Recenze pro Dagon.cz (2)

2. března 2015 v 10:06 | Dragita |  me zapisky
Tady na blogu se zdá, že už hezkou dobu recenze nepíšu, ale pravdou je spíš to, že stíhám akorát dvě za měsíc a tím pádem jsou mé recenze převážně na fantasy webu Dagon.cz. Třeba jich letos budu stíhat víc, uvidí se, hodně mě zaměstnává psaní a korekce knihy.

A protože tohle je z velké části knižní blog, přináším vám již druhý článek, shrnující všechny mé nejnovější recenze, které spatřily světlo světa. Třeba v nich najdete inspiraci pro další četbu. Výběr je skutečně pestrý, od titulů, které mě zklamaly, po ty, co mi vyrazily dech.

Tak ať se vám výběr líbí :)Pád andělů - Susan Ee

Původně jsem byla ke knize dost skeptická - je to young adult + andělé a recenze byly také velice rozporné. Nakonec jsem se ale přece jen odhodlala, protože jsem musela pořád po knize pokukovat. Obálka je pěkná, což o to, ale něco mi nedalo spát, tak jsem si knihu půjčila. Vždy je nejlepší si na příběh udělat vlastí názor :) Jak to nakonec dopadlo si můžete přečíst v recenzi.


Královna Tearlingu - Erika Johansenová

Zato tento kousek mě zaujal hned. Krásná temně laděná obálka a příběh, který sliboval být o něco drsnější, než normální fantastika pro mladé. Kniha sice nedisponuje přemětěnou akcí, nebo krvavými scénami, ale dokáže chytit za srce, donutí čtenáře nad osudy postav přemýšlet. Podle mého to není jen tak obyčejná kniha a dokáže velice překvapit. Víc se dozvíte v recenzi.Ohnivý drak - Richard A. Knaak

Tady jsem se nechala nalákat od kamarádky, že série je moc pěkná a určitě se mi bude líbit. Dalo mi docela práci sehnat si první díl (o to mě víc překvapil dotisk o Vánocích, kdy jsem už svou knihu držela v ruce). Ohnivý drak je podle mě pro dračí fanoušky skoro povinností. Velmi se mi líbilo jejich zpracování v příběhu - ale co dějová linka a postavy? Víc v recenzi.


Ledový drak - Richard A. Knaak

Na pokračování jsem se samozřejmě podívala vzápětí a byla jsem v mnohém překvapena. Děj se posunul, objevili se nové hrozby a na scénu se vrátily staré dobré potavy, kterým mnohem víc nahlédneme pod kůži. A to úplně všem, včetně Ledového draka. Čtení druhého dílu mi ubíhalo daleko rychleji a ukázalo mi, že Dračí říše nejsou jen rozlehlé a tajemné.


Dveře do prázdnoty - Victoria Schwabová

Druhý díl Archivu. Opravdu jsem se na něj těšila, protože první díl končil zdánlivě uzavřeně, ale přesto čtenáři zbyla spousta dalších otázek. Akorát na odpovědi si příběhu musel čtenář hodně počkat, protože hlavní hrdinka se po prázdninách vrátila do školy a začaly ji nové problémy a nemohu říct, že by všechny byly zajímavé.Nevítaní - Sophie Jordánová

Na tohle jsem se těšila. Opravdu. Sérii Drakie mám doma a patří k mým oblíbeným. Obálka je správně sladěná a příběh sliboval napětí a gradaci, protože lidstvo sužuje výskyt vražedného genu. Každý může být vrahem a ještě to o sobě nevědět. A právě hlavní postava, bohatá, zhýčkaná dívka, zakusí jaké to je být označená. Jak se to autorce povedlo, nebo spíše nepovedlo, se dozvíte v recenzi.Doufám, že jste našli inspiraci k dalšímu čtení :)


zdroje obrázků: www.goodreads.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 12. března 2015 v 10:24 | Reagovat

prave uvazuji nad tou Kralovnou Tearlingu...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama