Eldar

11. září 2013 v 16:46 | Dragita
Dalším na řadě je Eldar, Lianein bratr. Také taková významná vedlejší postava z příběhu Síla duše. Mám dokonce rozepsaný jeho vlastní příběh, takže časem se určitě dočká a myslím, že si to zaslouží.

Eldar
Věk: 22 let
Výška: 185 cm
Oči: zelené
Vlasy: krátké, husté, černé - hodně zvlněné

Eldar je mladý muž, který ví, co je smysl pro povinnost, ale zároveň se rád baví. Většinu svého mládí bral život jako jednu velkou zábavu, kde je hlavním smyslem si užít co to jde - a dokud to jde. Vzhledem k otcově přísné výchově se ani nemůžeme divit, že byl vzdorovité povahy a rád dělal věci po svém. Jediné, na čem mu záleželo, bylo bezpečí jeho sestry. Měl ji přece mimo domov na starost. Vždy se jí mohl se vším svěřit a vždy tu pro ni byl, když ho potřebovala.S dospělostí se trochu zklidnil, zvláště když si uvědomil, jakou zodpovědnost vůči své rodině má. Svou práci dělal precizně a vždy splnil, co slíbil. Jediné, co mu zůstalo, byl jeho smysl pro humor a veselá povaha, která každého pozvedla na duchu.
Stejně jako jeho sestra není k okolí příliš důvěřivý, tak jeho vztahy z ostatními byly většinou povrchové. Ale když už někomu věřit začne, tak je svým blízkým plně oddán a udělal by pro ně cokoliv. I on prošel tvrdým výcvikem v umění přežití a boje. Musel se o sebe mimo domov umět postarat za jakékoliv situace. (a to znamená i v lidském prostředí)

V Zarně zastává post lovce páté úrovně a to mu bohatě stačí. Odmítl postup na další úroveň, protože by to znamenalo časté cesty do dalekých krajů za vzácnou zvěří.
Bere na vědomí dračí bohy, jejichž vůdce je Ohnivý drak Reshaq, ale nechodí do zasvěcených chrámů. Když potřebuje, pronese prosbu uvnitř sebe v meditaci. Ví, jakou sílu má byť jen myšlenka. Stejně jako jeho sestra má v úctě Matku přírodu, takže nezapomene poděkovat každému zvířeti, které skolí, stromu jehož plod okusí, nebo prameni, jehož vodu pije.

Než se dostal do Zarny, nechával se ve vesnicích najímat jako námezdný lovec, převážně od bohatých rodinných klanů. Krom mateřského jazyka, umí Centrální jazyk, Starý jazyk (Asaurštinu). Domluví se anglicky, německy, rusky, čínsky, hindsky a česky.

Jeho oblíbenou barvou je tmavě modrá. Oblečení volí spíše jednoduché a účelné - tuniku, suknici, kraťase nebo volné kalhoty (a stejně v něm budí pozornost žen, kam se jen hne - stačí se jen usmát.


Tato podoba se mi zatím líbí nejvíc. Na kresbě se stále pracuje.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama