Lianea

11. září 2013 v 16:32 | Dragita
Tento článek je věnován jedné z vedlejších postav příběhu Síla duše. Řekla jsem si, že by nebylo od věci mít tu nějakou charakteristiku postav. Samozřejmě bez spoilerů k příběhu, kde se postavy dále vyvýjejí a mění.

Podrobný popis charakteru je i na CHARAHUB <<

V pokračování si střihne roli vypravěče a snad brzy se tu objeví i její vlastní příběh, který mám momentálně rozpracovaný. :)
Našla jsem (díky Temnářce) pěkné programy na tvoření postav, tak jsem vyrobila hned dvě verze, aby jste měli představu, s kým máte tu čest.

Lianea
Věk: 20 let
Výška 170 cm
Oči: zelené
Vlasy: černé, dlouhé a zvlněné

Lianea je mladá sebevědomá a silná žena, která jen tak někomu nevěří. Ráda poznává nové lidi, ale jen výjimečně si je pustí k tělu. Prožila si toho na svůj věk až dost, takže k obezřetnosti má víc než jeden důvod. Dříve byla uzavřená a vážná, hleděla si především jen své práce.

Když ji ale potkáte teď, nepoznali byste ji. Snaží se užívat života co to jen jde, vše řeší s úsměvem, ráda se baví a neustále se směje. Nemůžete si ji s nikým splést. Jakmile se pustí do vyprávění nějakého příběhu, nebo jen výlevu o tom jak se celý den měla, používá mimiku celého těla, jako by jí najednou ožil každý sval v těle a ona se rozzáří. Díky tomu působí na ostatní živě a energicky. Ví, že by mohla mít před sebou století života, ale žije, jako by měla jen zlomek toho času.

Věří naprosto jen jediné osobě - svému bratrovi Eldarovi. Vždy na ni dával pozor jako velký bratr a navzájem se tahali z průšvihů když bylo třeba. Jelikož nemá valné vztahy se svým otcem, je pro ni bratr ještě důležitější, symbolizuje rodinu, jistotu, kterou potřebuje. Ví, že se na něj může v čemkoliv spolehnout a on ji nezklame.

Lianea se ráda pěkně žensky obléká. Nejčastěji do upnutých šatů s nápadným výstřihem (nejlépe v odstínu pistáciově zelené), který ji zdobí vždy nějaký tepaný šperk. A jelikož zastává v Zarně práci Lovce páté úrovně, je hodně času v loveckém úboru, který tvoří hnědo-béžová sukně nad kolena a béžový top se zavazováním v předu. U pasu nosí dýku s mléčnou čepelí, kterou dostala od otce.

Pokud si vysloužíte její důvěru, vězte, že vás nikdy nezklame. I přes to, že se vám může zdát lehkomyslná (a to je opravdu jen zdání), dokáže být vážná a zodpovědná, dokonce více než její bratr. V boji je Lia neocenitelný pomocník, byla cvičena už odmala, ať už v boji mečem, dýkou nebo beze zbraně.
Lia uctívá Matku Přírodu - nezapomene nikdy v duchu poděkovat, když usedá k jídlu, nebo uloví nějaké zvíře. Ctí staré svátky přelomu roku a jednotlivých ročních období.

Celé dětství musela věnovat studiu, takže krom boje se vyzná i v bylinkářství, (a proto o sebe neustále pečuje olejíčky a bylinnými výluhy). Miluje knihy a zvláště ty historické, kterých má slušnou sbírku.

Aby mohla obstát v dnešním světě, musela se naučit několik jazyků - krom vlastního jazyku Centrální ještěrštiny, zná ještě Starý jazyk (Assaurština) a dále se domluví anglicky, německy, čínsky, finsky a česky. Poslední dva si zvolila sama, protože se jí zdály zajímavé tím, jak jsou složité.

Lia se uvolila, na chvíli mi zapózovat:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama