Knižní přání 2016

4. prosince 2016 v 11:36 | Dragita

Zdravím všechny čtenáře,

blog ležel dlouho ladem, ale už se postupně vzpamatovávám z velkých životních změn, nové práce a vůbec letošního roku. Chybí mi psaní recenzí, srovnání nejlepších knih, knižní tipy nebo jen vykecávací články. A proto jsem se rozhodla veřejně se podělit o knihy, které bych letos k Vánocům ráda dostala. Není jich málo a přiznám se, že už mám parádní absťák z toho, jak jsem půl roku nedržela v rukou novou knihu.

Zachránil mě včerejší Fénixcon, kde jsem dostala výtisk Zombie Apokalypsy, kde mám povídku - Mrtví se někdy vracejí - Normálně mě zombíci naprosto míjejí, ale možnost stvořit netypické neživé potvory, živící se dušemi, místo mozky, mě prostě zcela pohltila. Teď jen doufám, že si čtenáři užijí čtení, stejně jako já psaní povídky.

No, nebudu dlouho chodit kolem horké kaše. Letošní podzim byl opravdu plodný, takže jsem neustále koukala na krásné obálky a těšila se, až si budu moct konečně pořídit pokračování mých oblíbených sérií. Jistě to všichni znáte. Radostné očekávání, vůně nové knihy, sametově hladký obal knih, hmm. Prostě jsem knihomol do morku kostí a to, že jsem poslední dobou i málo četla, mě mrzelo. Ale mám už čtečku, blýská se na lepší časy a určitě si lépe rozvrhnu zbytek svého nepracovního času (pokud jej tedy nepohltí rukopis Dračího města :D

Takže, co bych si tedy přála?
ELEMENTUM - JIŘÍ DITTRICH

Největším problémem Alexandra Summerse byla blížící se maturita. Nebo aspoň do doby, než se mu život obrátil naruby. Vše začne příchodem neznámého cizince. Alex se dozví, že je potomkem jedné z nejstarších, dávno zaniklých civilizací, jež vládla nejen politickou, ale také magickou mocí. Přesněji všemi silami přírody. Tato civilizace ale ve skutečnosti nezmizela. Už po tisíce let se skrývá mimo zraky lidstva a nyní se nachází ve velké krizi.

Alex je nucen chopit se svých povinností a nově objevenou říši ochránit. Jenže s tajemstvím jeho minulosti odhalí i zdrcující pravdu o vlastní rodině. Jeho rodiče jsou už dávno mrtví a úhlavním nepřítelem se stává jeho vlastní bratr, kterého musí porazit. A porážka znamená konec všeho...


Musím se přiznat, že jsem si knihy napřed všimla díky nádherné obálce. Potom jsem zjsitila, že se jedná o fantasy se živly, takže volba byla jasná. Miluji magii živlů a vlastně vše, co se kolem nich točí. Hlavně oheň, to je moje krevní skupina. Takže jsem přirozeně velmi zvědavá, jakým způsobem je podal Jiří Dittrich.


DCERY SVĚTLA A TEMNOTY- LENKA DOSTÁLOVÁ

Lea a Sára jsou sestry - dvojčata. Celý život táhly za jeden provaz a nikdy by je nenapadlo, že jejich pouto dokáže někdo přetrhnout. Když se Sára dozví, že má čarodějnické schopnosti a že je součástí magického světa, o jehož existenci neměla dosud potuchy, rozhodne se, že před ním svoji sestru uchrání.
Pod vedením svého nového učitele, strážce Lukáše, se začne učit používat kouzelnou moc. Dřív, než své nadání ovládne dokonale, však zasáhne zlo. Její sestru napadnou démoni a dívky jsou vtaženy do víru boje mezi světlem a temnotou. Do světa plného stínů, tajemství a zla, ze kterého nikdo nedokáže odejít bez šrámů na duši…

Musím se přiznat, že tady mě zaujal hlavně námět - světlo a stín, magie a démoni. Young adult fantasy čtu ráda, a i když si už pečlivě vybírám kterou, tahle mě zaujala. Každý autor popíše magii po svém a Dcery světla a temnoty budou určitě příjemnou knihou na Vánoční svátky :)
SESTRA SMRT - MARIE REJFOVÁ

Poté, co se Štěpán a Jindřiška vrátí zpět do našeho světa, čekají, že se vše vrátí do normálu. Ovšem Jindřiška cítí, že její osud není v říši lidí. A tak se společně se Štěpánem a přáteli vrací do jiného světa, aby zde čelili nebezpečí mnohem většímu, než kdy tušili. A jak navíc dopadne jejich vztah, který prošel tolika zkouškami?

Řeknu vám, tohle bylo pro mě strašně příjemné překvapení - vyšel druhý díl Čarověníku! Jak mě loni štval otevřený konec, opravdu. Doufala jsem, že pokračování přece jen bude. Dočkala jsem se a rozhodně chci zjistit, jak se postavy popasovaly s výletem do jiného světa. A také jestli se tam vrátí (protože přece nezůstanou stranou, jako že se nic nestalo! :)KRÁLOVNA STÍNŮ - SARAH J. MAAS

Královna je zpět. Nastal čas se pomstít!

