Srpen 2011

Oriental § Oko

27. srpna 2011 v 21:42 | Dragita |  Mé kresby


Zase kresby, omlouvám se všem čtenářům, ale na čmárání mi holt stačí jen hodinka času, kdežto abych zesumírovala další kapitolu potřebuji minimálně dvě a zatím se mi to nepodařilo - ani v dnech volna, kdy jsem se konečně za celé prázdniny (léto) dostala na koupaliště a chytla i nějakou barvu;)

Vyzkoušela jsem novou metodu kreslení postav, stoupla jsem si před své vysoké zrdcadlo, které je zatím jen opřeé o stěnu, ale viděla jsem se celá a potom se podle sebe ve stoje nakreslila. Podle mého zatím nejvěrohodnější postava ženy, kterou jsem načmárala:-) Jen je to focené trochu shora

Draci, kteří uleví duši;)

23. srpna 2011 v 8:28 | Dragita |  Mé kresby
Múza nepřichází a já mám každý den v práci do večera, takže sotva vstanu, jdu pracovat, vrátím se vycucaná jako citron (s uslzenýma očima od pc) a jdu spát. Nedaří se mi pořádně plnit kvóty, co mám dané na srpen, i když se snažím jako blázen.

Pak z toho mám akorát špatnou náladu, protože mě okolí má za nějakého super prodejce, jen díky prvnímu týdnu v srpnu.
Celý týden jsem nic nečetla, není nálada na psaní ani jinou tvorbu. Ale přece jen jsem si našla ventil. Maluju draky. Zkoušela jsem lidi, ale nedařilo se. Takže čmárám doma i práci draky, jen abych se zbavila toho napětí, které se netýká jen samotné práce.;)

Jen tak do bloku;)

19. srpna 2011 v 11:02 | Dragita |  Mé kresby

Včera večer bylo v práci takové leháro, že jsem několik minut mezi hovory neměla co dělat a na knihu jsem neměla náladu. Tak jsem si začala si čmárat do bloku, kam si píšu poznámky:-) Sice jen tak propiskou, ale výsledek se mi líbí a proto jsem se rozhodla dát i sem:-)

Předem se omlouvám všem, co čekají na nové kapitoly příběhů: múza je poslední dobou pěkná mrcha, ale ještě poslední den v práci po dvoutýdenním maratonu a čeká mě volný víkend:-))))
Cizinec 2. část

16. srpna 2011 v 22:09 | Dragita |  Povídky
Tuto část jsem předělávala asi třikrát, než se mi začala líbit. Proto je tu trochu odklon od zkoumání lidského světa jako takového (nějak mi to nešlo čtivě sepsat a potřebovalo to zápletku), takže do hry vstupuje i moje vlastní fantazie (co se týká našeho světa). To, co mám napsané, jsem se snažila rozdělit do rozsahově lehčích částí, takže momentálně jsou napsány i další dvě - v týdnu přibudou;)
Místy tu budou vulgární výrazy - ale řekněte, barman nebude mluvit jako jeptiška.;)

Stephen King - Temná věž - Čaroděj a sklo

16. srpna 2011 v 21:53 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
96% Tato kniha mi dala zabrat, četla ji přes dva týdny - sice převážně v práci a cestou do práce, ale i tak je to dlouho. Bichle o šestiset stránkách mě ale nechtěla jen tak pustit.
Další pokračování Rolanda z Gileadu a jeho skupinky (Eddieho, Sussanah, Jake a brumláka Ocha), které jsme předtím opustili, když nastoupili do zlověstného a šíleného vlaku Blainea Mona. Opět se v knize proplétá mnoho osudů a světů s pozorný čtenář si jistě všimne i odkazů, týkajících se knihy Svědectví.
Malá poznámka, tento díl mi připadal nejvíce romaticky zaměřený - vždyť půjde o dávnou lásku Rolanda a Susan.


Cizinec

14. srpna 2011 v 23:03 | Dragita |  Povídky
Už dlouhou dobu, snad léta, nosím v sobě myšlenku, co by se stalo, kdyby se na naší planěte ocitl cizinec z jiné planety - vyspělejší. Co by řekl na auta, reklamy, chování lidí, noční přecpané autobusy. Pořád to byly jen náhodné myšlenky, které nedávaly smysl, ale já je toužila dát na papír. Netušila jsem, jak těžký úkol to bude. Přepracovávala jsem začátek snad třikrát a myslím, že jsem zatím na dobré cestě.

Přináším úvod, který nepozřebuje změnu, líbí se mi tak jak je. Jste zvědaví? Pokud vás to zaujalo a budete tu chtít vidět pokračování, budu jen ráda;)


Červen a Červenec

8. srpna 2011 v 22:08 | Dragita |  365 dni
Protože jsem nezvládala tempo, jaký mám priket 365 dní, smekám před všemi, kteří to vydrželi celý rok i déle a pravidelně zveřejňovali zajímavé fotky.
Ale nechci se focení a toho malého srhnutí, co vždy bývalo u fotek jen tak vzdát. Takže bylo rozhodnuto - jednou měsíčně, v první týdnu tu bude k mání malý souhrn celého měsíce. Nebude se jednat o rozbor celého dne, jen vypíchnu podle mě důležité události, sepíšu co jsem viděla i četla a nakonec nebudou chybět ani fotky. Pro tento měsíc jsou chudší ve variabilitě, ale kdo by se mi divil při 23 přesčasových hodinách, kdy v práci nemohu vytáhnou ani mobilní telefon z kapsy (ale ten v šeru stejně nic nevyfotí;)


Cvičné čmáranice

7. srpna 2011 v 21:52 | Dragita |  Mé kresby
Dlouho, předlouho jsem neměla tužku v ruce je to znát. Než začnu kreslit, vidím před sebou jak to má přesně vypata, ale ani po hodnách gumování se mi to nepovedlo zachytit. Budu se muset naučit lépe hledat na deviantartu, abych si nacvičila různé pózy a výrazy tváře, protože mě to mrzí.

Tak jsem se zatím spokojila se základními pozicemi ve stoje a spatlala dvě postavičky. Nejsou dokonalé, ale co bych chtěla po měsících půstu.:-)
Ps: je to vyfocené, ke skenneru jse se nedostala.Malé info - aktivita:-)

1. srpna 2011 v 22:59 | Dragita |  About Blog

Práce mě celkem vysává (8 hodin koukám do pc), ale už jsem si zvykla a je čas dát věcem nějaký ten řád. jak v životě, tak na blogu, tak v eshopu se šperky, protože jsem už měsíc zase nic nevyrobila až mě z toho svrbí prsty:-)

Nejprve, co s Projektem 365? Jelikož se mi pokazil slot na karty na počítači (a v červnu mi rupla SD karta, ale už mám novou), nebudou denně přibývat fotky, ale protože se toho nechci jen tak vzdát, bude jednou měsíčně vycházet souhrn všech důležitých věcí, se kterými se budu chtít podělit + samozřejmě pár fotek, co během měsíce nafotím. Podělím se o dojmy z toho co jsem četla a viděla, aby mi tu jen tak nestály recenze filmů - na které se těď opravdu moc nedívám. Ale Na Harrym Potterovi jsem byla, tak to ještě sepíšu;)