Leden 2014

Iluze stá jedenáctá - Noc krve, noc strachu

28. ledna 2014 v 17:38 | Dragita |  Povídky
Po dlouhé době jsem zase stvořila menší povídku do projektu Imagianarius, kdy píšete na motiv vybraného obrázku v klubu Snílků. Obrázky jsou každý týden pěkné a motiující, ale jaksi není čas nad nimi dlouze přemýšlet.
Když jsem se ale podívala na tento, ihned jsem věděla, co napsat a ještě rychleji se na to vrhla. Asi týden a půl jsem to nechala uležet a teď ji konečně zveřejním. Je celkem krátká, akční a plná napětí.

Příjemné čtení;)Teaser Tuesday #22

28. ledna 2014 v 16:25 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.
Dnešní teaser pochází z knihy Poslední oběť od Richelle Mead. Zatím je to trochu průměrnější, ale zvykla jsem si, že většina dílů se pořádně rozjede až od poloviny :)


>>Pokud něčemu nevěřili alchymisté, nevěřila tomu ani ona.<<

>>Znovu jsem si vybavila její vážný průsvitný obličej.<<


zdroj obrázku: www.goodreads.com

Dračí poklad

26. ledna 2014 v 17:52 | Dragita |  Mé kresby
Tento víkend jsem také strávila kreslení, i když to vůbec nebylo v plánu. Včera jsem totiž hledala profilovku na mou facebook stránku, a přitom mě napadlo, jak by to vypadalo, kdybych si takovou nakreslila.
Takže vás zvu do Dračího doupěte, ale dávejte pozor, tento drak si bude svůj poklad bránit zuby nehty. Kdo by ho bral? Já všema deseti:)

Také jsem si vyrobila lepší ikonku do kreslící rubriky, ta tužka byla už prostě divná, Tohle je lepší, moje vlastní pastelky:)

Chci si přečíst XXI.

26. ledna 2014 v 11:05 | Dragita |  Chci si přečíst
Dnes zase trochu poodhalím roušku svého čtecího seznamu. Tato část je menší žánrový mišmaš, protože obsahuje ja něco romantiky, tak něco opravdu fantasy a jako třešničku na dortu potoky krve a peklo.
Na copak se chystám?


Kde mě najdete?

25. ledna 2014 v 12:56 | Dragita |  About Blog
V dnešních dobách sociálních sítí je dobré být někde přihlášen a být vidět, zvláště, když máte svůj blog, web, či autorskou stránku s vlastní tvorbou. Najde vás tak více lidí a je to mnohem pohodlnější, než něco zdlouhavě hledat
Tento blog je sice na půl osobní a na půl knižní, ale věřím, že si své čtenáře najde - ať už hledáte názor na knihu, film, či seriál, nebo si chcete prohlédnout mou tvorbu, či si přečíst nějakou úvahu nebo názor na různá témata. Jednu chvíli jsem se věnovala i focení a básním a kdo ví, kam mě to zavane do budoucna.

Kde mě všude najdete?

Třeba na facebooku. Už kolik hodin, dní, se snažím dát do menu like button - a když jsem konečně našla kde se generuje kód, pro změnu mi to nejde vložit. Takže pokud někdo umíte anglicky a vyznáte se v html, budu ráda za každou radu.

Pokud chcete být v obraze co zrovna čtu, co se chystá nebo mi zrovna běží hlavu, sledujte mě na facebooku.Pro zaryté knihomoly jsem k zastižení i na >>Goodreads.com<<, kde se můžete kouknout na to, co jsem již přečetla a zhodnotila nebo na co se momentálně chystám. Na Goodreads jsem teď jako doma, ostatní knižní profiy už moc neaktualizuji. (třeba cbdb.cz nebo databazeknih.cz)

my read shelf:
Petra Machová's book recommendations, liked quotes, book clubs, book trivia, book lists (read shelf)


Richelle Mead - Vampýrská akademie

22. ledna 2014 v 11:27 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Vampire Academy
Série: Vampire Academy #1
Rok vydání: 2009
Vydal: Domino
Počet stran: 280

Musím říct, že tuto knihu (a vůbec celou sérii) jsem na letošním seznamu vůbec neměla. Dostala jsem menší ponouknutí, že to stojí za to, tak jsem vyrazila do knihovny a měla štěstí - z police na mě koukalo všech šest knih.
Upíří tématika mě zrovna moc nelákala (stačilo mi kdysi Stmívání), ale přesto mě překvapilo, jakým stylem je to tu podané. Hlavní hrdinka není upír, nezamiluje se do upíra a rozhodně se jím nechce stát. To všechno jsou plus body, které mě na čtení potěšily.

Anotace:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


Teaser Tuesday #21

21. ledna 2014 v 19:51 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Dnešní teaser je z knihy Krvavý slib od Richelle Mead (Vampýrská akademie 4). Ode dnešního rána mě to k sobě neskutečným způsobem připoutalo a jen horko těžko jsem se na chvíli odtrhla, abych si mohla udělat večeři a napsat dnešní teaserové věty (samozřejmě, že v práci jsem pracovala a to se víc těšila, až dojdu domů a ponořím se do příběhu). Tenhle díl mi připomíná větrnou smršť a říkám vám - netuším jak skončí a nevím, jestli se mi bude konec vůbec líbit. Však už trojka mě dostala - autorka umí být radikální.


Fanart Síla duše- muž (Eldar)

19. ledna 2014 v 14:33 | Dragita |  Mé kresby
Pilně cvičím kresbu, každý týden něco málo namaluji. Většinou začnu v pondělí a dokončím to v neděli. Poslední dobou to tak zvláštně vyjde. Ale mám pocit, že se opravdz zlepšuji. Toto je třetí mužská postava, kterou jsem nakreslila a zdá se mi zatím nejpovedenější. Vypadá to jako chlap a dá se na to koukat:)
Je to postava z knihy Síla duše a ačkoliv se tam klasické kalhoty nenosí, zamhuřte prosím oka - co já se natrápila s jeho nohama, kalhoty byly řešením:)

Ještě doufám, že se mi snad někdy podaří namalovat kruh Šestice - šesti zvířat, které jsou znakem jednotlivých klanů. To by bylo super.

Chci si přečíst XX.

19. ledna 2014 v 11:09 | Dragita |  Chci si přečíst
Je další neděle a já zase poodhalím, co se v následujících dnech, či týdnech chystám přečíst. Říkám týdnech, protože je toho tolik, že jsem zvědavá, kdy se k tomu dostanu. Často u mě rozhoduje momentální nálada a na co mám zrovna chuť. Tento týden jsem ponořená do Vampýrské akademie - je to příjemné oddechové čtení a doplňuji to Mrtvou zónou od Kinga. Někdy si říkám, že mám hodně široký vkus na knihy.Lednové úlovky

19. ledna 2014 v 10:26 | Dragita |  Knižní úlovky
Konečně mi dorazila má první letošní zásilka knih z bux.cz. Je to od nich teprve druhá objednávka a zase mi dorazily knihy s pěkně naraženými rožky - ale jen ty v pevné vazbě. Proto jsem se rozhodla, že jestli ještě někdy podlehnu slevám na bux, bude to jen na paperbacky, protože ty jsou vždy v naprostém pořádku.

Objednávka byla na mé poměry obrovská a hned jen tak podobná nebude. Za chvíli se nám blíží jaro a jak se znám, místy knih si koupím zase něco na sebe - boty se mi rozpadají, kabátek mám jen zelený, chtělo by to něco univerzálnějšího atd. :) Také mě napadlo a začala jsem se na to tešit - udělat si menší změnu účesu (to budou doma valit oči:)