Fénixcon 2016 a křest Zombie Apokalypsy

8. prosince 2016 v 17:58 | Dragita |  me zapisky

Rok se s rokem sešel a znovu se konal Fénixcon. Jen tentokrát v hotelu Vista v Brně. Těšila jsem se na program, na známé tváře a přátele, se kterými se pozdravím. Ono se to nezdá, ale naše země je vcelku velká, takže cony jsou nejlepší příležitost, jak se potkat a chvíli si popovídat.

Ráno jsem pečlivě vyhledala trasu a pak doufala, že můj částečný orientační smysl zafunguje a já se v Medlánkách nezamotám. Naštěstí jsem cestou potkala Vendy (lyra-journal.blog.cz) a společně jsme Fénixcon našly. Na první pokus. Dokonce nás potěšilo, že hotel vypadá uvnitř lépe než zvenčí.

Protože jsem se neplánovaně zdržela, dorazila jsem až před polednem, ale naštěstí úplně akorát na zajímavý blok s autory o psaní - Jak se rodí kniha -
Mluvilo se o vydávání knih, osobních zkušenostech. Bylo tam dost narváno, takže kdo přišel pozdě (jako já) stál hezky vzadu. Ale stálo to zato.Fénixcon měl podle mě slušnou účast, mnohdy nebylo k hnutí, hlavně když člověk potřeboval sehnat něco k jídu a k pití. Takže jsem s Polgarou (http://ivi-pol-zub.blog.cz/) a Janem Kotoučem (http://www.jan-kotouc.cz/) nakonec zabrousila ven, do restaurace Stronghold. Ale i tam bylo dost nacpáno. V příjemné společnosti však čas rychle letí, zvláště mezi spisovateli a fanoušky fantasy/scifi. Ani jsem se nenadála, dvě hodiny byly pryč a sotva se mi podařilo stihnout křesty. Samé zajímavé knihy!

Když se dostalo na Zombie apokalypsu, už jsem držela výtisk v ruce a nemohla se nabažit grafickou úpravou, ilustrací a vůbec celou formou knihy. Je mi ctí být součástí sborníku povídek. Ta má nese název Mrtví se někdy vracejí a nabízí úplně jiný pohled na nemrtvé. Což takhle magické zombíky, co si smlsnou na vaší duši? :))

Já a Katka Foltánková (fotil Jan Žižka)

Celý křest byl v uvolněném, humorném duchu. Mark E.Pocha se postaral o skvělou atmosféru - dokonce se i zpívalo (Zombie je kráásná věc... ale mozky si za něj nekoupíííš) a sborník Zombie apokalypsa pak byl zaslouženě pokropen krví. Samozřejmě, od dobrovolných dárců, ehm.


Škoda, že jsem musela odejít dřív, Hagi doma smutnil. Ale naštěstí jsem ještě stihla křest skvělého projektu - antologie Žena se lvem.

Držela jsem jim palce, ať kniha vyjde. A vypadala nádherně, hebký, matný povrch, barevná kresba sebevědomých žen a ještě k tomu dostanete tarotové karty! Takže pro mě jasná volba k Vánocům a doufám, že brzy vyjdou i pokračování. Českých autorek fantastiky není nikdy dost :)


Kolem páté už jsem musela jít za zlobidlem domů. Koupila jsem si ještě od Vilmy Kadlečkové Myceliární šperk se znakem Gömeršaül (znamená to otevírání a je to jedna z posvátných hub - kdo nezná Mycelium, šup číst!) A dokonce se mi povedlo ulovit kovovou dračí záložku. Do sbírky.

Když to vezmu kolem a kolem, byl to super den. Potkala jsem se s Katkou Foltánkovou (literarnialchymie.cz) i Petrou Štarkovou (www.petrastarkova.cz), jen mě mrzí, že jsme si v klidu víc nepopovídaly. Příště musím zůstat do večera, tehdy jsou ty nejzajímavější přednášky. Přemýšlím, že si příště domluvím hlídání pro psa.... :)Mějte se krásně a třeba se potkáme na nějakém conu.

Dragita
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dragell Dragell | Web | 10. prosince 2016 v 14:14 | Reagovat

Když na to tak koukám, mrzí mne, že se mi to křížilo s jinou akcí. Musela to být opravdu paráda :)
Jinak na Ženu se lvem čekám, podpořila jsem na Startovači, tak snad ke mně brzy poštou doputuje :)

2 Dragita Dragita | Web | 14. prosince 2016 v 16:51 | Reagovat

[1]: koukám, že mi někam zmizel můj komentář - ehm :/
Chtěla jsem ti napsat, že se třeba uvidíme na další akci. Však se blíží Pragofest :)

3 Lyra Lyra | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 13:11 | Reagovat

Fénixcon se opravdu povedl, bylo fajn si popovídat se všemi těmi lidmi, které člověk třeba dlouho neviděl, a křesty a přednášky též stály za to. Už se těším na další ročník. Třeba to tentokrát vyjde a zůstaneš déle. :)

4 Dragita Dragita | Web | 15. ledna 2017 v 23:11 | Reagovat

[3]: Rozhodně to mám v plánu :)

5 PeterJoync PeterJoync | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:06 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama