Knižní hitparáda březen 2017

5. dubna 2017 v 13:15 | Dragita |  Knižní hitparáda
Měsíc uplynul jako voda a už tu máme duben. Březen byl super knižní měsíc. Musím říct, že se mi povedlo přečíst pro mě rekordní množství knih (však to znáte, jakmile vás skolí chřipka, či něco podobného, je nejlepší mít u sebe kupku knih a nevystrčit nos, dokud se neuzdravíte). Dokonce jsem si na chvíli odskočila od fantastiky a nelitovala jsem. Někdy pomáhá si rozšířit obzory. Ještě tu mám připravené nějaké detektivky.

Tento měsíc jsem si vystačila s vlastní knihovnou. Slíbila jsem si, že letos budu víc číst nakřečkované výtisky.Za březen jsem přečetla 5 knih!

Všechny se mi moc líbily, nenašla bych jedinou, která by mě zklamala, znechutila, nebo nějak nudila. Proto bude tato hitparáda poněkud těžší.


CO JSEM PŘEČETLA ZA BŘEZEN
Lenka Dostálová - Dcery světla a temnota - Démon stínů
Nalini Singh - V zajetí slasti
Marissa Meyer - Nejkrásnější
Marissa Meyer - Winter
Liane Moriarty - Sedmilhářky

NEJLEPŠÍ KNIHA

Marissa Meyer - WinterTady vůbec neváhám. Za březen byla pro mě nejlepší rozhodně Winter. Až mě mrzí, že příběh už skončil. Užívala jsem si každou stránku od začátku do konce a bylo mi úplně jedno, že postavy neustále někam utíkají, jsou spolu, nejsou spolu. Autorka má chytlavý styl a neotřelé nápady. Umí vás strhnout dějem a milujete její knižní postavy. Samozřejmě nebudu sem psát jen superlativa. Dost mě zklamalo, že většinu nepěkných věcí odnesla má oblíbená postava. Kdybych jich trpělo víc, nic neřeknu. Vím, jak dokážou být autoři na své postavy drsní. Ale tohle mě mrzelo. Tím pádem byl konec jaksi sladkobolný.


NEJLEPŠÍ OBÁLKA

Lenka Dostálová - Dcery světla a temnoty - Démon stínů


Tady se obálka vážně povedla. Příjemně tlumené barvy, lesklé písmo. Dokonce i ty dívky vypadají tajemně. Celkově mě kniha obálkou upoutala, takže jsem si ji koupila ještě dřív, než jsem od autorky něco četla. Jen pak kniha čekala v pořadí. A jak to dopadlo? S příběhem jsem spokojená. Démon stínů mě bavil, postavy mi byly sympatické - hlavně Lea - a děj plynul bez větších zádrhelů. Mít Démona stínů v ruce před deseti lety, jsem jím nadšená mnohem víc. Přesto jsem zvědavá na pokračování. A doufám, že tam bude víc akce. :)


NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ

Liane Moriarty - Sedmilhářky


Normálně romány ze života nečtu. Fantasy a scifi pro mě nabízí mnohem víc. Ale tohle mi padlo do oka na Goodreads.com. Mělo to dost dobré hodnocení i od čtenářek fantastiky. Říkala jsem si - takže žádná červená knihovna? Kdepak! Při čtení mě mrazilo v zádech - čeho všeho jsou lidé schopni, co se děje za zavřenými dveřmi, co se skrývá za úsměvy a krásou. Autorka má zvláštní styl psaní. Hned upoutá. Mísí se minulost s přítomností. Vyprávění tří žen, rozhovory s reportéry. Při čtení je nutné dávat pozor, abyste zachytili všechny náznaky a nuance. Vsadím se, že vás příběh ohromí a bude vás z něj mrazit. Zdaleka to není román jen pro ženy.
A já se autorce kouknu na další díla :)

Už je to všechno, říkáte si? Joo, opravdu bych si přála, aby měl den 48 hodin. Tolik bych toho stihla! Obdivuji lidi, kteří mají přečtených 100 knih a víc za rok. Jak to dělají? :)


A co váš březen, četli jste něco zajímavého? Nebo máte zkušenosti se stejnými tituly?

Vaše Dragita :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. dubna 2017 v 10:14 | Reagovat

Zaujaly mě ty Sedmilhářky :-)

2 Dragita Dragita | Web | 7. dubna 2017 v 11:32 | Reagovat

[1]: Určitě stojí zato :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama