Srpen 2013

Katie J. Taylor - Temný gryf

27. srpna 2013 v 18:21 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Katie J. Taylor
Originální název: The Dark Gryffin
Vydavatelství: Zoner Press
Rok vydání: 2011

Příběh o zrazeném gryfmistrovi, který se lišil od ostatních a černém gryfovi, který měl nezdolnou touhu žít. Nemohu jnak než doporučit pokud máte raději něco temněji laděného. Jsem velmi ráda, že ji mám v knihovně. Neměla by vám uniknout. Obálka je nádherná a příběhem nás provází velmi zdařilé černobílé kresby.

Anotace: Mocní gryfové se spojili s lidmi a společně žijí v zemích Cymrie. Ale ne všichni gryfové jsou mírumilovní a ne všichni lidé jsou ochotní gryfy respektovat… Arren Cardockson to nemá v životě právě lehké. Pochází ze severu, z oblasti, jejíž obyvatelé byli kdysi podrobeni a zotročeni. Šťastnou náhodou se z něj stane gryfmistr, když si jej jeden gryf vybere za svého společníka. To Arrenovi sice přinese určité společenské postavení a váženost, ale přesto jím stále někteří opovrhují a chtějí se ho zbavit. * Mladý hrdina dostane nabídku chytit divokého gryfa, agresivního a zlého, který ohrožuje své okolí. Arren si potřebuje vydělat peníze, a proto se rozhodne úkol zvládnout sám, jen s pomocí své gryfí společnice Eluny. Ta je ale divokým gryfem zabita a Arrenovi se hroutí svět… * Ve své velmi zdařilé prvotině se Katie Taylor rozhodla vrátit zašlou slávu gryfům - dnes již trochu pozapomenutým fantasy tvorům. Povedlo se jí napsat zajímavý a napínavý příběh, v němž tragédie nečekaně spojila dva protivníky. Společně se vydávají na cesty a poznávají, že rozhodně ne vždy dobro vítězí nad zlem.

Teaser Tuesday #6

27. srpna 2013 v 17:23 | Dragita |  Teaser Tuesday

O co jde?
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • Bez Spoilerů.
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Zase utekl další týden, připadá mi, že snad naral rychlost světla. I když mě už škola v září nečeká, mám pocit, že červenec a srpen kolem mě prosviští nejrychleji za celý rok.
Dnešní den jsem vybrala knížku od Kulhánka, na kterou jsem dostala tip. Čekala jsem, že bude trvat než se na mě v knihovně dostane řada, ale hned po týdnu byla k mání a já jsem moc zvědavá.
Takže tady jsou, věty z knihy Noční směna od Jiřího Kulhánka. A co čtete vy?


>>Když na něj mladý Koláček namířil dva velké reflektory a rozsvítil, z mokrých šatů se začalo kouřit.<<

>>Všichni si pořád myslí, že jsou v Čechách.<<

Seriály - aneb na co koukám ve volném čase

25. srpna 2013 v 15:40 | Dragita |  Serialy
Ještě dřív, než jsem se naučila ocenit kvalitu knih, než jsem k nim poprvé přivoněla a zamilovala se do nich, jsem už dávno byla filmový a seriálový maniak. Zůstalo mi do teď a rozhodně nemám v plánu to měnit. Je pravda, že poslední dobou mnohem více vyhrávají knihy, ale pořád ráda ocením dobrý seriál, který pobaví a spestří volné chvíle.

Aby to tu bylo více přehledné, stvořila jsem tento rozcestník, díky kterému si budete moci přečíst moje názory a doporučení na různé seriály. Samozřejmě budu ráda, za každý tip, protože seriálů není nikdy dost. Žánrově se zajímám o komedie, sci-fi, kreslená nebo nadpřirozená témata:)

Chci si přečíst VII.

25. srpna 2013 v 14:12 | Dragita |  Chci si přečíst

Je tu další týden a můj seznam se zase o něco rozrostl. Vážně, já asi nemám nikdy dost. Právě čtu Delirium (které mě trochu nudí) a původní verzi Města z popela,(která mě začíná víc a víc bavit) takže se musím zamyslet co dál.
Poslední dobou čtu nějak moc rychle. Už devátou knihu za srpen.
Možná je to tak proto, že září se kvapem blíží a já vím, že od školního roku budu mít v práci takový frmol, že na knihy nebude čas:)

Tento týden jsem se rozhodla zaměřit i na sci-fi. Moc jsem toho zatím z tohoto žánru nepřečetla a hodlám to napravit.

Určitě uvítám jakýkoliv tip na dobrou knihu.:)

Jessica Khouryová - Počátek

23. srpna 2013 v 11:10 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Autor: Jessica Khouryová
Originální název: Origin
Vydavatelství: Egmont
Rok vydání: 2013

Na tuhle knihu jsem narazila opravdu jen náhodou. Pročítala jsem si knižní blogy a jen tak četla recenze. najednou jsem narazila na Počátek a anotace mě zaujala. Pia je nesmrtelná, ale zároveň o světě venku vůbec nic neví - k tomu džungle Amazonie. Nemohla jsem odolat. Přečetla jsem pár recenzí a rozhodla se knihu koupit.
Obálka se m zdá opravdu hodně povedená. Džungle, Pia držící Magnolii. Zaujme už jen pohledem. A dašlí plus určitě je, že je to hardback. Kniha tak víc vydrží.

