Srpen 2015

Léto 2015 s Merry Gentry

30. srpna 2015 v 12:25 | Dragita |  me zapisky

Letošní léto jsem měla menší bojový úkol.
Přečíst dosud vydané knihy o princezně Meredith z Říše kouzel. Autorka Laurell K. Hamiltonová je u nás známá především sérií o Anitě Blakeové. Mě spíš zaujala Merry Gentry, která slibovala náhled na víly jak je neznáme. A nejen na ně. Říši kouzel obývají mnozí tvorové, od krutěnek po gobliny. A to vše se nachází na jednom místě v Americe, kde kouzelné bytosti dostaly azyl při útěku z Evropy. Ano, jedná se o dnes už rozšířený žánr urban fantasy. Princezna Meredith je stíhána paparazii a dříve, než jí vrátili nárok na trůn, pracovala jako detektiv pro nadpřirozené případy.

Čtení Merry je příjemný oddech a Říše kouzel je velmi dobře vymyšlená. Autorka odhaluje její taje po kouscích.


Těším se na... (1)

25. srpna 2015 v 11:17 | Dragita

Zdravím všechny milovníky fantasy.
Rozhodla jsem se, po delší pauze, podělit o několik knižních titulů, kterých se opravdu nemohu dočkat. Jelikož je můj blog z větší poloviny knižní, je škoda se tu novými příběhy nepochlubit. Jistě, návštěvníci mé facebookové stránky Dragitino doupě, jsou neustále v obraze, ale i tady na blogu to chce oživit. A zvláště teď, tolik knih na podzim vyjde, že asi budu chodit ve starých botách, abych si je všechny pořídila. Asi to nepůjde jinak, jsou to totiž většinou pokračování mých oblíbených sérií, nebo naprosté novinky, na které už hezky dlouho čekám.

Letos mě daleko víc oslovuje složitější nebo temnější fantasy. Přečetla jsem i několik young adult příběhů, ale už mě ničím nepřekvapily, spíš mě odradili. Přesto mě zaujaly dva tituly tohoto žánru a já doufám, že nebudu příliš zklamaná. Stále vnímám fantastiky pro mladé jako příjemnou oddechovou četbu.