Vydané knihy a povídky

15. prosince 2016 v 12:03 | Dragita

Vzhledem k tomu, že se mi postupně rozšiřuje portfolio vydaných povídek, rozhodla jsem se všechny shrnout do jednoho článku, aby byly přehledně na jednom místě. Brzy se k nim přidá i kniha, tak je myslím akorát čas na změnu. Dosud byly sborníky, kterých jsem se účastnila, vidět vlevo v menu, teď budou postupně přibývat v tomto článku.


Na internetu jsem známá jako Dragita, ale publikuji pod vlastním jménem - Petra Machová.

Před dvěma lety se mi povedlo vyhrát druhé místo v soutěži Slavcon, na téma Vlci, draci a bájné tvory, s povídkou OSUDOVÁ CHYBA. Následně byla publikovaná v knize Posledná pozemšťanka v nakladatelství Hydra. /celý článek o tom, si můžete přečíst zde./

Je mi ctí, že mi vyšly povídky už ve třech Hydřích sbornících. Povídky jsou to krátké, až se divím, že se mi povedlo nepřesáhnout zadaný počet znaků. Ráda se rozepisuji. Ale cvičení dělá mistra - funguje to. Ještě před pěti lety jsem tvrdila, že neumím psát povídky, protože to vždy vypadá jako úvod něčeho obrovského. Jenže snad ze všeho by se dal udělat román a jakmile jsem se odprostila od předsudků, najednou to šlo. :)

Povídky nemají oficiální anotace, ale snad to nevadí. Všechny jsou z žánru fantasy.


OSUDOVÁ CHYBA (Posledná pozemšťanka)
9/2014

Bájná civilizace ještěrů - potomků Věčného ohně, vlivní lidé a dračí vejce. Co by se mohlo pokazit?UKÁZKA:

OSUDOVÁ CHYBA

Nemohl jsem spát. Ať jsem se snažil sebevíc, oka jsem nezamhouřil. Vír otázek útočil na mou mysl a nedal se utišit. Zvláště ne po tom, čeho jsem byl dnes svědkem - co jsem vlastníma rukama objevil. Tušil jsem to, věřil jsem tomu celou svou duší a stejně to mnou otřáslo.
Nic už nebude jako dřív.
Co když tomu ostatní neuvěří?
Co když mě umlčí?
Poslední slovo se do mě zakouslo jako hladová šelma. Umlčet. Zabít. Nenarušit rovnováhu vzkvétající civilizace.
Seděl jsem na parapetu, ve vlastním pokoji, uvnitř Studnice vědění a sledoval tichou cestu luny bezmračnou oblohou. Její tajemství ještě nikdo neodhalil, jako u většiny věcí na tomto světě.
Celé ostrovní město se nořilo do posvátného ticha. Tmáři již zhasli většinu světel. Zaměřil jsem svůj pohled na vysoké Časové věže a snažil se uklidnit. Právě vzplála dvanáctá špice a noc se překlenula v nový den.

Budu to muset někomu říct. Vědoucí nefinancovali můj výzkum pro nic za nic.


STRÁŽCI HVĚZD (Rozmarná fantastika)
12/2015

Každý někdy sní, že najde magický předmět - uvidí do budoucnosti, bude neviditelný, nebo bude třeba létat... Jenže nic není tak jednoduché a už vůbec ne zadarmo.

MRTVÍ SE NĚKDY VRACEJÍ (Zombie apokalypsa)
9/2016

Zombíci, jak ožehavé téma. Ale co když narazíte na magické, hnijící potvory, které si místo vašich mozků, pochutnají na životní energii a duši? Jako pavouk do snovací sítě vás uvězní v iluzi, ze které není úniku. A možná už ani uniknout nechcete, duše jsou návyková věc...UKÁZKA:To je momentálně všechno.
A ještě mám pro vás přichystanou jednu intrikánskou povídku s ohnivou tanečnicí, která byla měla zanedlouho vyjít. (Jak budu vědět detaily, dám vědět.)


Rozhodně tím nekončím. Většina povídek (kromě Strážců Hvězd) rozšiřuje čtenářovo povědomí o ještěří civilizaci. Potomci Věčného ohně s lidmi sdílejí planetu Zemi(Rhesu) a rozhodně mají, co říct - ať už v minulosti, přítomnosti, nebo pak i budoucnosti.

Sledovat mě můžete na Facebooku i Goodreads.com, mám i Twitter, Instagram a Google

Příjemné čtení přeje Dragita

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 12:48 | Reagovat

Šikovná, co na to víc říct. :-) Těším se, až konečně vyjde Dračí město, a ještě jednou gratuluji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama