Stěhování doupěte vol.1

7. března 2017 v 13:01 | Dragita |  me zapisky

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. No, uvidíme. Kdo se stěhoval, o tom ví určitě své. Já to také dvakrát v životě zažila. Ale tentokrát to bude jiné, nové a trochu děsivé.

Rozhodla jsem se podělit se s vámi o veškeré fáze mého PRVNÍHO stěhování o samotě.

Do malého bytečku, který budu mít jen sama pro sebe. Vlastně mám ještě černého pasažéra - vlčáka Hagiho (ale kus border kolie v sobě vážně nezapře). Pomohou mi rodiče (už trochu starší), snad bratr a pak zbývám já a pes.

Asi se budu muset naučit držet správně šroubovák, ale to půjde. Když už si sama vyměním žárovky, nahodím pojistky...Plánuji, že to vypukne poslední sobotu v březnu, abych pak mohla dostat na duben pár dní dovolenou a zabydlela Hagiho v novém domově. Pro psa je stěhování náročnější a pro Hagiho tuplem. Musím ho ujistit, že ho opravdu nenechám na cizím místě samotného. Stěhuji se do menšího, nebudou tam balkony, ze kterých se díval na okolí s vyplazeným jazykem, nebude mít hned vedle domu psí park, ale věřím, že si najdeme novou zábavu a společně to dáme.

zimní výhled ze současné adresy


I pro mě to bude krok do neznáma. Na současné adrese bydlím 6 let, je to velký světlý byt. Jenže taky drahý, víc hlučný, plný vzpomínek... Můžete si namlouvat, co chcete, ale pokud s někým blízkým léta sdílíte domov, tak pak máte občas pocit, že tu něco chybí. Jste doma, vychutnáváte si kávu, čokoládu, puding... a stejně v koutku vaší mysli, jako byste čekali, že se ještě něco stane, že někdo přijde. Že tu něco chybí.


I když jsem tu bydlela ráda, milovala jsem svůj vlastní prostor- potřebovala jsem změnu.

Je to malá 1+1 bez balkonu, v prvním patře cihlového domu. Je to ve čtvrti, kde mohu chodit s Hagim jen po ulici... ale nevím vám proč - kdykoliv jsem ten byt navštívila, kdykoliv na něj jen pomyslím, naplní mě to novou energií. Takovým zápalem - co kam bych postavila, jak bych si ho zařídila.

A hlavně BUDE JEN MŮJ. Moje doupě, kde si vytvořím své vlastní vzpomínky :)

Plán útěku stěhováni:

  • zabalit svou obří knihovnu, aby se mému pokladu nic nestalo (třetina hotová :D
  • sehnat si víc krabic
  • sehnat si kopu bublinky, aby mí draci přežili ve zdraví
  • vyhodit staré věci (časopisy, oblečení, kosmetika - to byste nevěřili, co člověk za šest let nakřečkuje
  • zabalit si nouzový vak (jako na dovolenou :P
  • zajistit na nové adrese internet (převést si ho nemůžu, ale možná tam půjde neetbox)
  • nezbláznit se...


Vypadá to trochu opuštěně... a to je pryč jen třetina


A jak je vidět, Hagiho to vůbec nezajímá. Prostě se někam vylepí a spí. Ovšem, pokud udělám nějaký jemu podezřelý pohyb, hned mám čertíka za zadkem. Ani se mi nechce věřit, že v létě oslaví třetí narozeniny (teda, u mě bude teprve druhým rokem, nevím, kolik mu je doopravdy, ale držím se toho, že jsem ho dostala jako roční štěně - stejně je to pořádné torpédo. :)(Jeho velikost klame, je to střízlík, vecpe se kamkoliv - nejraději ke mně do postele, pod stůl, nebo se vylepí u dveří ven a hlídá. Když píšu, chrápe. Jakmile odložím počítač, hned do mě drbe hračkou :D

Stejně to bude nostalgie, opouštět známé prostředí, kde jste prožili kus života.

Tímto končím úvodní článek. Bude to náročné, bude to super a já se moc těším na objevování nové čtvrti. Prý se kousek odtamtud nachází Mariánské údolí a Stránská skála... můžeme s Hagim ve volnu výletovat. :)

(To, že mám kousek od bytu dvě velmi doporučované restaurace je pěkný bonus. Dokonce je tam i cukrárna.)

Mějte se krásně,

Dragita (a Hagi)

A ps: pokud jste se někdy nedávno stěhovali - jak to probíhalo? Máte nějaké tipy, na co si dát pozor? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 christinelife christinelife | E-mail | Web | 7. března 2017 v 13:38 | Reagovat

Ve svých čerstvých 20ti mám za sebou už druhé stěhování od rodičů. Teď jsme se stěhovali v přítelem na konci Listopadu a povím ti že vím jak se cítíš. My se stěhovali do 6 patra bez výtahu a čekalo nás drsné stěhování nábytku a protivné kočičí dámy 😂 Nicméně hlavně si pořádně prostuduj smlouvou a její podmínky, například ohledně zvířat. Aby s tvým miláčkem nebyl problém 😊 No a pak už jen na zvědavé sousedy co tě budou špiclovat na každém kroku 😂 No krabice ti poradím, poprosit v nějakém krámě, rádi BSE jich zbaví. A nečekej že všechno bude hned... Bydlíme čtvrtý měsíc a byt je pořád částečné staveniště 😂😂 Ale není kam pospíchat, hlavně aby ses tam cítila dobře a měla vše podle svého, ať se ti krásně bydlí 😊

2 Dragita Dragita | Web | 7. března 2017 v 13:48 | Reagovat

[1]: Díky :) Já se minule stěhovala jen o půl kilometru a nebyla na to sama. Proto je to takové prim.
Na psa jsem se ptala hned, ale prý v pohodě - majitelé mají sami čtyři. Jen se raději dopředu seznámím se sousedy a poprosím je, kdyby Hagi štěkal, ať mě upozorní (přece jen to bude nové prostředí a on je strašpytel).
Snad to bude v pohodě, je tam asi jen pět rodin.
Současně mě zdejší sousedé ani nepozdraví, protože se bojí -velkého černého psa-
A to je to mazel, co se bojí i krabice uprostřed cesty :-D

3 PeterJoync PeterJoync | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 19:05 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama