Únor 2013

Sophie Jordan - Drakie Útěk

28. února 2013 v 12:06 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Sophie Jordan
Origiální název: Firelight 2 - Vanish
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2012

Nedočkavě jsem si koupila knihu hned jak na podzim vyšla. První díl skončil napínavě a já se do ní hned začetla. Akorát obálka se mi zdála nějaká vydledlá a po přečtení jsem pochopila, proč taková je.;)
Plus bylo, že mi vydržela déle než první díl. Četla jsem ji dva dny v práci a rozhodně jsem se nenudila. Kniha má jak své klady, tak i zápory. Přesto jsem velmi ráda, že jsem si přečetla pokračování.

Anotace:
Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?