Říjen 2012

Chci si přečíst

28. října 2012 v 16:28 | Dragita |  Chci si přečíst
Je spousta knih, které někoho zaujmou, jak obálkou, tak antotací, příběhem, který by mohl být přesně to, co jste hledali.

Proto jsem se rozhodla, že tu každý týden v neděli napíšu, ktré tři knihy mě momentálně zaujaly a proč bych si je chtěla přečíst. Chtěla jsem původně napsat jen ohmromný dlouhý seznam, který jsem používala pro rok 2011, ale zaujala mě forma meme On my wishlist. Jenže já mám raději české názvy, proto tu je nová rubrika - Chci si přečíst. Ať už již vydané knihy, starší knihy nebo ty, které ještě nevyšly.
Pokud budete chtít, můžete my napsat svůj názor na knihy, ať vím, co čekat;)

Mark Chadbourn - Konec světa

28. října 2012 v 12:10 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Autor: Mark Chadbourn
Originální název: World's End
Datum vydání: 2005
Série: Věk rozvratu
Žánr: Fantasy a sci-fi
Počet stran: 424

Anotace:
Dávní bohové keltské mytologie se vracejí, aby se znovu ujali vlády nad zemí, ze které byli před milénii vyhnáni. V jejich stopách přicházejí bytosti z legend a lidových zkazek: draci, skřeti, víly a Noční chodci. Obyvatelé vesnic a měst v různých částech Velké Británie jsou vražděni po stovkách... Pět ne zrovna nejvzornějších lidských exemplářů nazývaných Bratři a Sestry draků, aniž sami tuší proč a co to vlastně obnáší, se spojí v nebezpečné výpravě za čtyřmi magickými talismany potřebnými pro boj s temnými silami z minulosti. Čas se však zoufale krátí a na moderní svět se rychle snáší soumrak. V děsivém nástupu nového, magického věku temna lidstvu hrozí, že bude bez výjimky smeteno.

Na co se můžete těšit...

26. října 2012 v 20:33 | Dragita |  About Blog
Vím, dlouho jsem nic nenapsala. Dokonce ani slíbené recenze. Ale hned to napravím. Měla jsem díky práci jen pár hodinek denně - většinou 2-3, tak jsem se věnovala pouze psaní svého románu Oheň v srdci, dokud mám ještě jiskru inspirace. Jsem skoro u konce.:)
Protože právě sedím doma - nuceně, přišla jsem během minulé noci o hlas, což je v mé práci jako operátorka v callcentru docela průšvih, napsala jsem recenzi na většinu knih, které jsem od léta přečetla. Takže budou postupně, v následujících dnech přibývat. Doma si totiž nějakou dobu posedím - má doktorka je také nemocná, takže až v pondělí budu vědět, proč jsem přišla o hlas, když mi jinak nic není a teprve potom to budou léčit :D

A na co se můžete těšit?

Colleen Houcková - Tygrovo prokletí

26. října 2012 v 20:07 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Collen Houck
Originální název: Tiger's Curse
Datum vydání: 2011, u nás 2012
Série: Tygří sága
Žánr: Fantasy
Počet stran: 408

Anotace:
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.
Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy.