Listopad 2013

Christopher Paolini - Eldest

30. listopadu 2013 v 19:07 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Eldest
Série: Odkaz dračích jezdců
Vydal: Fragment
Rok vydání: 2006
Počet stran: 656

Anotace:
Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou… Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Hned jak jsem přečetla Eragona, vrhla jsem se na jeho pokračování. Děj Eldesta jsem si pořád i po letech pamatovala, tak se mi četl mnohem rychleji než třeba Brisingr.


Chci si přečíst XVII.

24. listopadu 2013 v 23:02 | Dragita |  Chci si přečíst

Pomalu nám končí neděle a já znovu poodhalím, o co se můj seznam knih zase rozrostl. Mám pocit, že doba, kdy nebudu ít, co číst nenastane - a to je jen dobře.

Jsem ráda obklopena dobrými knihami a už jsem si stačila všimnout, jak se mi každou další mění preference a už se tak snadno nedá opít rohlíkem - právě si užívám čtení Měsíčních zahrad (jak se mi mohly předtím nelíbit? :)

Na co se těším teď?


Sergej Lukjaněnko - Noční hlídka

24. listopadu 2013 v 17:33 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Nočnoj dozor
Série: Hlídka
Vydal: Triton
Rok vydání: 2005
Počet stran: 456


Poprvé jsem o Noční hlídce slyšela, jako o filmu, ačkoliv jsem ho předtím nikdy neviděla. Potřebovala jsem na chvíli změnu ve čtení, tak volna byla jasná. Pustím se do Noční hlídky.
Obálka mi připadá obyčejná, ničím mě zvláště nezaujala, ale po přečtení musím říct, že aspoň vystihuje postavy, které tam vystupují.

Anotace:
První díl fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy - takový je její hlavní motiv. Tři romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní - bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu…

Zelený čaj pro zdraví a potěšení

23. listopadu 2013 v 19:33 | Dragita |  čajomilectví

Nebudu vám mazat med kolem pusy, když to jde vyjádřit jednoduše - miluju zelený čaj. Už před lety si mě získal svou jemně svíravou někdy květinovou chutí, jemně žlutou, někdy žlutozelnou barvou a příjemnou vůní.
Samozřejmě je zdraví prospěšný, ale to je jen malé plus - čaj hlavně musí chutnat:)

Zelený čaj je nejlepší pro chvíli pohody, u knihy, s přáteli, nebo při jakékoliv tvořivé činnosti. Nejraději mám, když kolem sebe rozsvítím všechny solné lampy, co vlastním, udělám si ovocný talíř a k tomu hrnek zeleného čaje.
Potom chvíli vdechuji jeho vůni (nejraději jasmínovou) a užívám si první doušky. To je pro mě relax.
Díky tomu si vychutnám veškeré nuance čaje. Zelený nápoj není pro chvíle spěchu:)Teaser Tuesday #16

19. listopadu 2013 v 22:03 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Dnešní Teaser bude ve znamení nové ságy, kterou jsem se rozhodla pokořit. Je jí Malazská kniha padlých a konkrétně pročítám Měsíční zahrady od Stevena Eriksna. Musím říct, že ačkoliv je děl složitý a postav tolik, že mi to bere dech, je to velmi zajímavé a už jsem na dvousté straně. Vypadá to na slibný začátek nové čtecí závislosti.:)

Thor - Temný svět

19. listopadu 2013 v 20:36 | Dragita |  Filmy fantasy a scifi

Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2013, 111 min
Režie: Alan Taylor

Když jsem se rozhodovala na co využít poslední flexypasy, byla jsem vážně rozpolcená - chtěla jsem vidět novou Carrie, hrozně mě lákala Enderova hra a nakonec samozřejmě pokračování Thora.
Nakonec rozhodla náhoda - když jsem konečně měla čas jít do kina, dávali tam jen Thora :-D


Aktuality :)

17. listopadu 2013 v 0:08 | Dragita |  About Blog
Cítím potřebu tu krátce sepsat na co se chytám, protože si tím aspoň, utřídím myšlenky a nebudu zbytečně dumat, co sepsat dříve.

Po tři týdny jsem byla zavalena Odkazem dračích jezdců, dokud jsem ji zdárně nepřečetla - ne že by mě konec nějak zvláště nadchl, ale o tom zase jindy.
Protože stále nevyšla Snová horečka, vrhla jsem se po letech znovu na sérii Malazská kniha padlých a její Měsíční zahrady. Netuším, co se ve mě změnilo, ale teď jsem dočetla dál než předtím - je to docela na pozornost náročné čtení (ta spousta jmen a názvů! Kdo si může stěžovat na Serafínu, tady je to mnohem horší), ale kupodivu mě to zaujalo a chci, opravdu chci číst dál:)

No a co tu přibude v následujícím týdnu? Jelikož (nevím proč), nemůžu se soustředit na recenzi, když dotyčnou knihu nedržím v ruce, tak koncem týdne konečně zrecenzuji Mycelium, od Vilmy Kadlečkové a Horečku Dananů od Karen Marie Monning. (A víte, že právě vyšel druhý díl Mycelia, Led pod kůží? Hned v pondělí bude můj)

Recenze: nebudu sem dávat přesné dny, někdy se stane, že mám náladu psát o úplně jiné knize, než si předem určím:)

Srhnutí za říjen, na které se poněkud zapomnělo
Sergej Lukjaněnko - Noční hlídka
Vilma Kadlečková - Mycelium
Karen Marie Monning - Horečka Dananů

Psaní:

Kapitola 15. Oheň v srdci
Nová kapitola příběhu Naya

Filmy:

Thor - Temný svět

Ostatní:

Zase jsem kreslila, tentokrát jsem se vyblbla s pastelkama :)
ještě se rozhoduji mezi článkem o zeleném čaji (abych znovu oživila starou rubriku), kde samozřejmě properu své favority, nebo pokračování Zdravého mlsání (aneb, i sušenky se dají mlsat zdravěji:)

No, a jak to tak vypadá, ten následující týden, kdy už nám na dveře bude klepat prosinec, se tu začnou objevovat drobné zkazky a zajímavosti z mnou stvořené ještěří civilizace :)

Čtení zdar a užívejte zbytek podzimu.
(ps:obrázek mraků je můj vlastní:-)

Teaser Tuesday #15

12. listopadu 2013 v 20:20 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.


Konečně jsem se prokousala až Inheritance a jsem napjatá, jak to skončí. Většina děje příjemné ubíhá, ale co se Paolinimu vážně povedlo (podle mě) jsou pasáže věnované Nasuadě, a také se tu konečně objeví Murtagh a to jinak než při soubojích s Eragonem. (konečně!) V jejich pasážích jsou emoce, napětí, úplně mě strhly sebou, že mě Eragonovy cesty začínají nudit a já si říkám, kdy tam zase bude Murtagh? (a Galbatorix, který konečně není jen zmínkou ostatních, ale hezky se nám ukáže?) :D

Chci si přečíst XVI.

10. listopadu 2013 v 10:47 | Dragita |  Chci si přečíst

Týden se s týdnem sešel a můj seznam se zase poněkud rozrostl. Poslední dva týdny jsem byla trochu mimo, protože jsem se začetla do Odkazu dračích jezdců (a už jsem na poslední díle).
Proto jsem se rozhodla zpomalit čtení, mám i spoustu jiných povinnosti - jako třeba konečně dopsat soutěžní povídky a zase něco nakreslit:)

Na co se chystám tentokrát?