Březen 2014

Chci si přečíst XXVIII.

30. března 2014 v 11:33 | Dragita |  Chci si přečíst
Minulý týden byl hektický, tento týden jsem skoro celý proležela, bojovala s virózou, využila tuny kapesníků a snažila se moc nevstávat z postele, jinak jsem motala jako při kocovině. Naštěstí, už je mi dobře, není lepšího léku než to vyležet v klidu domova.
Kupodivu jsem ani moc nečetla, spíše spala. Ale přesto mám za sebou skoro polovinu knihy Levá ruka boží.
Dnes tu chci ukázat nejnonější knihy, které mě zaujaly. Jsou tp všechno novinky a já jsem více než zvědavá.


Cvičná digitální kresba

29. března 2014 v 13:01 | Dragita |  Mé kresby
Včera jsem se rozhodla se trochu procvičit v kresbě, byla to docela fuška, hrála jsem si s tím celý večer a ještě s tím nejsem stoprocentně spokojená.

Stínování budu muset ještě dost procvičit, protože si nejsem jistá, kde má být na obličeji stín a kde odlesk, i když si určím zdroj světla. Myslím ale, že jsem na dobré cestě, zvláště, když je to teprve druhá, digitálně vykreslená tvář v mém životě :)

A protože je to jen cvičení, vypůjčila jsem si z deviantartu volný line art od Xaomi.
Nejvíce mi daly zabrat rty (nezdá se to, že?) a vlasy. Pořád se mi zdálo, že vypadají, jako by jí plesnivěly přímo na hlavě. Vystínovat černé vlasy je dost fuška.

Tento lineart jsem si vybrala i proto, že mi moc připomíná jednu postavu z mého příběhu Naya jménem Fei

Rozhovor o mé chystané knize Síla duše

28. března 2014 v 16:22 | Dragita |  me zapisky
VeEee rozjela svůj nový projekt Poznej svého pisálka, a tak jsem se hned přihlásila. Přece jenom, chci vydat knihu a oslovit širší kruh čtenářů, než se mi doposud podařilo přes literární server piste-povidky.cz nebo facebookovou fan stránku.

Pokud se chcete o mně a o mém příběhu dozvědět něco více, přečíst si nějakou ukázku, či se kouknout na ilustrace (autorem je Ondra Hrdina, moje jsou jen předlohy tužkou), mrkněte na rozhovor, docela jsem se rozepsala a je tam i krátká ukázka přímo z děje :)Anotace:
Nejsme tu sami. Naše planeta nám nepatří.
Žijeme v iluzi vlastní jedinečnosti. Nikdo za celá staletí neodhalil svět, skrytý za pláštěm naší nevědomosti. Denně ho máme na očích a přesto jej nevidíme. Lidstvo je tak lehké oklamat.

Jedna noc, jedno rozhodnutí a život mladé dívky se obrátí vzhůru nohama. Neexistuje cesta zpět. Co ji čeká v novém světě, ovládaném úplně jinými pravidly? Světě, kde si každý den musíte hlídat záda? Jak se vyrovná se změnami, kterým nemůže zabránit?
Co udělá pro to, aby přežila?
Základní informace o knize se můžete dozvědět zde

Colleen Houcková - Tygrův osud

26. března 2014 v 11:35 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: Tigers Destiny
Série: Tygří sága #4
Vydal: CooBoo
Rok: 2014
Počet stran: 427

Anotace:

Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durga a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar - ohnivý bič - a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…


Teaser Tuesday #28

25. března 2014 v 10:26 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Dnešní teaser vyberu z knihy od Blanky Jiruškové - Kočičí noci. Potřebovala jsem něco lehkého na přenášení, takže to byla jasná volba. Jsem shruba na čtyřicáté straně a musím říct, že mě to čím dál více připoutává. Jazyk je složitý a květnatý, ale to mi vůbec nevadí, po pár stránkách jsem se sžila.