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc - musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Je naprosto jasné, že tuhle knihu na Vánoce přečtu jako první. Tohle je tutovka, pokud na mě nebude čekat, dojdu si pro ni sama. Série Skleněný trůn mě naprosto ohromila, takhle by se podle mě měla psát správná young adult fantasy. Akční, poutavá, emotivní, správně drsná, nemaže se s postavami, hrdinové se rozhodují v adekvátním časovém rozmezí a celý svět je tak promyšlený a složitý, že mě to fascinuje (jasně, nedosahuje to na Eriksona, ale v rámci young adult, je to prostě klenot). Postavy se mění, ne všechny vám mohou být sympatické. V prvním díle propracovanost světa a vůbec všech konspirací není ještě tak znát. Druhý díl to nalomí, třetí čtenáře naprosto převálcuje... a čtvrtý? No zatím jsem četla, že je z nich nejlepší a já se strašně těším :) Dokonce i na Manon a Abraxose ;)

KRÁLOVNA OHNĚ - ANTHONY RYAN

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla...

Poslední díl, ten si nemohu nechat ujít! Už dlouho jsem nečetla fantasy tak dobře podanou, že na mě působila naprosto reálně. Při čtení jsem brala jako samozřejmost názvy míst, měst, jmen. Vélin je neskutečně sympatická postava a musím říct, že v poslední době nejoblíbenější. I on má své mezery, ale v sérii je krásná ukázka, jak události mohou nejen změnit svět, ale i osobnost nebo to, jak postavy chápou svět kolem nich. Možná to vysvětluji složitě, ale třeba v druhém díle jsem byla překvapena, jak se mi dostala pod kůži Lyrna, ačkoliv v prvním díle to byla taková potvora, že bych ji nejraději strčila ze skály. A samotný Vélin už neměl tak čistý štít, jako v jedničce.

WINTER - MARISSA MEYER
Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství - pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?

Jasná volba. Tolik let čekání. A já vůbec dvojnásob, protože jsem ještě nečetla třetí díl Cress. Chtěla jsem počkat, abych neměla velké okno mezi díly a nakonec to dopadlo tak, že si Cinder a Scarlet stěží pamatuji a tak se nemohu do Winter hned pustit. Nevadí, plánuji si udělat pořádní čtecí maraton Měsíčních kronik a pořádně si to užít. Protože takhle série je skvělá, neotřelá, se super postavami a hlavně vtipná!!
Nikdy by mě nenapadlo, že mě příběh Popelky - Kiborga - bude tak bavit. Autorka z jednoduchého námětu udělala fantastickou jízdu, která čtenáře vyplivne na poslední stránce, kde konečně nabere dech.PŘÍSLIB KRVE - BRIAN MCCLELLAN

Polní maršál Tamás svrhl svého krále, aby hladovějícímu lidu přinesl chleba, jenomže převratem také vyprovokoval válku v Devateru států, vnitřní útoky fanatických roajalistů a nenasytnou honbu za penězi a mocí mezi svými údajnými spojenci. Tamás, na hranici svých sil, spoléhá na to, že několik jeho zbývajících prachmistrů udrží mír. Chaosem se však šíří zvěsti. Povídá se o zlomeném slibu, znameních smrti a bozích opět kráčejících po zemi. Těm starým pověstem ale nikdo nevěří. Možná by měli začít věřit všichni.

Když už jsme u toho, ráda bych si přečtela nějaké drsné fantasy a tohle mi padlo do oka. Vcelku dobré hodnocení a prachmistři? Nevím, co si pod tím představit a velice ráda to zjistím :))MRAZIVÝ OHEŇ - AMANDA HOCKINGOVÁ

Ukryté hluboko v srdci sněhem pokryté divočiny leží tajné království Kaninů - magická říše stejnou měrou krásná jako zrádná...

Bryn Avenová mezi Kaniny nikdy tak úplně nezapadala. Díky svým blond vlasům a modrým očím se vždy cítila jako outsider - s nečistou krví neschopná si získat respekt a postavení. Ale je odhodlaná prokázat svou loajalitu království, které miluje.
Jejím snem je stát se členkou elitní královské gardy a nic jí nesmí stát v cestě… ani city, které chová ke svému šéfovi, Ridleymu Dresdenovi. Jakýkoli vztah mezi nimi je
naprosto vyloučený, ale Bryn si nemůže pomoct. A začíná mít pocit, že i on k ní něco cítí.
Mezitím na království někdo zaútočí - to prověří Bryninu sílu jako nikdy předtím. Konečně má příležitost konfrontovat Konstantina Blacka, zrádce, který se před pěti lety pokusil zavraždit krále. Jen Bryn ho může zastavit, ale riskne vše, jen aby ochránila království, které ji není ochotno přijmout takovou, jaká ve skutečnosti je?


Tohle mě zajímá. Obálka je krásná a velmi mě láká nový pohled na svět Tryllů. Dědičku jsem přečetla rychle, sice mě občas postavy štvaly, ale jako odpočinková kniha fajn. Už se těším, jak poznám různé rasy Tryllů víc zblízka. Někdy je prostě potřeba číst i tzv. guilty pleasure knihy. Něco na nich je, i když po nich přímo nešílíte. Nedají pokoj vašim myšlenkám, dokud si nepřečtete další. Pár takových sérií mám.Tak a je to venku. Samozřejmě to nejsou všechny knihy, které bych si přála, ale jsem realista - stejně dostanu tak čtyři :D

Jaké si přejete vy? Podělte se, pochlubte se.

zdroj obrázků a anotací: goodreads.com

Krásné svátky, Dragita :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bianca Bianca | Web | 4. prosince 2016 v 12:43 | Reagovat

Všetky vyzerajú veľmi zaujímavo! :-) Hlavne tie sestry a mrazivý oheň :)

2 Dragita Dragita | Web | 4. prosince 2016 v 12:45 | Reagovat

[1]: Určitě jdi do nich :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama