Říjen 2014

Jak si žiju - říjen, měsíc jako na horské dráze

26. října 2014 v 19:48 | Dragita |  Jak si žiju - články
Už dlouho jsem nenapsala podobný článek. Vždy mi do toho buď něco vlezlo, nebo jsem čekala na fotky a tak dále. Nakonec bylo moc pozdě, psát zážitky z konkrétního dne.

Třeba hned 9.10. jsem byla účastníkem autorského čtení v knihovně Jiřího Mahena v Brně. Snad fotky budou :D

Říjen je pro mě letos divný měsíc. Půlku týdne lítám všude možně, zařizuju, nakupuju a od čtvrtka do neděle mě něco skolí. Opravdu, zatím to platilo vždy a já jsem z toho jelen.Chci si přečíst (45.)

26. října 2014 v 18:49 | Dragita |  Chci si přečíst
Za poslední týden jsem rozčetla hned několik knih. Předevší stále louskám Mrazení od Magiie Stiefvater, ale koncem týdne mi přišly nové knihy, takže jsem se s chutí začetla do Království Tearlingu. Je to poutavá kniha, většinu soboty jsem se od ní nemohla odtrhnout. A jako poslední mám rozečtený komiks Vrána, který spíše vypadá jako grafický román. Zatím jsem došla do poloviny a občas to člověka zasáhne do srdce. Autor to umí podat a já jsem ráda, že jako první komiks čtu právě Vránu.

Nových knih jsem moc nesháněla. Pořád mám resty. Došel mi recenzní výtisk Dveře do Prázdnoty, na který se velmi těším, a ještě tu mám připraveného Rytíře sedmi království od Martina. Docela nabitý program, že?


Mandalové šílenství

23. října 2014 v 10:44 | Dragita |  Mandalové šílenství
S pastelkama sice moc velká kamarádka nejsem, ale mám jich doma hodně, protože se mi líbí jejich barvy :D
A aby mi tu jen tak neležely, rozhodla jsem se také si pořídit novinku od CooBoo 101 Mandal pro krásný den. Jsou tam obrázky od těch nejjednodušších až po složitější, nebo třeba i tvary - kočka, motýl, chameleon :)

Hned jsem se do knihy zamilovala. Tady mohu barvit, tady se mohu kreativně vyblbnout a nemusím mít strach, že tím obrázek zkazím, jako se mi to často stalo třeba u kreslení lidí nebo draků.

Proto tu budu postupně uveřejňovat jednotlivé mandaly. Samozřejmě se pokusím zachytit barvení v procesu, abyste se také mohli podívat, jak černobílý obrázek postupně prokukuje a vystupuje, jako právě zrozený květ.


Chci si přečíst (44).

19. října 2014 v 19:57 | Dragita |  Chci si přečíst
Říjen utíká nějak moc rychle, nestíhám číst. Půlku měsíce jsem se nemohla do ničeho donutit, až ten minulý týden mě okouzlil Archiv od Victorie Schwabové. Proto tu ani nic nepřibylo, prostě se nešlo odtrhnout. A vzápětí jsem propadla jemnému kouzlu Mrazení od Maggie Stiefvater.
Právě se mořím s recenzemi pro Dagon.cz. Jsem totiž většinu měsíce jako lazar. Pár dní dobré, všechno oběhám, a potom lehnu - jednou horečka, podruhé pořádná rýma, až jsem musela na "dovolenou" a tento týden jsem si hýbla s krční páteří a už dva dny mi pořádně slzí levé oko. Takový zaračovaný kruh, co se týká období čtvrtek-neděle :)Jak si žiju - Den změn (5.10.14)

6. října 2014 v 20:18 | Dragita |  Jak si žiju - články

Na neděli jsem se těšila. Celou sobotu jsem lítala po Praze, kam jsem jela na celodenní výlet spojený s Inkoustovým spichem a srazem redakce webu Dagon.cz. Ale neděle byla volná, neděli jsem měla rezervovanou na malinkatý pokus :)

Chci si přečíst (43)

