Kresby charakterů

9. ledna 2015 v 22:03 | Dragita |  Mé kresby
Tento týden byl dost zkušební. Po dlouhém volnu (vlastně od konce listopadu), jsem se vrátila do práce. A jelikož jsem večer potřebovala dělat něco nenáročného a uvolňujícího, abych načerpala síly na další den, dala jsem se do kreslení.
Přišlo to náhle, jak to u mě bývá. Nápad, chuť tvořit a už mě čekala jen realizace. Stále totiž toužím úplně přemalovat základní kresby u charakteristik ještěřích ras, a ještě k tomu jsem slíbila kamarádce, že pro ni dvě postavy oživím na papíře.

Napřed bylo v plánu barvení, ale já se nechala unést a jela jen tužkou, stínovala... no, a teď už pastelky mají smůlu. Kromě pondělí, jsem každý večer udělala jednu kresbu a šla spokojeně spát. :)Napřed tu máme mužský charakter. Kdo viděl některé z mých předchozích kreseb ví, že raději kreslím ženy, protože mi to jde mnohem lépe. Chlap většinou nedopadl moc dobře.
U Trieveryho jsem se nechala vést svou představou a najednou to celkem vyšlo. Není to stoprocentně perfektní, ale vypadá to jako dospělý muž, se strništěm, přerostlými černými vlasy a docela nevrlým pohledem. Trievery nemá ani ostatní ještěry v oblibě, ačkoliv samota ho taky užírá.

Tato kresba je pro kamarádku Adarru, která postavu Trieveryho vymyslela :) Proto, když se podíváte pozorně, má Trievery na kůži černé čáry, vypadající jako blesky. Fyzicky je to Černý ještěr (černá křídla, ocas, velké ostny), ale chybí mu typické šedé pruhy na kůži. :)


Další kresbu mám také pro Adarru, abych dala podobu její druhé vytvořené postavě - Ashe. Patří mezi Zelené ještěry. Takže má mechově zelená křídla, hladký zelený ocas naprosto bez ostnů a na kůži má zelené šupiny - jen tenké nitky, jako pavučina. Asha má mít sytě zelené oči a černé vlasy - bojovnice k pohledání :)


Třetí kresba mě nejvíce trápila. Tvář se mi povedla, ale co s postavou? Nakonec jsem to nechala být a udělala klasickou pózu, nic náročného. A až teď jsem si uvědomila, že to nápadně připomíná hlavní hrdinku mé knihy Dračí město. Takže, seznamte se s Janou, Hnědým ještěrem. Má hnědá křídla, jako tmavý karamel, zelený ocas a ostny na něm malé a zahnuté. Vlasy má hnědé a oči modré jako obloha.

Zajímavost: jak ukazuje jméno, dříve byla člověkem.


Poslední kresba vznikla už koncem listopadu, ale všimla jsem si, že jsem ji tu nikde nepublikovala. Je na ní zobrazena princezna Naíklyn z Íllysey - města v hlubinách oceánu. Za okny můžete vidět kopulovité stavby Íllysey a část paláce.
Samotná princezna nepatří ani k jedné ze čtyř ras ještěrů. Narodila se jako Oceánský ještěr, což je poddruh Červených a Hnědých dohromady - v dávných dobách, kdy jejich předkové osídlili hlubiny, se tam tyto dvě rasy smísily.
Naíklyn má tmavě hnědé vlasy, sem tam modro-hnědé dlouhé vlasy, sem tam může být pramen do zelena. Stejně tak na kůži má semtam jemné šupiny, modrozelené, se stříbřitým nádechem. Ocas má zelený, zakončený ploutvičkou. Malé ploutve má i na rukou i nohou. Dokáže dýchat na vodou, ale šupiny jí rychle vysychají, pro by je musela neustále zvlhčovat. Létat také dokáže, ale jen na omezenou vzdálenost, než musí sletět na zem, odpočinout si a vzlétnout znovu. Mají barvu hnědou, s červenými a modrými odlesky. Blány mezi kostmi jsou více průhledné, než u jiných ras.

Když promluví centrálním jazykem suchozemců protahuje nevhodná písmenka, jelikož její rodný jazyk je založen na vyšší tónině. Můžete ji potkat v celé ještěří sérii.


To je vše. V plánu mám ještě dvě kresby - chybí mi totiž do sbírky Červený ještěr a pravý Černý ještěr. No, uvidíme :)

Dragita

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sárča Sárča | Web | 9. ledna 2015 v 22:15 | Reagovat

Páni, opravdu krásné kresby! :)

2 Dragita Dragita | E-mail | Web | 9. ledna 2015 v 22:16 | Reagovat

[1]: Děkuji, snažila jsem se :-D

3 Alissa Alissa | Web | 10. ledna 2015 v 13:28 | Reagovat

Krásné. Osobně se mi nejvíc líbí Janin obličej.
Tvoje pokroky v kreslení jsou inspirující. Jen ta vůle dát se do práce mi chybí... Nenech se mnou demotivovat :-) A měj se krásně.

4 Dragita Dragita | E-mail | Web | 12. ledna 2015 v 8:57 | Reagovat

[3]: Díky moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama