Srpen 2014

Bloger Tag

18. srpna 2014 v 12:21 | Dragita |  me zapisky
Celý víkend jsem byla pryč, úplně z dosahu internetu, tak až dnes tu mohu uveřejnit odpovědi na Bloger Tag.
Ano, trvalo mi to, naprosto jsem na to zapomněla. Pravá knihomolka mě nominovala již v červnu. Tímto i děkuji za nominaci. Každopádně jsem měla nominace dvě, ale tu druhou zaboha nemohu najít.

Rozhodla jsem se tedy otázky podle svého nejlepšího svědomí vyplnit. Pokud se o mně chcete něco dozvědět, račte číst dál :)


Knižní hitparáda - červen a červenec

15. srpna 2014 v 10:29 | Dragita |  Knižní hitparáda
Rozhodla jsem se, že shrnutí toho, co jsem přečetla a co mě nejvíce oslovilo, bude nejlepší dělat ob měsíc. Nejsem kdovíjak rychlý čtenář, většinou stihnu 4-5 knih za měsíc a jen výjimečně se to navýší na 8-10. Z toho důvodu by hitparáda nebyla moc obsáhlá, nebylo by prostě z čeho pořádně vybírat.
Červen a červenec jsem četla celkem málo, ale našly se tam knihy, které mě dostaly i zklamaly. Tak to chodí, ne vždy se mi podaří sáhnout na ten pravý příběh pro mě.

A pro příště se polepším a vyrobím si ikonku právě na knižní hitparády :)

Zkouška nových tužek

15. srpna 2014 v 9:33 | Dragita |  Mé kresby
Sem tam potřebuji procvičovat kreslení. Chtělo by to i pořádný vzor, mustr, podle kterého bych se pořádně naučila lidské obličeje, ale tentokrát jsem hodila všechno za hlavu a čmárala. Koupila jsem si ten den pár uměleckých pastelek a nové tužky. Přímo mě volaly, abych je vyzkoušela. Tak jsem vzala první papír po ruce - z druhé strany potištěný a zhruba za hodinu spatřila světlo světa první kresba.

Černou pastelku asi dál používat nebudu. Je na mě moc měkká, sami to vidíte na křídlech. Také ona křídla jsou trochu zvlástní. I z toho důvodu je postavám moc nekreslím, i když je vlastní.

Knižní úlovky - červenec

13. srpna 2014 v 10:16 | Dragita |  Knižní úlovky
Poslední dva týdny mi nějak protekly mezi prsty, tak sem dávám Knižní úlovky až teď. Červenec byl daleko úspěnější. Hlavně proto, že když mám narozeniny, mým hlavním přáním jsou jen a jen knihy :D

Měla jsem na léto hodně velké čtecí plány, dokonce jsem chtěla přečíst i ty nově koupené knihy. Ale celé se to zhatilo, když jsem dostala do ruky Hry o trůny a následně Tetovaného. Tak koupené kousky zatím jen čekají až je milostivě vezmu do ruky.

Na Hvězdy nám nepřály jsem se těšila. Ihned jsem se začetla a dost mě to bavilo. Aspoň začátek. Kolem sté strany jsem se tak nějak musela nutit číst dál, tak jsem zatím knihu na chvilku odložila. Na ostatní se chystám a zřejmě bude první Čistý, jelikož neustále čtu velmi pochvalné recenze.

Chci si přečíst XXXIX.

3. srpna 2014 v 20:47 | Dragita |  Chci si přečíst
Za poslední týden jsem přečetla tři knihy, tak se není co divit, že jsem si přidala do hledáčku další. Většinou jsou to sice pokračování, ale určitě je většina z vás zná a kdo ne, tak se může těšit se mnou.
Před necelou půl hodinkou jsem si objednala Pouštní kopí od Bretta a Krevní pouto od Patricie Briggs, takže následující týden budu ve čtecím maratonu pokračovat.
Ono se toho moc jinak dělat nedá, je vedro, doma je jak v pekárně, tak mi nezbývá než číst a ve výjimečné dny, kdy prší a je chladněji nadšeně píšu a přepracovávám svou knihu Síla duše. Už to mám skoro hotové, jen malé drobnosti vychytat. Jen kroutím hlavou, jak jsem si slibovala, že to celé budu mít hotové do týdne - haha, už je to měsíc a konec se teprve blíží.