Duben 2013

Krémy na ruce

13. dubna 2013 v 21:39 | Dragita
Krémy na ruce u mě nesmějí chybět. Hodně pracuji na počítači a mám suché ruce, takže je používám několikrát denně.
Z toho důvodu jsem se začala zajímat, co vlastně obsahují. Když něco používáte takhle často, měli byste vědět, co se z toho potom do vás vstřebá. Všechny moderní krémy jsou plné parafínu, silikonů a dalších ropných odpadků, že ani myslet, co za bordel to dělá v těle. Sama jsem používala takovou kosmetiku šest let v kuse.

Takže, jak na to jít přírodní cestou? Chci si užívat komfort rychlého vsáknutí a omamné vůně, ale ne za cenu mého zdraví. Vyzkoušela jsem již několik značek a krémů, takže jsem se rozhodla své zkušenosti sepsat
Krémů je velmi mnoho, budu postupně recenze rozšiřovat a přidávat do článku.

Zdravé mlsání 1.díl

13. dubna 2013 v 19:56 | Dragita |  zdravé mlsání
Rozhodla jsem se sepstat pár krátkých článků na téma mlsání. Každý má své chutě a každému voní něco jiného. (a ovoce někdy neuspokojí)
Já se chci věnovat takovým dobrotám, kvůli kterým si nemusíte nic vyčítat a pokud jich nesníte kila, určitě z nich nepřiberete a ještě vám prospějí.

Všechny uvedené dobroty jsem sama testovala a budu svůj obzor neustále rozšiřovat. Jsem holt mslná kočka, a když je v práci stres k nevydržení, musím to něčím zaplácnout. A margot tyčinka pro mé zdraví nic neudělá.
Takže jak mlsat a neničit tím své tělo? Mrkněte dál. Tento díl je čokoládový a budu jej postupně rozšiřovat - zdravých čokolád je přece tolik :-)

Tereza Matoušková - Hladová přání

13. dubna 2013 v 18:05 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Tereza Matoušková
Vydavatelství: Krigl
Rok vydání: 2011

Knížku jsem si koupila hned jak vyšla, moc jsem se na ni těšila. Příběh jsem četla ještě na Temnářčiných stránkách pod názvem Žádný Cukrkandl.
Do této doby jsem ji četla minimálně čtyřikrát a ještě se mi neomrzela, ráda se k ní vracím a doufám, že se dostanu i k ostatním knihám této talentované autorky:)
Nemalou radost mám z toho, že mou knihovnu zdobí další podepsaný kousek. Navíc má kniha i nádherné obrázky od Aleny Kubíkové (její kresby jsou úžasné;)

Anotace:
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.

Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Krásné velikonoce:-)

1. dubna 2013 v 20:15 | Dragita |  me zapisky

Velikonoční pondělí nám pomalu končí, tak doufám, že jste si všichni pořádně odpočali od všedních starostí a nabrali novou energii do následujícího měsíce. Myslím, že ji všichni budeme potřebovat.
Stačí mi jen se kouknout ven, na stromy obtěžkané sněhem a bílé cesty a silnice. Jaro se nám letos zapomnělo, tak mu musíme pomoci.

Chci si přečíst V.

1. dubna 2013 v 19:18 | Dragita |  Chci si přečíst

Týden se s týdnem sešel a já jsem si dala za cíl přečíst zase něco nového. Poslední dobou jsem čtení odkládala a věnovala se korekci vlastního knižního příběhu. Potom jsem si dala oddech s Hladovými přáními od Temnářky a teď jsem zase dostala chuť vyzkoušet něco nového.
Nejvíce se těším na Všechny barvy země a vy?