Prosinec 2013

Teaser Tuesday #19

31. prosince 2013 v 15:06 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
 • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
 • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
 • Bez Spoilerů.
 • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Dnešní teaser je z knihy Mycelium - Led pod kůží. Začíná to velmi dobře, možná dokonce budu mít ráda Kamëlë.


Krásný Silvestr 2013

31. prosince 2013 v 12:26 | Dragita |  About Blog
Všem přeji krásné prožití Silvestru, moc se neopijte jen si užívejte a hlavně bez stresu a napětí.
Uvidíme se zase příští rok, určitě bude stát za to:)
Kresby k příběhům 2 - kouzla pastelek

30. prosince 2013 v 17:48 | Dragita |  Mé kresby
Dlouhou dobu jsem nic nenakreslila, vždy, když mě to chytlo (musí být dopoledne,poledne, venku modro a svítí sluníčko, pak mám chuť vzít do ruky tužku a už to jede), tak mi do toho něco vlezlo. Stejně jako dnes - nákupy, vaření, lítání po městě s mamkou/kamarádkou atd. Snad zítra bude také modro, ale pokud ne, stejně si k tomu sednu, už mi to chybí a mám tolik nezpracovaných námětů. (Už mám i hotové jedno grafické zpracování písma)

Přece jen je tu jedna nová kresba. Čmárala jsem a čmárala, až jsem nakreslila mužskou postavu. Dokonce to jako chlap vypadá >> po naskenování se mi to nezdálo, tak jsem ho trochu přegumovala a překreslila a hned se mi to zdá mnohem lepší.

S barvičkami jsem se vyřádila pěkně, mě to prostě hrozně baví.

Top desítka přečtených knih za rok 2013

30. prosince 2013 v 11:59 | Dragita |  Knižní hitparáda
Rok se s rokem sešel a zase tu máme Vánoční svátky a Silverstra. A protože letos byl výjimečný rok, rozhodla jsem se, po vzoru ostatních, udělat si menší žebříček knih za rok 2013. Přečetla jsem jich dost, hlavně v druhé polovině roku, kdy jsem na to měla čas i myšlenky a pomohla tomu i minimalizace stresu. Je těžké, rozhodnout se o pořadí, ale vezmu to tak, jak na mě jednotlivé příběhy působily. První jsou ty, které mě opravdu dojaly a dlouho potom jsem nad nimi přemýšlela.

Co mi dal rok 2013?

29. prosince 2013 v 21:06 | Dragita |  Téma týdne
Tento rok byl pro mne opravdu zvláštní, dalo by se říci i zlomový a rozhodně k lepšímu. Chci se s vámi ve stručnosti podělit o to, co se mi za rok 2013 povedlo, či nepovedlo, jakou změnou jsem prošla. Bylo to někdy hodně zajímavé:)

Začneme tedy hezky od začátku. Rok 2013 přišel a já se potýkala se zdravotními problémy, ne nijak vážnými to ne, ale přece jen bylo otravné a únavné mít zánět nosohltanu či průdušek co dva týdny a já se bála, že mě vyhodí z práce, protože jsem pořád marod. Zkusila jsem toho hodně, kdo mě z ná, ví, že díky studiu se stravuji v příhodných mezích a smažené a uzeniny mi dvakrát nevoní. Jedla jsem hory česneku, citronu, domácího medu, pak pořídit Grepové kapky a furt nic.

A pak jsem to našla. Zelené potraviny.
Konkrétně šťávu ze zeleného ječmene a řasu chlorellu od české firmy GreenWays (Nebudu ji vám vehementně nutit, jen napíšu, jak jsem na tom já, sami si to přeberte. Aspoň vím, že od nich mám to nejčistší, co se dá sehnat)
.Shodou náhod jsem se ocitla ve Zlatém klíčku a potkala tam kamarádku ji tam jako prodavačku. Párkrát jsme se sešli a ona mi je doporučila, sama je bere kolem dvou let a zbavila se častých angín a zánětů (také je Dietní sestra, tak ví o čem mluví). Šla jsem do toho, zoufalá, ochotna zkusit cokoliv.
A světe div se, po skroro roce užívání jsem nebyla ani jednou nemocná (pokud nebudu počítat jednu pěknou rýmu, kterou jsem si vyléčila Dubovými kapkami).
 • Krok jedna, vylepšila jsem si imunitu a trávení s pomocí Zeleného ječmen a Chlorelly. Šťáva mi moc chutná. V letních parnech s ledem krásně osvěží. Miluju ji. Chorellu už méně, občas na ni zapomínám, ale nevím, co bych bez ní dělala. Je silně protizánětlivá a podporuje zdravé bakterie ve střevech. Když sním něco špatného uleví mi, když se něčeho moc přejím, uleví mi od těžkého břicha. Zastavuje krvácení - vyzkoušeno, hojí rány i hnisavé - vyzkoušeno na našem potkánkovi.:)
A protože jsem jela na zelené vlně a čistila si organismus, byla jsem první polovinu roku Vitariánka (jí se jen tepelně neopracované potraviny) pak i Veganga a Vegetariánka. Já prostě musela vyzkoušet všechno. Jestli budete chtít nějaké tipy, či recepty, stačí se zeptat - ale jen ty jednoduché, já na složitosti nejsem. Nejraději a stále používám stolní mixér a dělám si ovocné koktejly na snídani, nebo domácí nutellu z avokáda, banánu a kakaa. To je hutná mńamka.
 • Změnila jsem způsob stravování. Nakonec jsem byla na půl Vitariánka a Veganka až do července. Byla to úžasná doba, ráda na ni vzpomínám, ale teď v zimě to cítím zase jinak, prostě tělo si řekne. Někdy se divím, jak jsem to mohla dát, být jen na ovoci, klíčích a listové a plodové zelenině. Všechno mám moc ráda, chutná mi a já vůbec neměla hlad. Postupem času jsem toho jedla méně než dřív a měla zároveň víc energie, shodila jsem asi osm kilo, zbavila se celulitidy a nafouklosti. Bylo to fajn, ale asi na mě čeká ještě jiná cesta, nebo to mám možné různé, podle období.
Teď v zimě nejsem ani jedno. Sama se nijak neoznačuji, prostě nejím maso (už rok) - vlastně jím jen ryby, ty miluju; uzeniny ani mléčné výrobky, krom domácích vajec, másla a semtam si dám hermelín. Celulitida je zpátky, stejně jako váha, ale já vím, že s jarem to zase samo sklouzne. Žádná křeč, řídím se tím, že jím, co mi chutná, do ničeho se nenutím a jím to s chutí:) (Třeba i jednou za rok máme od rodičů domácí sádlo i škvarky, to nemůžu vynechat).

