Prosinec 2016

Vydané knihy a povídky

15. prosince 2016 v 12:03 | Dragita

Vzhledem k tomu, že se mi postupně rozšiřuje portfolio vydaných povídek, rozhodla jsem se všechny shrnout do jednoho článku, aby byly přehledně na jednom místě. Brzy se k nim přidá i kniha, tak je myslím akorát čas na změnu. Dosud byly sborníky, kterých jsem se účastnila, vidět vlevo v menu, teď budou postupně přibývat v tomto článku.

Jak jsem pekla cukroví

14. prosince 2016 v 17:14 | Dragita |  Jak si žiju - články
Už kolikrát jsem si říkala, že bych měla psát něco jako veřejný deník, zápisky ze života nebo něco podobného. Protože leckdy je u mě doma (a nejen tam) pěkně veselo.

Ráda píšu, tak proč se nepodělit, třeba se pobavíte, třeba ne, to už nechám na vás.
Každopádně, život mi vždycky přichystá něco nového - což pro tento rok platí na 1000% (už si ani nepamatuji jediný týden, kdy by se něco nestalo - mimo normu.)


Jak jsem pekla cukroví

Fénixcon 2016 a křest Zombie Apokalypsy

8. prosince 2016 v 17:58 | Dragita |  me zapisky

Rok se s rokem sešel a znovu se konal Fénixcon. Jen tentokrát v hotelu Vista v Brně. Těšila jsem se na program, na známé tváře a přátele, se kterými se pozdravím. Ono se to nezdá, ale naše země je vcelku velká, takže cony jsou nejlepší příležitost, jak se potkat a chvíli si popovídat.

Ráno jsem pečlivě vyhledala trasu a pak doufala, že můj částečný orientační smysl zafunguje a já se v Medlánkách nezamotám. Naštěstí jsem cestou potkala Vendy (lyra-journal.blog.cz) a společně jsme Fénixcon našly. Na první pokus. Dokonce nás potěšilo, že hotel vypadá uvnitř lépe než zvenčí.

Protože jsem se neplánovaně zdržela, dorazila jsem až před polednem, ale naštěstí úplně akorát na zajímavý blok s autory o psaní - Jak se rodí kniha -
Mluvilo se o vydávání knih, osobních zkušenostech. Bylo tam dost narváno, takže kdo přišel pozdě (jako já) stál hezky vzadu. Ale stálo to zato.


Knižní přání 2016

4. prosince 2016 v 11:36 | Dragita

Zdravím všechny čtenáře,

blog ležel dlouho ladem, ale už se postupně vzpamatovávám z velkých životních změn, nové práce a vůbec letošního roku. Chybí mi psaní recenzí, srovnání nejlepších knih, knižní tipy nebo jen vykecávací články. A proto jsem se rozhodla veřejně se podělit o knihy, které bych letos k Vánocům ráda dostala. Není jich málo a přiznám se, že už mám parádní absťák z toho, jak jsem půl roku nedržela v rukou novou knihu.

Zachránil mě včerejší Fénixcon, kde jsem dostala výtisk Zombie Apokalypsy, kde mám povídku - Mrtví se někdy vracejí - Normálně mě zombíci naprosto míjejí, ale možnost stvořit netypické neživé potvory, živící se dušemi, místo mozky, mě prostě zcela pohltila. Teď jen doufám, že si čtenáři užijí čtení, stejně jako já psaní povídky.

No, nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Letošní podzim byl opravdu plodný, takže jsem neustále koukala na krásné obálky a těšila se, až si budu moct konečně pořídit pokračování mých oblíbených sérií. Jistě to všichni znáte. Radostné očekávání, vůně nové knihy, sametově hladký obal knih, hmm. Prostě jsem knihomol do morku kostí a to, že jsem poslední dobou i málo četla, mě mrzelo. Ale mám už čtečku, blýská se na lepší časy a určitě si lépe rozvrhnu zbytek svého nepracovního času (pokud jej tedy nepohltí rukopis Dračího města :D

Takže, co bych si tedy přála?