování nahlížíme z pohledů tolika osob, že se může každý hned ztratit. Chce to hodně pozorného čtenáře a věnovat knize nějaký ten čas. Ono totiž vše souvisí se vším. Všechny pasáže vyprávění, mě neskutečně zajímaly, jako i každá legenda na začátku kapitol. Pak Sapkowski má můj obdiv, že stvořil tak spletitý příběh a vůbec se v něm nezamotal. Protože ne vše se točí jen kolem toho, že Geralt hledá Ciri.