Anotace: Pia vždy znala svůj osud. Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu. Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu - pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.

Teaser Tuesday #5

21. srpna 2013 v 0:31 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • Bez Spoilerů.
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Týden se s týdnem sešel a je tu další Teaser tuesday. Sice pozdě, ale přece. Nějak moc jsem se začetla do nové knihy, ze které vám přináším dvě věty.
Na Město z kostí jsem se poslední týden hodně těšila. Obálka je úžasná a příběh zatím lehce plyne, nic dramatického, ale také žádná nuda:)Cassandra Clareová - Nástroje smrti - Město z kostí>>Na lavičce seděl Hodge s černým ptákem uhnízděným na rameni.

>>Na někoho, kdo působil tak vyrovnaně, měl značné množství neurotických návyků.

Seznam přečtených knih za rok 2013

18. srpna 2013 v 15:25 | Dragita

Rozhodla jsem se udělat si seznam svých přečtených knih, abych měla přehled jak jsem na tom letos četbou. Vypadá to, že zatím nic moc, takže s tím určitě něco udělám :)

Jakmile k některému bude recenze, bude se dát na jméno knihy kliknout.
Poslední seznam tu mám dva roky starý, takže se rozhodně hodí aktualizace.:)

Pokud se chcete mrknout na vše, co jsem kdy přečetla, tak můžete zde:
Je tam i hodnocení knih, na které jsem nestačila napsat recenzi.


Chci si přečíst VI.

18. srpna 2013 v 13:08 | Dragita |  Chci si přečíst

Je neděle a já bych se s vámi ráda podělila o další trojici knih, které mě zaujaly a rozhodně si je budu chtít přečíst. Knižních titulů na mé seznamu stále jen přibývá a já jsem tomu ráda. Vždy budu mít co číst, jen záleží na mé momentální náladě a chuti si něco přečíst.

Někdy mám chuť na více scifi nebo akčnější typy, někdy potřebuji romatiku nebo nějakou pěknou dystopii. Dnes tomu nebude jinak :) Tak co jsem vybrala? Budu samozřejmě ráda i za další typy.Soutěz na My Kindom of Books s Julií Kagawou

16. srpna 2013 v 8:03 | Dragita |  About Blog

Tuhle sérii mám opravdu ráda, tak jsem nadšeně četla informace z Blogtour na blogu My Kindom of Books. Jsem ráda, že někdo něco takového uspořádal, protože mě mrzí, že se o sérii moc menmluví a hrozí, že zbývající díly nebudou vůbec přeloženy. Byla by to ohromná škoda. Série mě ohromila tím, že má sobě vše co se mi líbí - jsou tam víly, takže sice se může zdát, že příběh je pohádkový, ale když se člověk začte zjistí, že Férie je docela dost temná a nesoucitná, narozdíl od lidského světa. Je tam sympatická hlavní hrdinka Meg, která okouzlí prince Zimního království Ashe - takže se ji nakonec nerozhodne zabít :-D , je tam napětí, akce, romatika a hodně humoru, o který se stará hlavně Puk :)
Teď k soutěži. Na blogu My Kindom of Books si můžete zahrát o podepsanou knihu od Julie Kagawy, což je opravdu pěkná cena :) Zapojte se, jetsli budete chtít, víc informací na samotném blogu:)

Odkaz na blog, je ve vypůjčeném obrázku. :)

Teaser Tuesday #4

13. srpna 2013 v 11:25 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • Bez Spoilerů.
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.


Přináším další díl Teaser Tuesaday. Už jsem se trochu rozčetla. Za minulý týden jsem stihla přečíst knihu Ptačí zpěv - kniha padla za víkend, takže jsem se vrhla na dalšího adepta.
Chtěla jsem vyzkoušet nějakou další Gaimanovu knihu. Nikdykde bylo úžasné. Tentokrát jsou to Američtí bohové.

Zatím mám z knihy rozpoluplné pocity. Na internetu jsou knihou všichni nadšeni, jak je to epické dílo atd.... no, já jsem na stránce 136 a pořád mě to nechytlo. Jen tak proplouvám dějem a nenašla jsem si vztah ke Stínovi, natož k tomu, co má udělat - vlastně ani nevím, proč ho pan Středa najal a nějak mě to ani nezajímá. Zatím jen cestují sem a tam. Občas nějaké miniepizodka z minulosti, která zatím podle mě nějak nesouvisí s dějem ( ale asi později bude) Připadá mi to takové plytké. Tak se uvidí, zatím knihu nebudu odkládat. :)

Do háje, my jsme nakupování on-line, zatím co tví přátelé sedí v příkopu u silnice a prodávají mrkev ze svých zahrádek.

Cokoliv ti dávají, já ti dám mnohem víc.