Červen 2013

Teaser Tuesday #1

25. června 2013 v 21:11 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez SPOILERŮ (Ujisti se, že z knihy neukazuješ příliš moc. Nechceš přece zničit překvapení ostatním!)
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Já jsem se s tím setkala pořád až na blogu Niviat a rozhodla se také zapojit ;)Tento týden čtu Pána ledové zahrady 2 od Jaroslawa Grzedowicze.

"Zdá se mi o skupině přízračných hudebníků."

"Podél ohrady, na řetězech přitlučených ke sloupům, visí černé, zkroucené ranečky."

Víme co jíme?

3. června 2013 v 11:52 | Dragita |  Zdravá výživa
O výživu se zajímám se aktivně zajímám již několik měsíců. Sice jsem ji od patnácti let studovala, ale na škole nás učili jen nemoci a diety, které se k nim předepisovali. První kopnutí, že by to chtělo více informací, jsem dostala loni, když mi našli vysokou hladinu cholesterolu. Rodina se divila - já jediná jedla zdravě. (aspoń jsem si to myslela)
Odmítla jsem léky a řešila to stravou. Po třech měsících jsem měla hladinu nižší (sice ne v normě), ale už mi nehrozily prášky.
Stále jsem jedla hodně chemie ani jsem o tom nevěděla. Takže jsem pronemocněla celou zimu - zánety dýchacích cest. A měla stres, že přijdu o práci.

Začala jsem se tedy zajímat o stravu mnohem více než doposud a nestačila se divit, co všechno za odpad do sebe denně dostáváme. Nebudu teď psát o všech sr....kách, co jíme. To by bylo na dlouho. Určitě se k nim vrátím jednotlivě (Margaríny,mléko, mléčné výrobky, maso, uzeniny... sladkosti)
Dnes, jsem totiž četla dva články, které mě nakoply tu něco krátkého konečně sepsat. Jedná se o varování před Geneticky modifikovanými potravinami.

O jejich rizicích jsem četla různě po internetu a až dnes bych chtěla to varování rozřířit dál. Je to také proto, že když jsem se snažila osobně naznačit svému okolí, jak se ozdravit pomocí stravy, nesetkala jsem se s příznivými reakcemi. (a to jsem o GMO ani necekla) Proto říkám dopředu, je na každém z nás, co do sebe dáme. Buďte si vědomi důsledků a zbytek záleží jen na vašem rozhodnutí. Každý chce žít dlouho a zdravě, ale ne každý je pro to ochoten něco udělat.