Květen 2013

Nalezení sama sebe

26. května 2013 v 15:24 | Dragita |  me zapisky

Už pár měsíců zpátky, se můj život začal měnit. Napřed pomalu, ale neustále nabírá na rychlosti a já si jen uvědomuji, jak moc je to potřeba. Přelomit zažité zvyky a zlozvyky, programy, které nás naučili vlastní rodiče - jako třeba dřž hubu a krok, když budeš neviditelná a malinká, nikdo si tě nebude všímat a nikdo ti neublíží, jdi s davem a bude to pořádku, neprojevuj se...)

Co mě k tomu přivedlo? Napřed mé zdraví, ne nadarmo se píše, že tělo přesně ví, co naše duše potřebuje a dává nám najevo, co se jí nelíbí. Dává nám najevo, že to co děláme, není pro nás to pravé, ničí nás to, jak na těle tak na duši a záleží je na člověku, jak moc svému tělu a duši naslouchá.

Já neposlouchala, dlouhou dobu.

Potřebovala jsem se najít, prostě najít to, co blaží mou duši, co mě dělá šťastnou. Netvrdím, že jsem na konci cesty, ale dnes jsem si (když jsem po dlouhé době poslouchala hudbu v šalině:) uvědomila, co bych dělala nejraději. Co i chybí, abych byla šťastná, usměvavá a plná života. Teď, v této době.
Moje tvorba. Moje psaní a kreslení. Mým tělem projede záchvěv tepla, jen si vzpomenu na to, co už mám za sebou a co mohu ještě dokázat, na to, až jednou mé knihy budou v regálech knihkupectví a lidé si je budou moci koupit. To je můj sen, co mě činí šťastnou. Co mi rozzáří oči a vlije do mého těla novou energii. Dokonce přesně vím, jak bude vypadat obálka mé trilogie Ještěří lidé. Fakt. Dokonce vím, koho požádám o kresbu:) Vidím to úplně do detailu.
Mám plno nedokončených příběhů, nebo čekají na revizi. Mám plno poznámek po několika papírových blozích o světě ještěrů, které chci zkompletovat. Mám i několik kreseb, které ještě nespatřily internetové vody.