Říjen 2013

Hromadný re-reading Odkazu dračích jezdců - Eragon (Christopher Paolini)

31. října 2013 v 21:50 | Dragita |  knihy v mych myslenkach

Originální název: Eragon
Série: Odkaz dračích jezdců 1#
Vydal: Fragment
Rok vydání: 2004
Počet stran: 487

Anotace:
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství.
Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Projekt Ilustrace - Návrh postavy

30. října 2013 v 23:43 | Dragita |  Mé kresby

Nakonec jsem se přece jen rozhodla účastnit tématu měsíce na stránkách projekt-ilustrace.cz a stvořila vlastní postavu k příběhu Síla duše.
Už jsem tu zveřejnila její černobílou vezi a nyní jsem na web vložila plnohodnotné barevné dílo. Po dlouhé době jsem vzala do rukou pastelky:) Skener trochu přepálil barvy při stínování, ale co už:)
Kresby k příběhům

27. října 2013 v 21:50 | Dragita |  Mé kresby
Tuto neděli mě nějak chytilo kreslení.
Možná za to mohlo i počasí, protože se odpoledne krásně vyjasnilo a já měla od stolu pěkný výhled na podzimem zbarvené stromy... Tak jsem si zapálila své oblíbené solné lampy a dala se do práce. Škoda jen, že mi došla barva v tiskárně, tak barevné verze budou později.:) (vybarvuji zásadně okopírované verze)

Jedna se o kresby k mé povídce Dračí město. Nakreslila jsem dvě hlavní hrdinky a svého úplně prvního chlapa (který aspoň jako chlap vypadá - premiéra:) Nenapíšu sem, kdo to je, čtenáři příběhu na to postupem času přijdou sami a já nechci spoilerovat:)
Chci si přečíst XV.

27. října 2013 v 21:08 | Dragita |  Chci si přečíst

Jelikož jsem tento týden strávila úpravami příběhu Síla duše a ve volných chvílích pomalu četla Eragona (nějak mi to drhne), tak se můj seznam nerozrostl ani o knihu. Ale i tak je dlouhý dost, tak jsem z něj vybrala tři knihy, na které bych se opravdu chtěla v blízké době podívat.:)Rozhovor se mnou na svetyliteratury.cz

24. října 2013 v 16:34 | Dragita |  About Blog
Pokud se chcete o mě a oblogu dozvědět něco více, mrkněte na rozhovor se mnou pro svetyliteratury.cz

Prostorová kresba - pokoj Lianey

23. října 2013 v 10:24 | Dragita |  Mé kresby
Tak s touhle kresbou jsem se opravdu patlala. Doslova. Nikdy předtím jsem nekreslila prostředí, protože mi vždy šíleně ujížděly proporce. To samozřejmě jde poznat i z některých mých kresbiček, když musím něco zrcadlově nakreslit. Proto i a mapu Evropy jsem si musela vzít šmírák.

Nakonec sem to zvládla celkem obstojně, nikdy nic moc neujíždí. Řeknu vám, popravdě, takový pokoj bych brala všema deseti. Ještě mám v plánu ho vybarvit, tak zatím přináším jeho černobílou formu. Pracovala jsem na tom od začátku září a zabralo to neskutečných šest hodin:)

Lia je tak trochu posedlá cestováním a jinými kulturami. Najdete u ní jen cestopisy a historické traktáty.


Teaser Tuesday #14

22. října 2013 v 19:35 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Mám tu pro vás další teaserové věty. Tentokrát jsem je vybrala z díla všeobecně známého: Eragona. Čtu ho v rámci re-readingu, a také, abych se konečně dozvěděla jak to všechno dopadne.
Naposledy jsem ho četla ještě na střední škole (uf, to je let) a teď mi připadá, že jsem z něj asi vyrostla. Hrdina je hrozně dětský, děj zatím jednoduchý a to jsem z něj dřív bývala odvařená, bylo to moje neojblíbenější fantasy hned po Harrym Potterovi. Uvidíme, jak se to vyvrbí v dalších dílech;)


Po nějaké době se Safira stočila k západu směrem k horám a zmizela z dohledu.

Stopy ra'zaků byly v rozrytém sněhu sotva patrné, ale to Eragona netrápilo.A co teď čtete vy?

Dlouhé zimní večery 2# - Vánoční seznam přání

20. října 2013 v 20:08 | Dragita |  me zapisky

Dokud jsem si nepřečetla dnešní téma, nepřišlo mi, jak se Vánoce zase pomalu blíží. Ale je to tak, vždyť je skoro listopad a je dobré mít co nejdříve sesumírovaná svá přání.
Samozřejmě ta hmotná, která se dají napsat na papír daleko dopředu a ušetří tím příbuzným a přátelům práci, když si opravdu neví rady s dárkem.:)

A co si budu přát já?
Chci si přečíst XIV.

20. října 2013 v 19:04 | Dragita |  Chci si přečíst

Je tu další nedělní večer a já se podívala do svého seznamu k přečtení, který se neustále rozrůstá. Co mám v plánu přečíst tentokrát?
Doma na mě kouká asi osm nepřečtených knih, ale to mi nezabrání pokukovat, co nového vychází, nebo po starých titulech, na která si brousím zuby několik let.Karen Marie Moning - Krvavá horečka

20. října 2013 v 18:35 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Bloodfever
Vydal: Jota
Rok vydání: 2012
Počet stran: 358

Pokračování mé oblíbené Temné Horečky jsem si nemohla nechat ujít a už loňský rok jsem to přelouskala za dva dny. Letos jsem si to přečetla znovu a musím říct, že jsem z knihy stále nadšená jako předtím. Podle mě první díl rozhodně překonává.

Anotace:
Ve své druhé knize slavná americká spisovatelka Karen Moningová ještě dále stupňuje již tak strhující tempo. Nabízí nová dobrodružství a další milostné scény, současně ale vyzrálejší postavy, které se dále čtenáři mění před očima. Z rozmazlené a často až komicky bezradné Mac se stává neúnavná bojovnice a mnoho zajímavého se dozvídáme také o doposud více než záhadném Barronsovi. Objevují se další postavy, které oživují děj a vnáší do něj napětí. Moningová neupouští od skvěle vypointovaných dialogů a cílevědomě vede příběh k dalšímu pokračování, které američtí čtenáři netrpělivě očekávali před zavřenými dveřmi knihkupectví.