Shrnutí - prosinec a leden

2. února 2014 v 12:28 | Dragita |  Knižní hitparáda
Je začátek února, akorát čas udělat zase menší shrnutí, co jsem stihla za poslední dva měsíce přečíst a co jsem si stihla koupit za knihy. Bude toho teď poněkud více, protože byly samozřejmě Vánoce (5 knih), a potom mě velmi překvapil můj první Vánoční bonus v práci (zbytek knih:) Využila jsem i následné výprodeje a akce a nakupila se mi tu slušná hromada. Tři knihy jsem již stihla půjčit, ale i tak mě pohled na mé úlovky těší.


Co jsem přečetla: (v prokliku recenze)

Prosinec
Steven Erikson - Dům mrtvých

Leden
Richelle Mead - Mrazivý polibek
Richelle Mead - Stínem políbená
Richelle Mead - Krvavý slib
Richelle Mead - Spoutáni magií
Lisa McMann - Lovkyně snů - Procitnutí
N.K.Jemisin - Sto tisíc království

Musím říct, že jsem se v lednu opravdu překonala. Většinou mám ten průměr 4-5 knih, ale Vampýrská akademie se četla skoro sama.

Nejlepší kniha:
Za prosinec to bude Scarlet. Dům mrtvých mě šíleně bavil asi do ploviny, pak nadšení opadlo, nutila jsem se číst ryhcleji a rychleji ...a na konci mě to zase chytlo. Kdežto Scarlet jsem hltala od začátku do konce bez přestávky. Super.

Za leden. Bylo to těžké rozhodování, ale je to mycelium. Strhlo mě to hned na začátku a nepustilo, dokud jsem neotočila poslední stranu. Většinu doby jsem byla napjatá jako struna, nebo valila oči, co všechno se tam děje. Kdo nečetl, ať urychleně napraví. Není to jen pro scifisty.

Nejhorší kniha:
Mám jen jednu. Je jím Lovkyně snů-Procitnutí. To bylo horší, než cokoliv co jsem doposud četla :( Jak to mohla autorka takhle napsat? Tak strojeně, neosobně...promiňte, bylo pro mě skoro utrpení to číst. A já se tak těšila na nové téma.

Největší překvapení:
Za prosinec sem dám Cinder. Čekala jsem jednoduchý příběh ala Popelka a ono to bylo daleko víc. Strhující, občas vtipný příběh, ze kterého vám bude mrazit po zádech.

Za leden je to Vampýrská akademie. Vážně jsem nečekala, že mě to chytne. Nikdy jsem se po tom nekoukala (pff nějací upíři), ale po doporučení jsem na to sáhla a ono je to vážně dobré a originální. Ráda jsem s tou sérií strávila čas a moc se těším na film.

Největší zklamání:
Tady bude také jen jedna - Anna krví oděná. Tolik měsíců jsem se na ni těšila, naprosto všichni na ni pějí ódy... a mě nechytla. Hlavní hrdina se mi nelíbil, příběh občas vážně drhl a jedině svény s Annou byly dobré. Knihu jsem prodala a koupila si za ni Svůdné zlo :)

Kniha s nejlepší obálkou:
Mám jasného favorita. Je jím Sto tisíc království. Je to nádherná, temněji laděná obálka. Modré tóny s purpurem, mohu na ni oči nechat. Však jsem ji dlouho okukovala v knihkupectví, dokud jsem nenašla pár recenzí a nekoupila si ji. Nezklamala mě:)

Kniha, která mě málem stála nervy:
Tady zvolím jednoznačně Krvavý slib od Richelle Mead. V dobrém smyslu. Celá kniha (až na prvních sto stránek) je plná napětí a vzhledem k ději, se není co divit, že jsem měla nervy na pochodu. Rose to tady neměla vůbec lehké a já nevěděla, jak z toho všeho vybruslí (protože přežít to musela, když jsou ještě dva díly).

Co jsem si všechno pořídila? Jak jsem psala, měla jsem ještě i v lednu malé soukromé Vánoce.
(Chybí tu ještě Led pod kůží od Vilmy Kadlečkové, Město ze skla a Scarlet)

Marissa Meyer - Cinder
Marissa Meyer - Scarlet
Steven Erikson - Měsíční zahrady
Steven Erikson - Dům mrtvých
Steven Erikson - Vzpomínky ledu
Stephen King - Puls
Stephen King - Lunapark
Stephen King - Závan klíčovou dírkou
Wendy Higgins - Svůdné zlo
Jaroslaw Grzedowitz - Pán ledové zahrady 1
N.K. Jemisin - Sto tisíc království
Lauren DeStefano - Past
Lauren DeStefano - Horečka
Cassandra Clare - Město z popela
Cassandra Clare - Město ze skla
Terry Pratchett - Lehké fantastično
Terry Pratchett - Čaroprávnost
Tereza Benešová - Gjorkové
Blanka Jirušková - Kočičí noci
Vilma Kadlečková - mycelium - Jantarové oči

Nadílka to byla veliká (bohužel většinou z mé peněženky) a vím, že o další takové si mohu nechat zdát. :) Leda bych narazila zase na nějakou pěknou knižní akci.

A co jste přečetli nebo si koupili vy? Pochlubte se.

zdroj obrázků: www.goodreads.com
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 2. února 2014 v 13:49 | Reagovat

Já jsem dostala akorát k Vánocům povídky od Poea, ale stejně mám pořád v knihovničce věci, které jsem nečetla.. většinu si půjčuju z knihovny.. Knihy, které jsi označila za nejlepší s izkusím přečíst, nebo se aspoň po nich mrknu

2 Dragita Dragita | Web | 2. února 2014 v 13:58 | Reagovat

[1]: Já to vidím,že mám naplánovaný půl rok čtení dopředu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama