Ještěři - Dračí město

27. ledna 2015 v 22:01 | Dragita
Dračí město je první díl série, kterou po kouscích tvořím už skoro deset let. Děj se odehrává na naší planetě Zemi, v 21. století a převážně v Evropě. Hlavní hrdinka, zprvu obyčejná lidská bytost, na vlastní kůži pozná tajemství hlubokých lesů a skal. Nejsme tu sami. Sdílíme planetu s dalšími inteligentními bytostmi, lidem velmi podobnými. Říkají si ještěři, v úctě k dračím bohům, kteří je podle dávných legend stvořili. Ještěři se umí velmi dobře maskovat, žádný člověk ještě nezahlédl jejich barevná kožnatá křídla, zelené šupiny nebo ostnatý ocas. Ale to se již brzy změní. Ještěří společnost balancuje na ostří nože a to může vážně ovlivnit všechny bytosti na naší planetě.

Příběh řadím do žánru fantasy. Doporučila bych jej čtenářům od 15-ti let výše.

(prozatímní obálka: autor: Ondra Hrdina)


ANOTACE:

Lidé bádají hluboko ve vesmíru, a přitom netuší, kdo s nimi sdílí planetu Zemi. Ještěři, potomci Věčného ohně, vědí, jak splynout s davem. Jejich společnost však skomírá na prahu nového tisíciletí. Mezi jednotlivými rasami doutnají staré sváry - jedni se přizpůsobili lidem za cenu vlastní individuality, druzí se skryli hluboko pod zemí, neteční k problémům povrchu. Sevřeni z jedné strany lidmi a z druhé agresivními bestiemi, mají ještěři opravdu namále. Stačila by jediná jiskra a celý jejich známý svět se zhroutí… pak se nelze divit, že někteří vezmou věci do vlastních rukou.


Napínavý příběh vypráví lidská dívka Jana, proti vlastní vůli proměněná v ještěra. Vyděšená novými schopnostmi narazí v lese na chrám Temného draka. Neví, jaké nebezpečí jí hrozí. Jedno je ale jisté: její rozhodnutí ovlivní celou ještěří civilizaci, ačkoliv by to nikdo nečekal.ČLÁNKY/INFORMACE

POSTAVYGALERIE

Dračí město je prvním dílem ještěří trilogie o poznání nových kultur, nalezení svého místa na světě a boje nejen o své nejbližší ale i o svou duši. Svět se tříští - kdo a jakým způsobem přežije?

SLEDUJTE NA:
Zde zatím jen profil a jedna vydaná povídka (Osudová chyba) v nakladatelství Hydra


Následují další dva díly : Oheň v srdci a Krevní msta.

V přípravě jsou i spin-offy výrazných postav celé série a doplňkové povídky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama