Leden 2015

Knižní výzva na rok 2015

27. ledna 2015 v 23:34 | Dragita

Rozhodla jsem se zapojit do knižní výzvy. Druhů jsem našla několik, ale nakonec jsem narazila na stránky Ells. Její výzva mi přišla nejvhodnější pro mé časové možnosti. Když jsem se loni zapojila do různých úkolů, zapomínala jsem je plnit a dopisovat. Proto je tu nová výzva na rok 2015 a to - kolik knih a kterých, stihnu přečíst?

Zvolila jsem stejný počet, jako loňský rok. Takže můj limit je 50 knih. Snad se mi to podaří. A co vy? Kolik jich dáte letošní rok?
1. Ledový drak - Richard A. Knaak
2. Dítě Skály - Petra Neomillnerová


1. Pád andělů - Susan Ee
2. Škola dobra a zla - Soman Chainani


1. Svět poté - Susan Ee
2. Vlčí přilba - Richard A. Knaak
3. Píseň krve - Anthony Ryan

Duben

1. Škola dobra a zla - svět bez princů - Soman Chainani
2. Mistborn - Finální říše - Brandon Sanderson

Květen

1. Vílí kruhy - Tereza Matoušková
2. Mistborn - Pramen povýšení - Brandon Sanderson
3. První stříbrná kniha snů - Kerstin GierováJeštěři - Dračí město

27. ledna 2015 v 22:01 | Dragita
Dračí město je první díl série, kterou po kouscích tvořím už skoro deset let. Děj se odehrává na naší planetě Zemi, v 21. století a převážně v Evropě. Hlavní hrdinka, zprvu obyčejná lidská bytost, na vlastní kůži pozná tajemství hlubokých lesů a skal. Nejsme tu sami. Sdílíme planetu s dalšími inteligentními bytostmi, lidem velmi podobnými. Říkají si ještěři, v úctě k dračím bohům, kteří je podle dávných legend stvořili. Ještěři se umí velmi dobře maskovat, žádný člověk ještě nezahlédl jejich barevná kožnatá křídla, zelené šupiny nebo ostnatý ocas. Ale to se již brzy změní. Ještěří společnost balancuje na ostří nože a to může vážně ovlivnit všechny bytosti na naší planetě.

Příběh řadím do žánru fantasy. Doporučila bych jej čtenářům od 15-ti let výše.

(prozatímní obálka: autor: Ondra Hrdina)

Čtecí plán na rok 2015

23. ledna 2015 v 10:20 | Dragita
Leden nám pomalu končí a já se zamyslela, co bych letos chtěla stihnout přečíst. Monentálně mám v lednu trochu čtecí blok, ale doufám, že brzy pomine.

Také jsem po knihách jako byly Dveře do prázdnoty nebo Nevítaní trochu znechucená školním prostředím v knihách, takže budu letos vyhledávat přednostně jiné žánry než je young adult. Buď jsem již přesycena nebo poslední dobou nevychází nic pořádné kvality, která by uchvátila i protřelejšího čtenáře >myšleno v rámci young adult <

Loni se mi povedlo přečíst 50 knih a k tomu jich asi 10 rozečíst. Snad se k nim brzy dostanu, protože mezi rozečtené patří perličky jako jsou Erebos, Čistý, Zkřížené hnáty od Briggs a podobně.

Mám pocit, že bych se raději víc zaměřila na klasickou fantasy a samozřejmě, bych dočetla rozdělané série.

Tereza Matoušková - Vílí kruhy - ukázka

15. ledna 2015 v 20:22 | Dragita |  české knihy
Je to tu, dnes byl zahájen předprodej knihy mladé autorky Terezy "Temnářky" Matouškové s názvem Vílí kruhy. Knihu napjatě očekávám již řadu měsíců, tak mě těší, že ji za chvíli dostanu do rukou a příjemně se začtu. Mezitím, než kniha oficiálně vyjde, tu pro vás mám novou, zcela nepublikovanou ukázku. Je plná napětí, akce, přiměřeně drsná a upozorňuji slabší povahy - teče v ní dost krve. Vílí magie má svá tajemství.

Anotace:

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem - ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.


Hitparáda knih za rok 2014

14. ledna 2015 v 21:09 | Dragita |  Knižní hitparáda
Sice jsem jeden seznam již stvořila pro Dagon.cz > kouknout se můžete tady< Ale nedalo mi to si udělat ještě jeden, takový, kde budou knihy, které mě opravdu dostaly a vyšly v průběhu minulých let. Vlastně jsem za rok potkala jen minimim strašných, nebo nudných knih - vlastně si pamatuji akorát čtyři - Lovkyni snů, Annu krví oděnou (recenze) , Dveře do prádznoty (recenze) a Nevítané (recenze).

Tak jdeme na to příjemnější. Které knihy mě naprosto dostaly a čím? :)

Kresby charakterů

9. ledna 2015 v 22:03 | Dragita |  Mé kresby
Tento týden byl dost zkušební. Po dlouhém volnu (vlastně od konce listopadu), jsem se vrátila do práce. A jelikož jsem večer potřebovala dělat něco nenáročného a uvolňujícího, abych načerpala síly na další den, dala jsem se do kreslení.
Přišlo to náhle, jak to u mě bývá. Nápad, chuť tvořit a už mě čekala jen realizace. Stále totiž toužím úplně přemalovat základní kresby u charakteristik ještěřích ras, a ještě k tomu jsem slíbila kamarádce, že pro ni dvě postavy oživím na papíře.

Napřed bylo v plánu barvení, ale já se nechala unést a jela jen tužkou, stínovala... no, a teď už pastelky mají smůlu. Kromě pondělí, jsem každý večer udělala jednu kresbu a šla spokojeně spát. :)

Co rok 2014 dal a vzal

9. ledna 2015 v 11:10 | Dragita |  me zapisky

A je to tu, nový rok se nám překulil a nastal leden - docela mrazivý leden, na to, jak bylo o Vánocích teplo. Jistě jste si všimli, že jsem dlouho nic nenapsala, vlastně ani nic nesdílela - nějak 6 týdnů bojuji s virem/bakterií? - doktorka si neví rady - a dneska se konečně zdá, že to vede ke zdárnému konci :) Dokonce jsem i málo četla, ale v roční bilanci to ještě vypadá dobře. Zvládla jsem krásných 50 knih a k tomu mám ještě asi 10 rozečtených a dvě nebo tři jsem nedočetla vůbec a tři mě totálně zklamaly (Anna, krví oděná, Dveře do prádznoty a Nevítaní)

Vánoční nadílku knih asi připojím k článku ke konci měsíce, kdy píšu shrnutí nově nakoupených knih. Vzhledem k tomu, že jsem si měsíc doma válela šunky, jsem byla za knižní dárky opravdu ráda. Navíc i teď, devátého, ještě nemám všechny u sebe. Byly to takové Vánoce s minimem dárků, protože nám chořela i celá rodina, takže vzájemné návštěvy se nekonaly.