Červen 2016

Kresby - ještěři, potomci Věčného ohně

18. června 2016 v 10:28 | Dragita |  Mé kresby
Zdravím všechny čtenáře,
sice kreslím pomálu, ale mám pocit, že se aspoň trochu zlepšuji. Teď se mi tu nakupilo pár kreseb tužkou. Všechno do jedné se vztahují k mé knižní sérii Dračí město.

Ne vždy zobrazují konkrétní postavy z knih, spíš jsem si dala za úkol postupně nakreslit čtyři základní rasy, co existují. A sem tam nějaký ten charakter, scénku. Samozřejmě to budu chtít mít barevně, protože hlavně odstíny křídel, se rasy ještěrů ( potomků Věčného ohně), rozlišují. Zatím mám jen hrubý nástin jednoho barvení. Problém je, že mám asi špatný stůl a židli. Stačí hodina, dvě a pak mě tak bolí záda a za krkem, že se k digitálnímu barvení dlouho nedostanu. Psaní a internet jsou v pohodě, to si sednu do postele, opřu se o peřinu a polštáře a mohu tak strávit klidně celý den, jen s přestávkami na jídlo a procházky se psem.

Malování pastelkami. Ehm, já nevím, už jsem zkoušela všelijaké, ale pořád mi to připadá, jako by to barvilo dítě. Takže ne, pastelkama to nebude vymalované. Pastel mám, vypadá pěkně... ale stále to není ono. Digitální barvení je holt jen jedno. A můžu tam přemazat jakoukoliv chybu. Jen se k tomu dostat... a mít lepší stůl a židli. :D


Tak, dost vykecávání. Tu jsou kresby za poslední čtvrt rok.


Dračí město - Petra Machová

12. června 2016 v 23:02 | Dragita


Dračí město je první díl série, kterou po kouscích tvořím už deset let. Děj se odehrává v alternativní verzi naší planety Země. Hlavní hrdinka Jana, na začátku obyčejná lidská bytost, na vlastní kůži pozná tajemství hlubokých lesů a skal. Zprvu nechtěně, ale poté čím dál častěji kříží cestu mocným ještěrům a ovlivní tím nejen svůj život, ale i celou ještěří společnost balancující na ostří nože. Nastává nová doba Temna. Každé rozhodnutí bude mít dopad na tvář světa.

Na planetě Zemi, nebo-li Rhese, nejsme sami. Sdílíme ji s dalšími inteligentními bytostmi, lidem velmi podobnými. Říkají si ještěři, potomci Věčného ohně. Věří v početné dračí bohy, kteří je podle dávných legend stvořili. Ještěři se umí velmi dobře maskovat, žádný člověk ještě nezahlédl jejich barevná kožnatá křídla, zelené šupiny nebo ostnatý ocas. Ale to se již brzy změní.