Prosinec 2014

Knižní úlovky - říjen a listopad

6. prosince 2014 v 11:33 | Dragita |  Knižní úlovky
Zase se jdu pochlubit úlovky, tentokrát za poslední dva měsíce. V říjnu jsem knihy kupovala jak na běžícím pásu, ale v listopadu jsem musela šetřit a dost hodně se krotit, abych vůbc vyšla finančně.

Ale i tak mě překvapilo, jaká pořádná kupka knih se mi tu sešla. Musela jsem kompletně reorganizovat celou knihovnu, což mi zabralo nejméně dvě hodiny. To víte - zleva doprava to musí být podle velikosti, potom mám poličku jen CooBoo knih, jen Kingovek a stvořila jsem si i novou - oblíbené knihy, kterým nevydali pokračování. A tak dále. Někdy se mi prostě vedle sebe dvě knihy nelíbily, tak jsem skládala, dokud to nelahodilo mému oku. Vím, jsem cvok :D


Neobvyklé přátelství

5. prosince 2014 v 20:50 | Dragita
Rozhodla jsem se podělit se s vámi o můj první pokus o pohádku. Místy to může vypadat i jako pověst, ale pohádka byla mým záměrem. Inspirovala jsem se dvouhlavým hadem, kterého jsem nedávno kreslila. A zrovna včera probíhal na webu piste-povidky.cz - Den zvířat. Tak jsem přispěla svou troškou do mlýna.

Pohádka Neobvyklé přátelství je krátká, takže ji máte slupnutou hned. Vypráví o dvouhlavém hadovi, který hledal své místo ve světě :)

Přeji všem příjemné čtení.

Vyhlášení soutěže o knihu Posledná Pozemšťanka

5. prosince 2014 v 13:21 | Dragita |  me zapisky
A je to tu. Soutěž skončila a dnes o Mikuláši udělám jednomu z vás radost. Samozřejmě si vážím odpovědí všech soutěžících, velmi mě potěšily. :)

Děkuji vám.

Na pomoc jsem si vzala random.org, aby losování bylo spravedlivé. Řeknu vám, že jsem byla jako na trní, kdo z vás bude výherce. Jste také zvědaví?

Hadí kresby

4. prosince 2014 v 20:12 | Dragita |  Mé kresby
V pondělí jsem si koupila nové pastelky Polycolor a konečně jsem se dostala k tomu je vyzkoušet. Ještě to s nimi pořádně neumím, ale pokrok je vidět, oproti obyčejným Maped pastelkám.

Celý týden ležím doma, dopuji se antibiotiky a dvakrát denně se přemlouvám, abych něco snědla. Takže času dost - jenže, co nakreslit jako první? Mám spoustu plánů, ale potřebuji cvik.
Během chvíle to bylo jasné - hadi, spousta hadů. A udělám tím službu i pro sebe, protože v mé knize se znaky hada vyskytují, takže je nebudu kreslit jen tak.