Září 2012

Jaroslaw Grzedowicz - Pán Ledové zahrady

25. září 2012 v 23:31 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Jaroslaw Grzedowicz
Originální název: Pan Lodowego Ogrodu
Vydání: 1996, u nás 2007
Žánr: Science-Fantasy

Chtěla jsem napsat původně jinou recenzi, ale myslím, že je lepší to psát vždy za čerstva, když člověk knihu zrovna dočte. Takže jsem před chvílí obrátila poslední list Pána Ledové zahrady a rozhodla se pro něj.
Když jsem bloumala po knihkupectvích, tak jsem loni objevila knihu, která mě zaujala svou obálkou. Temný rytíř na oči, jako z pekel. Když jsem si sehnala recenze, bylo jasno. Tuto knížku musím přečíst. Dostalo se na ni až letos na podzim a četla jsem ji skoro dvacet dní - pořád nebyl čas.


Já věřím na víly!

23. září 2012 v 12:15 | Dragita |  Téma týdne
Není tomu tak dávno, co jsem oslavila své už čtyřiadvacáté narozeniny. Čas letí svým tempem, který ani jeden z nás neumí zastavit a já jsem ráda, že mám svou fantazii, že věřím na víly, draky a leprikóny. Člověk by se neměl vzdávat toho, čemu věří ani když si to přeje okolí. Dlouho jsem žila v domnění (díky ostatním), že fantazie, víly a skřítkové jsou jen pro děti. Že je dětinské a strašně nedospělé -divné- mít svou fantazii a snít.
Už vím, že ostatním to může být úplně jedno.
Jenže letos na jaře jsem zase přišla o svou víru, fantazii - a to díky náročné stresové práci. Nedokázala jsem nic nakreslit, vymyslet, vůbec nic. Jen jsem chodila do práce. Ani jsem pořádně nečetla knihy. Mé tělo rozhodlo za mě - takhle to dál nešlo a já skončila na dlouhé nemocenské.

Teď, když jsem zpátky, znovu jsem v sobě objevila své já. Svou fantazii a víru. Můžu říct: Já věřím na víly! Já chci a je mi jedno co si myslí ostatní, nebo jak se na mě dívají.
A proto, jsem tento týden, po roce, vzala do ruky tužku a papír a nechala se vést myšlenkami.

Sophie Jordan - Drakie

16. září 2012 v 20:42 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Autor: Sophie Jordan
Originální název: Firelight
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2012

Knihu jsem našla a koupila jen náhodou. Brouzdala jsem v internetových vodách a najednou na mě vykoukla tahle zajímavá obálka (nádherná, barevná a matná) Už ten název Drakie, mě lákal přečíst si anotaci. Už jsem dlouho nečetla nic o dracích. Jakmile jsem dočetla anotaci, věděla jsem, že knihu musím mít. Hned. Každý den, cestou z rehabilitace, jsem koukala do Barviče a Novotného až jsem ji spatřila. Sice mi vydržela asi jen šest hodin, ale byl to velmi příjemný zážitek.
Neil Gaiman - Nikdykde

8. září 2012 v 22:13 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Neil Gaiman
Originální název: Neverwhere
Rok vydání: 1998
Nakladatelství: Polaris

Na knihy Neila Gaimana jsem se těšila už hodně dlouhou dobu. Potom jsem dokonce v knihkupectví našla nové vydání Nikdykde, Američtí bohové, Hvězdný prach. Ale vždy jsem musela koupit něco důležitějšího. Teď jsem se k tomu dostala díky knihovně a s lítostí zjistila, že v obchodech je zase vyprodáno.

Beth Revisová - Loď mezi hvězdami

5. září 2012 v 10:40 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Beth Revis
Originální název: Across the Universe
Nakladatelství: CooBoo

Tak po dlouhé době se zase vracím k recenzím, ale se čtením, jsem nepřestala:-) Na tuto knihu jsem se těšila celý rok, vlastně od té doby, kdy na ni napsala recenzi Abyss, která ji četla v originále. A řeknu vám, originální název se mi líbí víc - Across the Universe. Sháněla jsem ji přes týden, na fantasyplanet.cz nebo fantasyshop.cz taky nic. Až na vydavatelství COOBOO, jsem si přečetla, že je určitě vydaná. A nakonec jsem ji našla v oddělení pro děti a mládež v Barviči a Novotném. (a tam mě vážně celou dobu nenapadlo se kouknout)