Únor 2015

Pozvánka na přednášku - Nová vlna české a slovenské fantastiky

26. února 2015 v 21:33 | Dragita |  me zapisky

Ráda bych všechny nadšené čtenáře pozvala tuto sobotu na přednášku Nová vlna české a slovenské fantastiky, kde mladí autoři představí své knihy a já budu jednou z nich. Mám připravenou prezentaci s barevnými ilustracemi a samozřejmě všem přiblížím o čem vlastně má kniha Síla duše je.


Autorů se tu sejde bezpočet, takže pokud máte volno, přijďte se na nás podívat. Bude se diskutovat o knižních tipech a směru dnešní moderní fantasy.

Přednáška se koná v sobotu 28.2.2015 jako součást AnimeShow v Bratislavě. Začíná přesně v 13:00 a měla by trvat přibližně hodinu.

Každý nadšenec do fantastiky je vítán, bude tu i prostor k diskuzi. :)

A na koho se můžete těšit?

Petra Slováková - Démon z East Endu /Brokilon

Tereza Matoušková - Vílí kruhy /Mytago

Tomáš Dostál - Časopis Jupiter/Rogerbooks + Terra Nullius /Brokilon

Peter Šufliarský, Katarína Soyka - Hydronauti /Hydra

Ján Mrva - Zoe/ Artis Omnis

Martin Jurík - Projekt Zenta /Marenčin PT

Petra Machová - připravovaná kniha Síla dušeVíce informací zde na stráce přednášky: https://www.facebook.com/events/410996335741073


Doufám, že se zastavíte, určitě to bude stát za to :)

Chci si přečíst (48.)

22. února 2015 v 18:25 | Dragita |  Chci si přečíst
Dnes mám pro vás poodhalení další tří kousků, které bych chtěla co nejdříve přečíst. Tentokrát patří všechny do žánru young adult fantasy, který ještě nechci úplně zavrhnout. Stále se tam dají najít velmi dobře napsané příběhy a já doufám, že tyto tři k nim budou patřit.


Chci si přečíst (47.)

15. února 2015 v 11:23 | Dragita |  Chci si přečíst
Už dlouho jsem se nerozhoupala se pochlubit s tituly, které plánuji co nejdříve číst. Tím pádem dnes je neděle, den, kdy jsem vždy nové kousky v seznamu odhalila.
Je to nekonečné hledání, stále vychází mnoho mnoho knih, které poutají mou pozornost.
Proto tohle bude menší speciál :) Ukáži vám tři zahraniční knihy, které mě zaujaly, a také tři české, protože letos se mi zdá, že se naše domácí fantasy a scifi vzmáhá a vyjde (již vyšlo) mnoho knih.Setkání

3. února 2015 v 20:29 | Dragita |  Mé kresby
Dneska jen krátce, od rána je divný tlak a já se sotva ploužím i po druhém kafi. Ale aspoň jsem dodělala dvě nejnovější kresby, na nichž od soboty pilně pracuji. Dala jsem si záležet - sice zase jen tužkou /já se pastelek asi bojim :D. Ale stínovala jsem, zvýrazňovala a výsledek má své mnší mouchy, ale líbí se mi. Každou kresbou se v něčem zlepším, jiné nic moc. Snad to časem vychytám.

Dokonce jsem se po dlouhé době odvážila na kresbu z profilu :)