Díky experimentování jsem objevila kouzlo manadlového mlék, z konopných semínek a makového. Ty mám nejraději ještě s rozixovaným banán a nepraženým kakaem.
Mňamka. Stejně jako rozmixované banány s goji, s kakem nebo bez. Do te´d si dělám ovocné snídaně, kdy to buď různě nakrájím, či pomixuju a pak uždibuji lžičkou.
 • Díky tomu všemu jsem začala i jinak nakládat se svým životem. Přestala jsem s antikoncepcí - proč se čistit a zároveň cpát chemii do těla, když to jde i jinak, že? Ale dalo mi to zabrat. První tři měsíce mi padaly vlasy a doteď ještě bojuji s akné, ale vím, že vyhraji. Až jsem ji vysadila, zjistila jsem, že kolegyně z práce díky ní skončila v nemocnici s embólií - ještě, že jsem to měla vždy všechno v pořádku:)
Zhruba v půlce roku přišla změna zdá se zatím největší. Nebyla jsem spokojena se svou prací telefonní operátorka. Ubíjela mě. Psychicky. Každý den jsem chodila domů vycucaná jako citron a nevěděla co dál. Kde bych sehnala tolik peněz? Co budu dělat? (A to jsem prosím dělala jen zákaznický servis na dobíjecích simkartách pro Outů).
 • zachránila mě kamarádka, která odcházela ze zdravé výživy a bylinkářského obchůdku Zlatý klíček. Jsem jí moc vděčná, že mi nabídla své místo jako první. Věděla, že jsem po tom moc toužila. Tam si člověk popovídá se zákazníky, všichni (skoro) jsou milí, upovídaní a rádi se baví o výživě a stravování:) Takže jsem v červnu změnila práci na pozici prodavačka. Platem jsem hodně snížila, ale ta spokojenost za to rozhodně stojí!
 • S blížícím se podzimem jsem začala více číst a zase se vrátila ke psaní. Na jaře jsem dokončila příběh Oheň v srdci a až do podzimu měla tvůrčí okno. Pak jsem začala zse psát, menší povídky i ty větší. Třeba třetí pokračování Síly duše. Už mám padesát stránek:) Také jsem se zapojila do Temnářčiných literárních dílen a jsem moc ráda, že se tam mohu něčemu přiučit, nebo prostě jen bavit psaním.
 • A když nepíšu tak kreslím, vždy v kuchyni s výhledem do zahrad a to se pak čmárá jedna radost. Ale jen když je venku krásně. Docela jsem s zlepšila a vlastně si tak vyrábím ilustrace ke knize.
A co s koncem roku? Nezůstal pozadu. Letošní Vánoční svátky byly úžasné, plné pohody, klidu a naší rodiny, která se sešla na Štědrovečerní večeři u kapra, kterého jsem snědla hned dva kousky. Dokonce i knih jsem dostala pět. Letos jsem svou knihovnu rozšířila jak už dlouho ne. Už mi na ty knihy ani nestačí.
 • Co je úspěch, po těch pěti letech samobydlení, že se mi poprvé povedlo úplně všechno cukroví a s chutí jsme ho s přítelem sdlabali ( Už není, hehe). Minulé roky jsem musela část vždy vyhodit, nikdo to nechtěl jíst.
 • A úplně naposledy jsem se rozhodla zůčastnit soutěže O dračí řád - poslala jsem dvě povídky, tak mi držte palce:) Co se týká mého čtení, musím říct, že jsem přečetla za poslední půl rok 30 knih a dohromady za celý rok se to blíží ke čtyřicítce. Toť rekord, který je hoden, abych ho překonala.
Toť vše, já jsem za tento rok moc ráda. Událo se toho opravdu hodně (jedna kamarádka porodila hezkou holčičku, poznala jsem kupu skvělých lidí a doufám, že příští rok poznám další:)
Ještě jsem hodím svou knižní hitparádu a můžu se těšit na rok 2014, cítím, že bude také výjimečný.

zdroj ječmeného obrázku v prokliku. Zítra sem dám autentický záběr:)

Chci si přečíst XVIII.

29. prosince 2013 v 11:54 | Dragita |  Chci si přečíst
Už dlouho, vlastně něco přes měsíc, jsem tu nedala nový seznam.
Důvod byl ten, že jsem nevěděla, co se m dát. Nehledala jsem nové knihy, měla jsem spoustu práce přečíst Malaz, dodělat revizi Síly duše a napsala jsem tři povídky do soutěží.
Ale teď, po Vánocích, jsem zase začala hledat a našla jsem toho věru dost, tak se zatím podělím o ty tři, které bych si chtěla v následujícím roce sehnat:)

Máte třeba tip čím začít?


Marissa Meyer - Scarlet

28. prosince 2013 v 21:18 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Scarlet
Série: Měsíční kroniky #2
Vydal: Egmont
Rok vydání: 2013
Počet stran: 456
Hned jak jsem dočetla Cinder, věděla jsem, že si musím co nejdříve přečíst i Scarlet. Jenže finance nic moc a knih tu na mě čeká ještě kopa. Tak jsem ji zahrnula do Vánočního seznamu a světe div se, přistála mi pod stromečkem J
Scarlet má nádhernou obálku, nemohu se na ni vynadívat, lepší než Cinder. Temně modré tóny a v pozadí dívka v červeném plášti, kolem ní tajemný les. Lepší to být nemohlo, jsem opravdu spokojená.
Od pokračování jsem mnoho neočekávala, přece jenom si pak knihu více užiji, když nemám přemrštěné nároky - a vyplatilo se.

Anotace:
Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě.
Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…

Velká čtecí výzva na rok 2014

28. prosince 2013 v 15:07 | Dragita
Zaujala mě nová knižní výzva na příští rok, protože si díky ní určitě rozšířím obzory, jak budu hledat autory a knihy zapadající do zadání. Docela se na to těším, určitě to bude zábavné a celý rok budu mít co dělat, abych jednotlivé body splnila. Výzvu pořádá Nikki, najdete tam veškeré informace.

Tak co říkáte, půjdete do toho taky? :)

Přečíst 10 různých knih v sériích:
1. Spoutáni magií (Richelle Mead)
2. Temný ráj (Patrick Ness)
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Přečíst 10 knih z mé knihovničky (koupené před rokem 2014):
1. Anna krví oděná (Kendare Blake)
2. Mycelium - Led pod kůží (Vilma Kadlečková)
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Rozečíst 3 nové knižní série:
1. Sukuba (Richelle Mead)
2. Jsem roztříštěná (Tahereh Mafi)
3. Percy Jackson


Přečíst 10 knih na jejichž obale převládají tyto barvy:
 1. bílá
 2. žlutá/oranžová
 3. růžová
 4. červená -
 5. modrá
 6. zelená
 7. černá - Hlas nože (Patrick Ness)
 8. šedá - Jsem Roztříštěná (Tahereh Mafi)
 9. hnědá/zlatá
 10. fialová

Přečíst knihy začínající na dané písmeno v abecedě:
A
B
C
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L - Led pod kůží (Vilma Kadlečková)
M - Mrazivý polibek (Richelle Mead)
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Z - Zloděj blesku (Rick Riordan)
To jsem zvědavá, jak to zvládnu:)

Povánoční knižní chlubení:)

27. prosince 2013 v 15:52 | Dragita |  me zapisky
Vánoce jsou za námi a letos pro mě byly převážně knižního rázu. Opravdu, tolik knih jsem ještě najednou nedostala, tak se tu chci mírně chlubnout.
Prvně na řadě ale bude drak, který mi udělal velkou radost. Není moc velký, jen těžký a moc moc krásný. Koupila jsem ho na výstavě minerálů (a nechala si ho dát jako dárek pod stromeček). Ten pán mi říkal, že je to jadeit, ale mě se to nezdá. Mám jadeitový náramek a to je taková světlá skoro mléčná zelená. Tohle se mi zdá spíše jako mechový achát, zvláště ze spoda má takové flíčky (mráčky?). Ještě si to nechám od někoho rozpoznat. Není to krasavec?

Sbírání listí - Konec výzvy

27. prosince 2013 v 15:22 | Dragita |  About Blog
Výzva skončila a jak jsem si vedla? Řekněme že jsem překonala svá očekávání a splnila i level navíc. Prvně jsem si dala za cíl 3000 stran, ale jakmile jsem přelouskala Odkaz dračích jezdců, najednou jsem viděla, že budu muset zvýšit na 5500.

Leč, sice jsem jej nesplnila úplně (nedočetla jsem Dům mrtvých, v době konce jsem sice měla za sebou 400 stran, které mi zbývaly, takže jsem to přesáhla, ale nebudu to počítat, knihu ještě nemám dočtenou celou, začala být nějak zamotaná a já se ztrácela a raději se věnovala psaní. Ale už jsem překonala šestistou stránku, tak už jen stovka zbývá.


A co jsem přečetla?