Červenec 2015

Probuzená inspirace

27. července 2015 v 19:30 | Dragita |  me zapisky

Mám pár nápadů, kterými chci chod blogu zase oživit. hezky postupně, fantazie mě zaměstnává docela dost - takže píšu, píšu a opravuju a opravuju. Dokonce mě napadla úplně nová kniha ( Vzestup draka - muhehe, s dračí magií)

Jistě, nebudu asi tak aktivní jako někteří mí oblíbení blogeři, ale sem tam tu něco přidám. Hlavně jsem aktivní na facebookové stránce: Dragitino doupě.

Věděli jste, že blog v září oslaví už DĚVĚT let své existence? Dragitino doupě začínalo jako malá sluj s fantasy povídkami, hudbou a dračími obrázky. Přešlo několik let a nyní se s toho stalo doupě knih, filmů a mé vlastní tvorby. A právě to mě přivedlo na myšlenku, kterou jsem s vámi chtěla sdílet. Možná osloví jen tvořivé duše, ale to snad nevadí.

Dnes jsem jela šalinou a poslouchala hudbu. Někdy mám prostě období, kdy bez svých oblíbených skladeb nedám ani ránu. Poslechla jsem si i několik takových, které mi už dlouho ležely zapomenuté v přehrávači.


A nastala krásná nostaglie.


Narazila jsem na pár písní, které přímo rezonují s mnou napsanými příběhy. Jistě, mám velmi obsažný seznam epických skladeb, které k tvorbě používám - Two steps from hell, Brand x music, Ivan Torrent, Audiomachine... a dalších melancholických, svižných, úderných nebo romantických písní. Ale přesto existují i takové, které mě vnitřně rozechvějí, ze kterých mi běhá mráz po zádech, protože je mám už dlouhou dobu spjaté s určitými situacemi a hrdiny. A najednou, když tu melodii poslouchám, když vnímám slova a jejich obsah, odvíjí se mi přímo před očima daný příběh a je to nádhera. Máte to někdo také tak? Jen by mě to zajímalo :)