Hitparáda knih za rok 2014

14. ledna 2015 v 21:09 | Dragita |  Knižní hitparáda
Sice jsem jeden seznam již stvořila pro Dagon.cz > kouknout se můžete tady< Ale nedalo mi to si udělat ještě jeden, takový, kde budou knihy, které mě opravdu dostaly a vyšly v průběhu minulých let. Vlastně jsem za rok potkala jen minimim strašných, nebo nudných knih - vlastně si pamatuji akorát čtyři - Lovkyni snů, Annu krví oděnou (recenze) , Dveře do prádznoty (recenze) a Nevítané (recenze).

Tak jdeme na to příjemnější. Které knihy mě naprosto dostaly a čím? :)Za celý rok se mi povedlo přečíst 50 knih - úctyhodné číslo :) Dalších asi 10 jich mám rozečtených a nedočtených zatím :D Když se tak koukám na ty odkazy na recenze, nejsem na tom zase tak špatně, i když se to tu jimi na blogu poslední dobou nehemží. :)KOSTIČAS - Samantha Shanonová
Vskutku pozoruhodný příběh, odehrávající se v alternativní budoucnosti našeho světa. Existují zde lidé s nadpřirozenými schopnosti, kteří jsou loveni ve velkém. Hlavní hrdinka Paige dokáže proniknout do mysli jiného člověka a aby přežila, musí pracovat pro podsvětí. Kostičas je komplexní složitý příběh nejen o Paige, která se snaží přežít, když ji chytí a odvezou do města, které by nemělo existovat, ale také o lidské slabosti, krutosti a nové civilizaci, potají parazitující na té naší.


MYCELIUM - LED POD KŮŽÍ - Vilma KadlečkováNeméně zajímavé a strhující pokračování Jantarových očí. Lucas ani ostatní postavy nemají chvíli oddechu a přitom se zdá, že na jejich rozhodnutí závisí osud celého světa a nejen lidského. Děj je plný zvratů a náznaků, které čtenáře nutí číst dál a knihu vůbec neodložit.IMMORTAL RULES - Julie Kagawa
Tahle kniha u nás ještě nevyšla a je to opravdu velká škoda. Úplně mě k sobě připoutala. Autorka tu ukázala, že umí pěkně pracovat s napětím, akcí, emocemi a vykreslila nám děsivou budoucnosti po katastrofě, která vyhubila skoro celé lidstvo. Vystupují tu upíři, kteří vládnou posledním městům a chrání své svěřence, protože bez nich, by pomřeli hlady. Vše má své pro a proti - upíři poskytli lidem útočiště, ale za cenu vlastních životů a krve. Allison, hlavní hrdinka, je neregistrovaná a venku za hradbami města číhají daleko horší stvůry, než jsou upíři.TETOVANÝ - Peter V. Brett
Tetovaný se odehrává ve světě, kde lidstvo sužují jadrnci - démoni, v noci povstávající z jádra země. Sledujeme nejednoduché osudy tří mladých lidí, kteří se nechtějí jen schovávat, ale udělat cokoliv proto, aby lidstvo přežilo. Autor vás tu dokáže vtáhnout do děje takovým způsobem, že budete s postavami vše prožívat a děsit se, co na ně ještě připravil. Opravdu dech beroucí příběh.CHAOS - HLAS NOŽE - Patrick Ness
Příběh mladého kluka, který žije v čistě mužské společnosti. Ženy zemřely už před lety, nová planeta je neútěšná a všichni věří, že jsou posledními lidmi. A také je tu Hluk. Každý tu na potkání slyší myšlenky druhého, není úniku. Jenže pak Todd narazí na dívku a ještě ke všemu je obklopena tichem - žádné myšlenky ani pocity z ní nejsou slyšet.

Tento strhující příběh plný emocí mě nepustil. Autor tak dobře vykreslil postavy, že o ně máte strach, vše s nimi prožíváte. Proto upozorňuji - příběh je dost depresivní s malou jiskrou naděje. Jak postupně s Toddem objevujete svět, odkrýváte lži, tím víc vás bude Nový svět fascinovat a děsit.

ŠTĚSTÍ VE STÍNECH - Lynn FlewelingK této knize jsem se dostala přes doporučení a je výborná. Alec a Seregil jsou velmi sympatické postavy. Děj vás bude bavit, bude vás napínat a místy budete mít strach, jak to dopadne. Zkrátka skvělá fantasy, které nechybí charisma ani špetka magie.DOMOVINA - R.A. SalvatorePříběh o dětství a dospívání temného elfa Drizzta Do Urdena. Procítěný příběh o přátelství, o hledání sama sebe. Protože v Drowím světě neexistuje láska ani soucit. Všichni baží po moci, jednotlivé rody bojují mezi sebou a ctižádost a krutost jsou tu ctností. Bohužel, Drizzt je jiný a jeho duše strádá nad utrpením, kterým je vystaven.

Drizzta si nejde neoblíbit, je to výjimečný charakter, plný zvědavosti, smyslu pro čest a spravedlnost a hlavně má srdce na pravém místě.


STO TISÍC KRÁLOVSTVÍ - N.K. JemisinZvláštní, složité a fascinující. Obálka m k sobě přitáhla a příběh v několika lininích mě okouzlil. Doufám, že vyjde pokračování.

KRÁLOVNA TEARLINGU - Erika Johansenová
Velmi zajímavě pojaté téma, které už všichni známe - dívka, dědička, vychovávaná v ústraní, se musí ujmout trůnu. Blo to velmi čtivé, realistické a hrdinka vám prostě musí být sympatická. Neměla to v životě lehké a navíc ani není lepá děva, pro kterou by muži udělali cokoliv.


KOČIČÍ NOCI - Blanka Jirušková
Kočičí noci si zaslouží více pozornosti. Je to dílo s fantastických jazykem, člověk si čtení, slovní spojení i děj náramně užívá. Je v tom až něco mystického.


zdroj obrázků: www.goodreads.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama