Stal se ze mě drak?

5. dubna 2015 v 20:28 | Dragita |  Mé kresby
Jelikož už třetím týdnem mám porouchaný počítač, pustila jsem se zase do kreslení. Zvládla jsem i pár mandal, ale ty vám ukáži někdy příště.

Teď se, když mám vzácnou chvíli, kdy se můj 8let starý notebook konečně rozjel a zvládá zátěž, mohu pochlubit s nejnovějšími kresbami.

Pravda, jsou to trochu rychlokresby tužkou, ale mají pro mě velký význam a já se s nimi chci podělit.Název může být trochu zavádějící, bohužel draky jsem tentokrát nekreslila, ale bytosti jim částečně podobné. Považují se za děti draků, velkých mocných ještěrů. Z toho důvodu si sami říkají ještěři, ačkoliv mají v mnoha aspektech blíž k lidem. Maluji je teď často zvláště proto, že se snažím vydat knihu, která o nich pojednává. O bytostech, které se skrývají ve stínu lidské civilizace a mají své vlastní drobné (no, spíše trochu větší) existenční problémy :D

V rubrice kresby najdete spoustu obrázků hlavních i vedlejších hrdinů různých ještěřích povídek. Momentálně jsem nakreslila dvakrát stejnou dívku. Hlavní postavu knihy Dračí město - Janu. Na prvním obrázku je těsně po proměně v ještěra, celá zmatená - co se to z ní stalo? Proč má dračí křídla... ocas s trny? :)Na tomto obrázku jsem se snažila zachytit (pravda, asi ne moc věrohodně), jak se Jana schovávala na hřbetě obří dračí sochy v chrámu, do kterého díky své neznalosti vlezla a půjde jí tam doslova o život. Je to také jen chvíli po proměně, proto má oblečení potrhané a od vlastní krve (třeba jak se jí klubala křídla).A poslední znázoňuje druhou hlavní postavu, Lianeu. Jako ještěr se již narodila a jen díky ní (a jejímu bratrovi) Jana objeví taje ještěří společnosti. Tohle je opravdu rychlokresba. Vznikla během necelé půl hodinky a mám v plánu Lie domalovat křídla (sice je mohou nechat zmizet, zamaskovat se do podoby člověka, ale což, křídel není nikdy dost) a celé to vybarvit :)Uf, rozhodně to nejsou poslední kresby ze světa ještěrů. Jednou za čas mě posedne touha si nmalovat nějakou scénu, nebo postavu. A ještě jich hodně nemám a o podobě dračích bohů nemluvě.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Camilla Říhová Camilla Říhová | Web | 3. srpna 2015 v 19:47 | Reagovat

Nádherné obrázky!
Hlavně ten třetí :)

2 Dragita Dragita | Web | 4. srpna 2015 v 18:24 | Reagovat

[1]: Díky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama