About Blog

Soutěz na My Kindom of Books s Julií Kagawou

16. srpna 2013 v 8:03 | Dragita

Tuhle sérii mám opravdu ráda, tak jsem nadšeně četla informace z Blogtour na blogu My Kindom of Books. Jsem ráda, že někdo něco takového uspořádal, protože mě mrzí, že se o sérii moc menmluví a hrozí, že zbývající díly nebudou vůbec přeloženy. Byla by to ohromná škoda. Série mě ohromila tím, že má sobě vše co se mi líbí - jsou tam víly, takže sice se může zdát, že příběh je pohádkový, ale když se člověk začte zjistí, že Férie je docela dost temná a nesoucitná, narozdíl od lidského světa. Je tam sympatická hlavní hrdinka Meg, která okouzlí prince Zimního království Ashe - takže se ji nakonec nerozhodne zabít :-D , je tam napětí, akce, romatika a hodně humoru, o který se stará hlavně Puk :)
Teď k soutěži. Na blogu My Kindom of Books si můžete zahrát o podepsanou knihu od Julie Kagawy, což je opravdu pěkná cena :) Zapojte se, jetsli budete chtít, víc informací na samotném blogu:)

Odkaz na blog, je ve vypůjčeném obrázku. :)

Na co se můžete těšit...

26. října 2012 v 20:33 | Dragita
Vím, dlouho jsem nic nenapsala. Dokonce ani slíbené recenze. Ale hned to napravím. Měla jsem díky práci jen pár hodinek denně - většinou 2-3, tak jsem se věnovala pouze psaní svého románu Oheň v srdci, dokud mám ještě jiskru inspirace. Jsem skoro u konce.:)
Protože právě sedím doma - nuceně, přišla jsem během minulé noci o hlas, což je v mé práci jako operátorka v callcentru docela průšvih, napsala jsem recenzi na většinu knih, které jsem od léta přečetla. Takže budou postupně, v následujících dnech přibývat. Doma si totiž nějakou dobu posedím - má doktorka je také nemocná, takže až v pondělí budu vědět, proč jsem přišla o hlas, když mi jinak nic není a teprve potom to budou léčit :D

A na co se můžete těšit?

Vánoční soutěže u Abyss

7. prosince 2011 v 21:27 | Dragita
Dlouho jsem se neozvala, ale práce mě celkem vyčerpává. Snažím se podělit veškeré své aktivity, ale na psaní a blog se jaksi nedostává.Tak se omlouvám, zatím aspoň poctivě čtu ;)

Mám poslední den své krátké dovolené a rozhodla jsem se prošmedit trochu blog.cz a narazila jsem na pár zajímavých soutěží u Abyss. Už jsem se účastnila letního čtení, které jsem nestihla dokončit. Teď je na řadě zimní čtení aneb Vánoční putování.
Vybrala jsem si obtížnost s vousatým otcem Vánoc Papa Noëlem, který plní přání ve Francii
Brzy vytvořím i speciální rubriku jen pro tuto akci, která trvá do 15.ledna.

Další soutěže, které se účastním je Vánoční knižní hop. Končí už 22.prosince, ale stále je možné se přihlásit pomocé speciálního formuláře. Za sebe mohu říct, knižní tituly jsou opravdu lákavé. Kdo se ještě nepřihlásil, tak určitě jděte do toho;)
Zde je originální článek od Abyss. http://abyss-mystery.blog.cz

Krásnou akcí je Kouzelná knihovnička. Cílem je vyfotit svou knihovnu teď a potom přesně za rok. Když jsem zavzpomínala jak vypadala moje knihovna před rokem, našla jsem dokonce fotku. Takový obrovský rozdíl. Dvě poličky a teď máme v pokoji dvě vitríny - sice ještě nezaplněné jen samými knihami, ale blíží se to.;) Brzy tu bude samostatný článek s fotkou mé nynejší knihovny. Teď už je přece jen tma:-)

A poslední akcí je Putovní čtenářský deník. Pořád je ještě možnost se přihlásit, bude to začínat až v lednu. Poštou přijde diář, kam každý zapíše své dojmy, postřehy z knihy, kterou zrovna čte a potom další poznámky a vlastní sny, přání. Takové dopisování poštou po republice, rozhodně mě to oslovilo;)

Mějte se krásně a přežijte svátky v pohodě a hlavně ve zdraví. A prosím, nevolejte k O2 na Štědrý den, budu tam sedět do půlnoci a straší mě vidina front na lince:-)
Dragita

Recenze a novinky

27. října 2011 v 15:51 | Dragita
Říjen je zvláštní měsíc, zatím co osobní život se pomalu uklidňuje, drží se mě zuby nehty chřipka a ještě k tomu se mi podařilo sníst v pondělí takový pěkný zkažený jogurt, že je mi špatně ještě dneska. Ležím o rohlíkách a přemýšlím, co budu jíst zítra v práci. Víc volna si dávat netroufám.
Měla jsem teď dovolenou a volno, plánů bylo spousta. Recenze, dodělání čtyř nových šperků - ke kterým mi chybí jen pár drobností a ve volném čase dočíst DUNU. Kreslení - už mi ta zase chybí. Dokonce i téma minulého týdne, Druhý svět, mě lákalo - akorát jsem ho obějvila v neděli v noci:-)
A jogurt změnil všechno.(nebyl prošlý, byl hezky ve skleničce...)

Malé info - aktivita:-)

1. srpna 2011 v 22:59 | Dragita

Práce mě celkem vysává (8 hodin koukám do pc), ale už jsem si zvykla a je čas dát věcem nějaký ten řád. jak v životě, tak na blogu, tak v eshopu se šperky, protože jsem už měsíc zase nic nevyrobila až mě z toho svrbí prsty:-)

Nejprve, co s Projektem 365? Jelikož se mi pokazil slot na karty na počítači (a v červnu mi rupla SD karta, ale už mám novou), nebudou denně přibývat fotky, ale protože se toho nechci jen tak vzdát, bude jednou měsíčně vycházet souhrn všech důležitých věcí, se kterými se budu chtít podělit + samozřejmě pár fotek, co během měsíce nafotím. Podělím se o dojmy z toho co jsem četla a viděla, aby mi tu jen tak nestály recenze filmů - na které se těď opravdu moc nedívám. Ale Na Harrym Potterovi jsem byla, tak to ještě sepíšu;)

Jsem zpátky...

8. května 2011 v 10:31 | Dragita
Tak jsem konečně načerpala trochu sil, i když mě zítra čeká test a v úterý obhajoba praktické, z minulého týdne. Ani jsem nevěřila, že budu potom tak vyčerpaná a jediné, na co se zmůžu je čtení knížek. Ale teď o víkendu už jsem zase fit a věnovala se šití na stroji, utratila asi patnáct set za nové látky z USA - a to jen díky objednávce z fleru. Zase to tam začínám rozjíždět a co nevidět tam nebudou jen šperky, ale i šité doplňky a možná i kabelky:-)

Povedl se mi obal na netbook
Jako první přibyde projekt 365 dní - mám nafoceno tak na 8 - 9 dní, takže zbytek bude v jednom článku. Tento týden jsem se skoro nehnula z bytu, pokud nepočítám cestu do školy a nazpět.

Potom bude recenze na knihu od Lucky Adamové - Odstíny života, přečetla jsem je minulý týden a moc se mi líbíly;)

Snad si někdo pamatuje, jak jsem v březnu slinovala návod na obšívanou kuličku. On je totiž už od ledna zveřejněný na blogu Klubu snílků a mě se tu pomíchaly fotky a nechtělo se mi je přerovnávat. Takže přibyde odkaz. Včera jsem nafotila fotky na návod zvlněného herringbone stehu (rybí kost) s použitím větší a menší velikosti, zítra ho sem dám;)

A jako poslední přibyde samozřejmě nová kapitola Nayy a snad konečně zveřejním povídku Oko budoucnoti, kterou jsem napsala před měsíci, ale pořád neměla konec;)

Všechny vás zdraví
Dragita

Co chystám?

5. března 2011 v 20:28 | Dragita

Přemýšlela jsem zrovna nad tím, jestli je můj blog něčím zajímavý, nebo originální aby dosáhl na definic Snílkovství. Sice zřejmě nejsem originální, ale moje vize je mít své místo, kde budu uveřeňovat svou tvorbu, ať už literární nebo výtvarnou či fotografickou a občas se vypsat. Snad až na mě dojde řada v Repetitiu, neodejdu se staženým ocasem s oranžovou nebo červenou barvou.

To mě dostalo k tomu, proč to tady píšu, chystám totiž ještě nějaké mírné změny. První bude samozřejmě rozjetí projektu 365, protože každý den je co říct a ještě k tomu zajímavá fotka, nebo aspoň taková, která by ty pocity vyjdřovala mě láká. Uvidím dle času, ve škole to mám napjaté, jestli to nebudu přidávat vše 3x týdně nárazově.

Co se chystá?

3. ledna 2011 v 21:46 | Dragita
novinky
Možná si někteří z Vás všimli, že poslední dny tu pravidelně nějaký ten článek přibyde a blog prošel už skoro kompletní rekonstrukcí. Chtěla bych aby tento blog byl více autorský než kdy byl a já doufám, že se mi to podaří;)

Proto jsem si jako další předsevzetí dala seznam co chci v lednu stihnout dát na blog a možná i to co Vás bude čekat v dalších měsících.

Přeji suprového Silvestra a Nový rok 2011

31. prosince 2010 v 15:49 | Dragita
silvetr
Přeji všem krásného Silvestra, pořádně si jej užijte. Jen doufám, že už teďka nejste na mol.:-)

Já jsem byla do teďka v práci, takže přípravy na večer začnou až teď. Letos totiž nepůjdu nikam pařit, ale budu doma s přítelem a mou mamkou. Měli jsme smutné Vánoce a můj otec si navíc jen tak odjel za mými nevlastními sourozenci, tak se budeme dívat na komedie a pít červené víno, pivo a kofolu. Zásoba brambůrků nemůže chybět:-)

Rok 2010 byl pro mě zvláštní rok, utekl totiž neuvěřitelně rychle. Přerušila jsem na rok školu a věnovala se jen svému tvoření. Neustále jsem objevoala něco nového měla spoustu plánů co ještě udělat, ale nestihla jsem ani polovinu a už tu je rok 2011 a s tím i začátek školy, absolvenstká práce co mě čeká a závěrečné zkoušky - absolutorium.

Jako každý rok mám i pár svých předsevzetí,  i když je většinou nedodržím.

Letos bych chtěla :
  • stihtnout a dobře napsat absolventskou a dokončit školu, vím že to bude těžké.
  • začít šít vlastní kabelky a konečně se vrhnout na korálkovou výšivku
  • zase začít chodit plavat
  • a poslední zřejmě dodržím : dopsat svůj fantasy román
Tak já jdu dělat chlebíčky a přeji, aby se Vám zítra kocovina vyhla velkým obloukem:-))

Dragita

Fantasy příběh >>Ještěři<< opraven a znovu dostupný

28. prosince 2010 v 18:18 | Dragita
novinky
Po několika letech co tu příběh jen tak ležel nedokončený a plný gramatických chyb, se konečně dočkal opravy, rozšíření. Nejsem kdo ví jaký úspěšný spisovatel, který svou knihou zaujme masy lidí, ale hlavní je, že jsem na to co jsem svořila během let hrdá, vymyslela jsi totiž vlastní svět, nezávisle na všech fantasy žánrech co existují, doufám, že na těchto stránkách budu jejich kulturu více rozvíjet - a klidně jen pro můj vlastní dobrý pocit. Napsat tolik stránek, se mi ještě předtím nikdy nepovedlo.

Budu moc ráda, když se Vám tento příběh trochu zalíbí a kdyžtak mi tu necháte komentář(urážlivé na mou osobu hned mažu)
Určitě tam ještě nějaké gramatické chyby zbyly, ale už nejsou tak do očí bijící (snad, já už je tam nevidím)

Seděla jsem nad tím od neděle a opraveny jsou kapitoly 1-15. dvě zbývající ještě přepíši a přidám další aby knížka měla konec.;)

Přímé odkazy:


by Dragita
 
 

Reklama