Kresba - Lapač snů

23. března 2014 v 22:53 | Dragita |  Téma týdne
Mám teď novou hračku - grafický tablet. Teda, leží mi tu už tři roky, ale teprve teď jsem mu přišla pořádně na chuť. Když jsem viděla téma týdne lapač snů, dostala jsem nápad a poslední dva dny pilně tvořila. Jsem ještě v začátcích, všechno mi trvá a nevypadá to většinou tak, jak si představuji - třeba pírka, ty budu muset ještě cvičit.
Hodně dlouho jsem se mazala s detaily, které vlastně ani nejdou vidět - třeba s tím drakem uprostřed :)

Knihy, které doporučuji, ale nemají ode mě recenzi 1

23. března 2014 v 18:41 | Dragita |  me zapisky
Už velmi dlouho přemýšlím nad podobným článkem, myslím, že už od loňského léta. Když se jsem na jednom blogu zjistila, že se už do toho někdo pustil, nechtěla jsem zůstat pozadu. Četla jsem tolik knih, které mě oslovily, dojaly, ohromily a přitom tu na ně nemám recenzi. Někdy se to stane proto, že čtu hodně knih za sebou a než se vzbráborám na recenzi už si nepamatuji detaily, nebo se mi do toho prostě nechce:)

Takových knih je hodně, přináším vám první úzký výběr knih, které byste si neměli nechat ujít (opravdu stojí za to)

Chci si přečíst XXVII.

23. března 2014 v 10:14 | Dragita |  Chci si přečíst
Tento týden byl pro mě takový zrychlený. Stihla jsem jen polovinu věcí, tak doufám, že to brzy doženu. Kolegyně v práci onemocněla, tak jsem měla šejdrem směny (když jsme na obchůdek dvě, je to pech), navíc jsem dopisovala povídku do jedné soutěže a na poslední chvíli si usmyslela, se účastnit kreslící soutěže v klubu Snílků. Dva dny jse skoro nespala, potom jsme měli v práci Den otevřených dveří a v pátek jsem byla vycucaná jako citron a mohla se sotva hýbat. Přesto jsem po kouskách po celý týden četla Tygrův osud od Coleen Houck a musím říct, byl to pěkný nářez, kniha mě překvapila, a tak dojala, že jsem vypotřebovala všechny kapesníky v okolí.

Dnes také plánuji článek, kde proberu knihy, na které jsem nenapsala recenzi a jedno malé překvapení, které doufám stihnu dodělat. Včera jsem totiž byla neplánovaně vtažena do divadla na muzikál Sněhurka a sedm trpaslíků, takže jsem promeškala polovinu dne zábavou :)

Teaser Tuesday #27

18. března 2014 v 21:46 | Dragita |  Teaser Tuesday
O co jde?
  • Popadni knihu, kterou momentálně čteš.
  • Otevři ji na náhodné stránce a napiš 2 teaserové věty odkudkoliv z oné stránky.
  • Bez Spoilerů.
  • Sdílej taky název knihy a autora, aby si mohli ostatní TT účastníci tuhle knihu přidat do své "to-read" záložky.
Teaser Tuesday pořádá Should Be Reading.

Dnešní teaser pochází z knihy Tygrův osud od Colleen Houck. Jsem mírně za polovinou a musím říct, že se podle mě jedná zatím o nejlepší díl série. Žádné zbytečné zdržování na začátku jako vždy. Jen akce, akce akce (a suprová) :) Obálka je úžasná, líbí se mi ze všech nejvíc (a vzdadu je vzorovaná modrozelená).


John Flanagan - Hraničářův učeň - Rozvaliny Gorlanu

17. března 2014 v 11:54 | Dragita |  knihy v mych myslenkach
Originální název: The Ruins of Gorlan
Série: Hraničářův učeň
Vydal: Egmont
Rok vydání: 2008
Počet stran: 267

Anotace:
První kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…