Listopad 2014

Mandalové šílenství 3

26. listopadu 2014 v 21:49 | Dragita |  Mandalové šílenství
Sice jsem v listopadu moc volného času neměla, přesto jsem aspoň malou chvíli měla na barvení. Podařilo se mi vykreslit další tři mandaly. Je docela poznat, že první dvě jsem kreslila krátce za sebou (a zrovna, když jsem potřebovala zvednout náladu).

Chtěla bych si na mandaly vyšetřit více času, protože mě jejich barvení baví, čím dál víc. Existuje spousta knížek, časopisů, kde si můžete kreslit, ale tento kousek od CooBoo má nejen velmi pevné strany (tlačit na tužky můžete dle libosti), ale mandal je tam opravdu moře, že so člověk nemůže hned vybrat, kterou dřív. :)


Soutěž o knihu Posledná Pozemšťanka (Osudová chyba)

26. listopadu 2014 v 11:55 | Dragita |  me zapisky
Rozhodla jsem se pro Vás uspořádat menší soutěž o výtisk Posledné Pozemšťanky, kde mám otištěnou povídku "OSUDOVÁ CHYBA".

Kniha vyšla poměrně nedávno a já pro Vás ještě chystám i článek s odkazy, kde jsi můžete knihu zakoupit. Vyšla totiž u zahraničního nakladatele, takže normálně v obchodech není k dostání. :)


Jak si žiju - listopad - potřebovala bych stroj času

26. listopadu 2014 v 3:09 | Dragita |  Jak si žiju - články
Jak tak koukám, zase se mi podařilo měsíc jen tak promeškat a s ničím se pořádně nesvěřit :D

Ono je to složitější. V říjnu jsem doufala, že mi už bude dobře, nebudu unavená a zvládnu toho víc.

Na jednu stranu se mi přání splnilo, na tu druhou se to ale dost zvrtlo.

Slíbila jsem kupu věcí, na světlo vylezly i věci staršího řádu, do toho psaní, kreslení, čtení a recenzování... a ještě k tomu furt někde lítám. Snad den nebo dva v týdnu jsem nikam nešla, ale za to jsem byla zalezlá třeba u psaní. Jasně, baví mě to, hodně. Jen prostě nestíhám a kvůli tomu nemohu usnout. Takže se mi pravidelně stává, že zaberu až kolem třetí v noci a ráno jsem pak jako přejetá, absolutně nefunknčí, dokud si nedám kafe a banány s kakaem.

Recenze pro Dagon.cz - září a říjen

12. listopadu 2014 v 10:17 | Dragita |  me zapisky

Už několikrát jsem si říkala, jak to tu musí vypadat, když jsem vlastně už od léta nedala na blog žádnou pořádnou recenzi. Vždyť si musíte říkat, že se flákám.

No, v tomto případě blog trochu skomírá. Ale jen z toho důvodu, že jsem se koncem září připojila do týmu na webu Dagon.cz a začala pro ně psát recenze na knihy, filmy i seriály. Předtím jsem Dagona celý rok jen navštěvovala, protože jsem tam našla už hodně tipů na četbu, tak i film. Většinou se mi trefili do vkusu, nebo mi jejich recenze pomohla vyřešit problém číst-nečíst danou knihu.


Deníček autora - vydání knihy chce trpělivost

11. listopadu 2014 v 22:08 | Dragita |  me zapisky
Už je to sedm měsíců, co jsem obeslala první nakladatelství, s úmyslem vydat knihu. Hodně rychle to uteklo, koukám. Ještě stále jsem ve stádiu čekání, oplývám trpělivostí a doufám, že se někomu trefím do vkusu a edičního plánu.

Mezitím první díl série Ještěři - Dračí město piluji a vychytávám mušky. Jedná se o moje nejstarší a nejrozsáhlejší dílo. Vlastně jsem Dračí město začala psát na jaře roku 2006 a první verzi dokončila v roce 2011.

A právě proto jsem napsala tento článek, abych se s Vámi, kdo příběh znáte, ale i s novými zájemci o svět ještěrů, mohla podělit o novinky. Vydání knihy v naší zemi není žádný med. Aspoň u mě ne. Je to trochu běh na dlouhou trať a člověk musí mít taky trochu štěstí.


Chci si přečíst (46.)

2. listopadu 2014 v 16:46 | Dragita |  Chci si přečíst
Tento týden ještě stále dočítám Královnu Tealingu. Možná je to i tím, že některé dny se prostě ke knize nedostanu. Pořád jsem někde v luftu, na srazech, nebo se snažím opravovat své texty podle pokynů mé betačtenářky. Dva dny jsem dokonce kreslila na tabletu. Jsou to sice jen základy, ale aspoň to má nějaký tvar.
Z toho důvodu pro mě bylo těžké něco vybrat do článku. Nic nového jsem nehledala. Ale po chvíli hledání ve svém seznamu na Goodreads.com, se tři adepti objevili.


Mandalové šílenství 2

2. listopadu 2014 v 10:58 | Dragita |  Mandalové šílenství
Tak už jsem si vybarvila další dvě mandaly. Řeknu vám, opravdu jsem za ně ráda. První jsem začala barvit, když jsem měla opravdu hodně špatnou náladu, vlastně v takovém stavu většinou jen koukám na filmy a nic se mnou není. Jenže bylo dopoledne a já musela pak do práce. Rozhodla jsem se zkusit barvení a po hodině a půl mi najednou bylo mnohem lépe. Všechen stres, špatná nálada i únava ze mě spadly. Prostě jsem se soustředila jen na barvy :)

Pokud ještě knihu 101 Mandal pro krásný den nemáte, ihned pro ni běžte. Stojí jen 99 Kč a já jsem opravdu ráda, že ji mám po ruce.