5. října 2014 v 19:16 | Dragita |  Chci si přečíst
Zaří a začátek října mám trochu čtecí blok, ale doufám, že se to brzy poddá. Všichni okolo mě už nějaký pátek kašlou a smrkají a já se ze všech sil snažím udržet zdraví v pořádku. Zatím se daří, jen jsem vyčerpaná a nechce se mi nic číst - koukám na Doctora Who a Big bang Theory.Menší report z Inkoustového spichu (výletu do Prahy)

5. října 2014 v 11:08 | Dragita |  me zapisky

Inkoustový spich se letos konal již po třetí a já, ačkoliv jsem členem skoro od vzniku, jsem se až letos odhodlala jet do Prahy. Přeci jen, cesta přes celou zemi není levná a zvláště samotné se mi nechtělo. Naštěstí to dopadlo tak, že jsem se domluvila s Temnářkou a rezervovaly jsme si lístky u Student Agency.


Jak si žiju - Den, kdy jsem se nezastavila (3.10. 2014)

3. října 2014 v 23:33 | Dragita |  Jak si žiju - články
První vlaštovka v novém projektu od Rachel Roo :)

Dnes je pátek a já měla úplně nabytý den. Nebyla chvíle - až doteď, kdy bych jen tak lelkovala nebo odpočívala. Plánů jsem měla až moc, ale stihla jsem většinu (jsem na sebe pyšná, začínám si hezky organizovat čas - i když mi to občas ještě ujede a jen tak sedím na netu) :)

Jak si žiju - úvodní článek

3. října 2014 v 23:08 | Dragita |  Jak si žiju
Včera zveřejnila na svém blogu Rachel Roo velmi zajímavý projekt. Jak si žiju. Jedná se v podstatě o takový internetový deníček, kde se o vás čtenáři dozví mnohem více, než třeba z dotazníku.

Může se to pojmout jakkoliv, přispívat v libovolném množství a psát klidně hlavně o knihách, nebo filmech, není to omezeno. To mě hodně nadchlo. Hlavně i proto, že nad něčím podobným přemýšlím déle jak rok, ale nikdy jsem se k ničemu neměla. Jen jsem fotila moře fotek a vymýšlela témata, nebo si říkala, jo, o tomhle bych mohla napsat. A pak samozřejmě nic.

Tím pádem, zapojila jsem se do projektu a bude to tu všechno hezky pohromadě. Zatím netuším, jak často budu přispívat. Určitě minimálně dvakrát do týdne, ale třeba i častěji. Záleží, jestli budu mít zážitky, o které bych se s vámi ráda podělila. A samozřejmě proložené momentkami, fotkami a podobně. Sice většinou mobilní kvality, ale já tak ráda fotím...všechno :D Cokoliv vyrobím, stvořím, uvařím, upeču, hned mám chuť to nafotit, jak se mi to povedlo.
Nebojte se, nebudu vás zavalovat fotkami bábovek a bramborových kaší. Na tom není nic zajímavého. Jen letmé útržky, co za to budou stát.
Už se na to moc těším.Výlet do Anglie II. část

1. října 2014 v 11:47 | Dragita |  me zapisky
Je tu slíbená druhá část. Vím, trochu později, ale poslední dva týdny kolem mě jen tak propluly, že jsem ani nemrkla. Z část za to mohlo nachlazení a má zvláštní únava, která mě donutila jít brzy spát. Pokaždé. V osm si pustím Big Bang Theory, vidím pár dílů a usnu. Jako správná noční sova, přes den pracující, jsem tvořila hlavně večer. No, snad to není trvalé a je to opravdu jen nějaká podzimní únava.

No, dostávám se k té Anglii. V této části vás chci zavalit fotkami. Nebyl snad den, kdy bychom někam neceestovali, nebo se jen neprošli po okolní přírodě. Počasí nám hrálo do karet. Ani jednou nepršelo - snad v noci, a ranní mlha se v poledne zvedla a semtam dokonce vykouklo slunce. Vzduch se mi zdál svěží, vlhčí než u nás, ale příjemně. Moc dobře se tam člověku dýchalo a hlavně mezi stromy. I když bylo sucho a teplo, nebylo dusno jako u nás.