About Blog

Kde mě najdete?

25. ledna 2014 v 12:56 | Dragita
V dnešních dobách sociálních sítí je dobré být někde přihlášen a být vidět, zvláště, když máte svůj blog, web, či autorskou stránku s vlastní tvorbou. Najde vás tak více lidí a je to mnohem pohodlnější, než něco zdlouhavě hledat
Tento blog je sice na půl osobní a na půl knižní, ale věřím, že si své čtenáře najde - ať už hledáte názor na knihu, film, či seriál, nebo si chcete prohlédnout mou tvorbu, či si přečíst nějakou úvahu nebo názor na různá témata. Jednu chvíli jsem se věnovala i focení a básním a kdo ví, kam mě to zavane do budoucna.

Kde mě všude najdete?

Třeba na facebooku. Už kolik hodin, dní, se snažím dát do menu like button - a když jsem konečně našla kde se generuje kód, pro změnu mi to nejde vložit. Takže pokud někdo umíte anglicky a vyznáte se v html, budu ráda za každou radu.

Pokud chcete být v obraze co zrovna čtu, co se chystá nebo mi zrovna běží hlavu, sledujte mě na facebooku.Pro zaryté knihomoly jsem k zastižení i na >>Goodreads.com<<, kde se můžete kouknout na to, co jsem již přečetla a zhodnotila nebo na co se momentálně chystám. Na Goodreads jsem teď jako doma, ostatní knižní profiy už moc neaktualizuji. (třeba cbdb.cz nebo databazeknih.cz)

my read shelf:
Petra Machová's book recommendations, liked quotes, book clubs, book trivia, book lists (read shelf)

Soutěž s Fragmentem

3. ledna 2014 v 10:02 | Dragita
Na stránkách Wolf Draven, probíhá odedneška soutěž s Fragmentem o opravdu velmi zajímavé ceny. Stačí jen vyplnit dotazník do komentářů, a pak čekat na slosování a doufat, že se právě na vás usměje štěstí. Já to rozhodně prubnu a vy? :)
Obrázek vypůjčen od Wolf Draven

Betaverze obálky k mé knize Síla duše

2. ledna 2014 v 16:14 | Dragita
Protože už mám založen profil na Goodreads, rozhodla jsem se vyrobit si provizorní obálku, než seženu nějakého ilustrátora, aby mi ji stvořil podle mých představ.
Já už vlastně vím, jak budou vypadat obálky celé trilogie, jen to uskutečnit (což je na tom to nejtěžší, co si budeme povídat.) Přesto mám vizi, že obálka Síly duše ukazuje noční oblohu, měsíc v úplňku a hrdinka sedí na vrcholku skály a) buď hledí na čtenáře, nebo b) hledí na měsíc a pod ní je les. Vše v modrozelených odstínech.

Tak jsem se dala do tvoření a tu je:

Krásný Silvestr 2013

31. prosince 2013 v 12:26 | Dragita
Všem přeji krásné prožití Silvestru, moc se neopijte jen si užívejte a hlavně bez stresu a napětí.
Uvidíme se zase příští rok, určitě bude stát za to:)Sbírání listí - Konec výzvy

27. prosince 2013 v 15:22 | Dragita
Výzva skončila a jak jsem si vedla? Řekněme že jsem překonala svá očekávání a splnila i level navíc. Prvně jsem si dala za cíl 3000 stran, ale jakmile jsem přelouskala Odkaz dračích jezdců, najednou jsem viděla, že budu muset zvýšit na 5500.

Leč, sice jsem jej nesplnila úplně (nedočetla jsem Dům mrtvých, v době konce jsem sice měla za sebou 400 stran, které mi zbývaly, takže jsem to přesáhla, ale nebudu to počítat, knihu ještě nemám dočtenou celou, začala být nějak zamotaná a já se ztrácela a raději se věnovala psaní. Ale už jsem překonala šestistou stránku, tak už jen stovka zbývá.


A co jsem přečetla?

Šťastné a veselé:)

24. prosince 2013 v 15:46 | Dragita
A je to tu. Dnes je Štědrý den. Pro mě mají Vánoční svátky pořád to samé kouzlo, jako když jsem byla malá a neustále se snažím u nás tu krásnou a pohodovou atmosféru zachovat, i když už věština rodiny moc neslaví, protože se jim zdá, že Vánoce mají být jen pro děti. Tak ať, já mám v sobě pořád kus dítěte a jednou budu chtít toto nadšení předat i svým dětem. Mám hezky napečeno, uklizeno a celý by mi voní Vánoční směsí ze skořice, hřebíčku a pomeranče:) Všude mám zapálené svíčky, pověšené jmelí a letos jsem přidala novinku, pomerančové ježky. Krásně voní několik dní.

Stromeček už jen čeká až bude moci skrýt dárky, co si s přítelem vyměníme a já se nemohu dočkat, až se sejdeme u mé mamky doma, na Štědrovečerní večeři s kaprem a bramborovým salátem a budeme koukat na pohádky až do večera. Kdo ví, letos s námi snad bude i můj bratr s přítelkyní a bude nás u stolu zase o něco více:)Řeknu vám, letos poprvé se mi nádherně povedlo všechno cukroví a to už ho peču let a let. Zřejmě jsem konečně našla pravé recepty. Proto všem přeji krásné a pohodové Vánoce, bohatého jěžíška a s cukrovím opatrně, ať se do vejde Štědrovečerní večeře:)


A protože mě čeká skoro čtrnáct dní krásného volna, tak se máte na co těšit. Konečně budu mít dostatek času na recenze a další projekty a články. Do Vánoc jsem se patlala se soutěžními povídkami, nebo jsem pekla cukroví pro sebe a mamku.
  • Přibudou recenze na Dech (Sarah Crosan), Horečku Dananů (Karen Marie Monning) a Měsíční zahrady (Steven Erikson)
  • nové kresby, protože jakmile bylo jen trochu světlo, chytlo mě kreslení :)
  • menší článek věnovaný čajům Roibos a Honeybush, do kterých jsem se zamilovala.
No práce mám nad hlavu, čeká mě pohnout ještě s několika povíkami a ještě mi v hlavě zůstala jedna kresba, co chce dokončit. Mějte se všichni pohodově :)

Prosincové aktuality :)

13. prosince 2013 v 11:56 | Dragita
Internet zase jede, tak mohu poračovat v práci. Já vím, jde mi to pomalu, ale hodně času jsem teď věnovala soutěžním povídkám, které chci poslat do Dračího řádu na mfantasy.cz. Ještě dopiluji detaily a uvidím, jestli dokončím ještě jednu, protože jsem dostala inspiraci. Celkem jsem vytvořil asi čtyři povídky, z toho jen dvě jsou dokončené a nápady mi nekončí. Kdy já to mám stíhat že? Zvláště, když také hodně čtu.

Co se tu aktuálně stalo? Zjistila jsem, že jsem se v psaní nějak hodně posunula (oproti tvorbě před dvěma lety) a u některých povídek jsem se hrozila, jak jsem to mohla vypustit do éteru? No, tak jsem to tu na blogu trochu promazala, ale neměla jsem čas kontrolovat a opravovat všechno, tak snad to je čitelné. Smazala jsem jen Prokletí 2 a Poslední šanci, které se mi zdály divné(stylisticky) a dvě povídky přepracovala- konkrétně Cestu ohněm a Prokletí. Nevylučuji, že se na to ještě nemrknu kritickým okem. :)

Mám v plánu další tématickou kresbu a pořídila si na to pořádné pastelky (já miluji trojboké od Maped a jejich super názvy - a ty syté barvy:)

Další na cestě jsou samozřejmě recenze, jenže kde začít? Je toho tolik, že opravdu netuším. Jediné, co opravdu přijde jsou Měsíční zahrady od Eriksona. S ostatními bych potřebovala pomoci - kterou byste tu chtěli nejdříve? Co vás zajímá? Budu ráda za každý názor.

Vilma Kadlečková - Mycelium
Karen Marie Monning - Horečka Dananů
Cassandra Clare - Město ze skla
Sarah Crosan - Dech
Kateřina Heřmanová - Radek
Lenka Cyprisová - Královské tajemmství
Beth Revis - Všechny barvy země
Sophie Jordan - Drakie 2
Lissa Price - Banka těl - Mladší

A naposledy jen malá chuťovka. Udělala jsem si totiž velkou radost! Podařilo se mi sehnat nádherný dračí kalendář na příští rok:)) (omlouvám se za kvalitu, foťák mi momentálně zlobí, tak jen mobilem)

Aktuality :)

17. listopadu 2013 v 0:08 | Dragita
Cítím potřebu tu krátce sepsat na co se chytám, protože si tím aspoň, utřídím myšlenky a nebudu zbytečně dumat, co sepsat dříve.

Po tři týdny jsem byla zavalena Odkazem dračích jezdců, dokud jsem ji zdárně nepřečetla - ne že by mě konec nějak zvláště nadchl, ale o tom zase jindy.
Protože stále nevyšla Snová horečka, vrhla jsem se po letech znovu na sérii Malazská kniha padlých a její Měsíční zahrady. Netuším, co se ve mě změnilo, ale teď jsem dočetla dál než předtím - je to docela na pozornost náročné čtení (ta spousta jmen a názvů! Kdo si může stěžovat na Serafínu, tady je to mnohem horší), ale kupodivu mě to zaujalo a chci, opravdu chci číst dál:)

No a co tu přibude v následujícím týdnu? Jelikož (nevím proč), nemůžu se soustředit na recenzi, když dotyčnou knihu nedržím v ruce, tak koncem týdne konečně zrecenzuji Mycelium, od Vilmy Kadlečkové a Horečku Dananů od Karen Marie Monning. (A víte, že právě vyšel druhý díl Mycelia, Led pod kůží? Hned v pondělí bude můj)

Recenze: nebudu sem dávat přesné dny, někdy se stane, že mám náladu psát o úplně jiné knize, než si předem určím:)

Srhnutí za říjen, na které se poněkud zapomnělo
Sergej Lukjaněnko - Noční hlídka
Vilma Kadlečková - Mycelium
Karen Marie Monning - Horečka Dananů

Psaní:

Kapitola 15. Oheň v srdci
Nová kapitola příběhu Naya

Filmy:

Thor - Temný svět

Ostatní:

Zase jsem kreslila, tentokrát jsem se vyblbla s pastelkama :)
ještě se rozhoduji mezi článkem o zeleném čaji (abych znovu oživila starou rubriku), kde samozřejmě properu své favority, nebo pokračování Zdravého mlsání (aneb, i sušenky se dají mlsat zdravěji:)

No, a jak to tak vypadá, ten následující týden, kdy už nám na dveře bude klepat prosinec, se tu začnou objevovat drobné zkazky a zajímavosti z mnou stvořené ještěří civilizace :)

Čtení zdar a užívejte zbytek podzimu.
(ps:obrázek mraků je můj vlastní:-)

Rozhovor se mnou na svetyliteratury.cz

24. října 2013 v 16:34 | Dragita
Pokud se chcete o mě a oblogu dozvědět něco více, mrkněte na rozhovor se mnou pro svetyliteratury.cz

Blog dnes slaví 7 let své existence

6. září 2013 v 20:32 | Dragita
Člověku se ani nechce věřit, že je o opravdu sedm let, co jsem tento blog založila. Nebyla jsem na něm aktivní celou dobu nepřetřžitě, ale nikdy jsem na něj nezapomněla a snažila se udržet ducha, ve kterém jsem ho založila.

Úplně prvním impulsem založit si blog, byla touha podělit se o povídku, kterou jsem zrovna ten rok psala. Chtěla jsem mít své místo na síti, kde si budou moc čtenáři přečíst mé povídky, ponořit se do mých světů, aby mohli na chvíli zapomenout na realitu všedního dne.

A jakýže byl první článek na blogu? Byla to první kapitola příběhu Síla duše. Jedná se o fantasy, je to takový svět skrytý ve světě na této Zemi v našem 21.století. Ještěři žijí mezi námi nepovšimnuti, ale jak dlouho ještě?


Jelikož byla kompletně přepsaná, smazala jsem ji a vložila znovu. Pro důvěryhodnost dávám i odkaz na >> Kapitolu 2. Proměna,<< která za ní hned následovala. Tento příběh je vlastně první dlouhá věc, co jsem napsala a ještě letos dolaďuji detaily. Člověk se pomalu učí a já mám sen, vlastně takovou svou vizi, že tuto knihu vydám:)
 
 

Reklama