Knižní hitparáda (únor, březen, duben, květen)

8. června 2014 v 15:43 | Dragita |  Knižní hitparáda
Jsem si vědoma, že je to trochu maxi hitparáda, ale lepší pozdě než nikdy. Většinou za měsíc přečtu 3-6 knih, podle toho, jak moc jsem zaneprázdněna psaním a nově i kresbou.
Jako první sem dám rekapitulaci všeho, co se mi podařilo za jednotlivé měsíce přečíst. Pod ruku se mi dostaly různé knihy, některé mi vyrazily dech a jiné mě spíše zklamaly, nebo se mi zdály jako čistý průměr.
Proto račte dál, v seznamu jsem označila hvězdičkami knihy, které se mi líbily nejvíce. A v rozkliku jsou odkazy na recenzi.

ÚNOR
Patrick Ness - Temný ráj *****
Rick Riordan - Percy Jackson - Zloděj blesku

BŘEZEN
John Flanagan - Hraničářův učeň - Rozvaliny Gorlanu

DUBEN
Blanka Jirušková - Kočičí noci 1 ******
Joseph Delaney - Učeň lovce duchů
Cassandra Clareová - Město padlých andělů

KVĚTEN
Veronica Rothová - Rezistence *****
Kass Morgan - Prvních 100
Lynn Fleweling - Štěstí ve stínech *****
Lynn Fleweling - Příchod tmy *****
Tereza Janišová - Erilian - Město čarodějů
R.A. Salvatore - Domovina (Temný elf 1) *****
Samatha Shannon - Kostičas *****
Amanda Stevens - Okřídlená duše

Docela slušný výběr, hodně jsem toho stihla za květen a právě dočítám Erebos (*****) a Dědičku :)

NEJLEPŠÍ KNIHA
Tady zvolím Kostičas od Samathy Shannon, který mě naprosto dostal. Ještě pořád ho mám pod kůží.

NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ
Volba tu bude docela těžká, hodně knih mě překvapilo, ale nejvíce je to znát u knihy Štěstí ve stínech od Lynn Fleweling. Nevěděla jsem, co čekat, ale dostala jsem procítěný příběh plný silných postav a akce, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšela a rozhodně hrdinům fandila na každé stránce. Pokračování bylo stejně tak úžasné.

KNIHA S NEJLEPŠÍ OBÁLKOU
Já jsem hodně přes obálky. Proto tu jasně vítězí Tygrův osud od Colleen Houck, který nádherně namíchal odstíny a ten fénix je prostě super. Líbí se mi obálky celé série, nebýt jich, asi bych Tygry četla jen v knihovně (příběh v mnoha věcech pokulhává)

NEJHORŠÍ KNIHA
Z výběru mých přečtených knih tento post připadne titulu Jsem roztříštěná. Kniha má dobrý námět i spád, ale ta hlavní hrdinka. Nikdy jsem nevěřila, že bych četla o někom horším než je Kelsey z Tygří ságy. Juliette mi připadala chvílemi psychicky labilní a rozhodně si mé sympatie nezískala. Sérii dočtu jen kvůli velmi zajímavě prokreslené postavě Warnera, jakožto záporáka číslo jedna.

NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ
Zklamání jsem zažila hned u dvou knih. Možná jsem neměla tolik očekávat. První bude Město padlých andělů. Četlo se to dobře, ale jako by to ztratilo ten správný nádech. Spíše než Clary jsem fandila jiným hrdinům a závěr to totálně zabil. Připadá mi to trochu jako kopie původní trilogie, takže do pokračování se pustím časem (hlavn kvůli vědlejším postavám).
Jako druhé zklamání bylo Prvních 100. Takový slibný rozjezd to mělo, dokonce mi ani nevadilo, že se to zaměřovalo spíše na vztahy mezi postavami....jenže od půlky knihy mi najednou nikdo, krom Belamyho nebyl sympatický a zdálo se mi, že jejich problémy byly jako přes kopírák. Bohatá holka x chudý kluk, chudý kluk x vlivná holka... atd.

Mějte se krásně
Dragita

zdroj:www.goodreads.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 8. června 2014 v 19:05 | Reagovat

Sakryš a to jsem se na knížku Jsem roztříštěná těšila.
Hmm, pořád mi chybí trojka a čtyřka Tygrova prokletí :-D, mám ještě co dohánět.
Koukám, že se sériemi jako je Hraničářův učeň, Percy a Sukuba teprve začínáš, jsem zvědavá, jak se ti bude líbit pokračování.  Tetovaného mám dočtenou už trojku a hustý. Chvílemi jsem autora chtěla zastřelit. :-D

2 Dragita Dragita | E-mail | Web | 8. června 2014 v 20:49 | Reagovat

[1]: Jsem roztříštěná je hodně oddechové čtivo, kde potřebuješ svatou trpělivost s hrdinkou - ale Warner tam stojí za to a druhém díle ještě více.
NA Tetovaného jsem zvědavá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama