Květen 2015

Posledná Pozemšťanka - Osudová chyba (Katarína Soyka, Petra Machová)

20. května 2015 v 19:53 | Dragita |  české knihy
Když už tu mám rubriku na propagaci českých knih, Posledná Pozemšťanka tu nesmí chybět. Jistě, kniha má u mě protekci, ale jako autor české části - povídky Osudová chyba - ji nemohu opomenout :) Posledná Pozemšťanka vyšla loni na podzim u nakladatelství Hydra na Slovensku. Jelikož se prodávala za eura, nedávala jsem nikde odkazy a jen pár kopií prodala, nebo rozdala. Nyní si ale můžete výtisk koupit i u nás, a pokud mě někde potkáte, nebo jste z okolí Brna, ráda vám napíši věnování.

Kdo ještě knihu nezná, nabízím vám tu anotaci a krátkou ukázku z povídky Osudová chyba, která získala druhé místo v soutěži Slavcon 2014 na téma Vlci, draci a bájné tvory.

Anotace:
Príbeh plný intríg, vzdoru, prekvapení, ale hlavne nesmelej lásky a nehy, za ktoré sa oplatí bojovať aj v temnote mrazivého vesmíru. Hoci sa Darka stáva hračkou v rukách mimozemských netvorov, nestráca chuť bojovať za svoj život a slobodu. Zároveň sa musí rýchlo zorientovať v zložitých zvykoch Tortirov, ktorých vesmírna loď ju unáša do neznáma. Dezorientovaná a opustená nachádza útočisko u milovaného muža, ale sokyňa v láske má s Pozemšťankou svoje vlastné plány.

Poviedka Petry Machovej "Osudová chyba" uverejnená v závere knihy, získala na Slavcone 2014 v súťaži Sieň ohňa - Draci, vlci a bájne tvory druhé miesto. Zavedie vás do sveta mýtických drakov a pádu jednej zvláštnej civilizácieZážitky ze Světa knihy 2015

19. května 2015 v 21:15 | Dragita |  me zapisky
Letos 16.května jsem poprvé jela na Svět knihy. Jelikož to byl zároveň velmi podivný den, rozhodla jsem se tu stručně popsat, co mě potkalo. Fotek mám oproti ostatním blogerům pomálu, protože jsem byla celý den paf a neustále jsem někam běhala a s někým mluvila, takže nakonec mám jen pár samožerských fotek.

Jan Dobšenský - Yorrân - ukázka z knihy

15. května 2015 v 19:51 | Dragita |  české knihy
Nových knihy není nikdy dost, a když člověk narazí na zajímavý a propracovaný fantasy svět - navíc úplně nový a neokoukaný - je to vždy důvod k radosti. Na Yorran jsem narazila náhodou na Startovači. Zaujala mne nádherná obálka. Přímo čtenáře přitáhne, a to se mi na podobných knihách líbí.
Dále mě oslovilo, kolik péče svému dílu autor věnuje - detailní ilustrace, mapy a slovníky. V duchu jsem si řekla, že mu držím palce a najednou, o několik dní později, jsem byla panem Dobšenským oslovena, jestli mohu na blogu uveřejnit ukázku a informace ke knize - takže tady to máte, ještě zčertva :) Je to pro mě velmi zajímavé dílo a myslím, že tuzemská tvorba by měla mít větší propagaci :)

Za zmínku i stojí, že povídka ze světa Yorran se umístila na druhém místě v soutěži O nejlepší fantasy 2014.

Zde je video, které vás provede vznikem knihy a všech bonusů okolo.