About Me

Co si přát?

28. července 2011 v 23:26 | Dragita
Za hodinku už bude další den, jak to dnes uteklo. Den, kdy jsem se poprvé před třiadvaceti lety podívala na svět. Letos mi to vůbec jako narozeniny nepřipadalo, snad proto, že jsem byla celý den v práci - kde mě lidé znají jen jménem, nebo od pohledu. Snad proto, že letos nemám žádné dárky krom jednoho od mé kamarádky (za kartáč moc děkuji, o víkendu ho prubnu;) Snad proto, že když jsem přišla domů, vypadalo to tam úplně stejně jako vždycky.
Možná jsem sentimentální, že lpím na oslavě jen v tento den, ale letos si holt budu vybírat dárky až o víkendu, kdy mám zasloužené volno po dvanáctidenní šichtě v kuse:-)

Soutěžní povídky

10. března 2011 v 0:00 | Dragita
Chtěla bych tímto článkem upozornit na nově vzniklou stránku kam můžete zaslat své soutěžní povídky, které se neumístily. Jedná se o soutěž Hledá se Autor od nakladatelství Fragment. Konkurence byla velká a nyní máte možnost pochlubit se vaším dílem a získat objektivní názor a kritiku.

Je tam místo zatím pro prvních 100 povídek, ale momentálně jich je tam jen 9. Proto směle posílejte na souteznipovidky@seznam.cz

Neváhejte, těším se až si budu moci já i ostatní Vaše povídky přečíst;)


Přeji pěkný večer
Dragita

Máme doma podnájemníky

20. ledna 2011 v 13:50 | Dragita
speedik
Bydlím ve vlastním už pár let, ale ne nikdy ne sama. Pokud nepočítám svou drahou polovičku, máme ještě tři malé podnájemníky. Nejen, že mi dělají radost, ale jsou to pěkní raubíři, hlavně nejstarší Zagyn. Máme totiž potkaní kluky a ti jsou dost neposední, nevydrží jim to ale dlouho, hodinku všude lítají, a pak si lehnou na své oblíbené místo.

Čas na šílenosti

8. ledna 2011 v 14:30 | Dragita
hodinky
Ano nějak tak bych to nazvala. Protože jsem si poprvé koupila jednu věc z obchodu, kde pracuju. Prodávám bižuterii ve Futuru. Není to nic moc, stojím na  místě u vitrín a většinou se nudím, což o Vánocích neplatilo, lidí bylo jak much a mě z toho málem kleplo. Všichni měli pocit, že byly u  mě první. No abych se vrátila k tématu, máme tam povětšinou bižuterii a to dost drahou na můj vkus. Holt je každý kamínek "Swárowski". Já jsem už nějaký pátek šperkařka, tak mě naše zboží nechává chladnou, ale teďka nám dovezly nové zboží. HODINKY.

Moje Bižuterie :-)

4. června 2009 v 14:40 | Dragita


Začala jsem vyrábět bižuterii a opravdu moc mě to baví, neustále bych objevovala nové a nové techniky. Už to všehcno nemám ani kam dávat. Jenže jsem si ze začátku musela kupovat drahé knížky, absolutně jsem netušila, že existuje korálkové fórum, kde s čímkoliv poradí, je tam moře návodů, soutěže mezi uživateli ve šperku na dané téma. Můžete se tam se svými výtvory pochlubit a ohodnotit práci jiných.

Nechybí ani tradiční pokec, nebo rady a tipy, kde výhodně nakoupit, nebo třeba sehnat nějakou zahraniční knihu, protože ty nejlepší postupy na šperky (zvláště šité) jsou dostupné jenom v angličtině a objednat si je můžete jen v Americe.

Mám tu pro Vás odkaz na toto fórum co mi moc pomohlo:

Májovky:-)

29. května 2009 v 19:01 | Dragita
Poslední dobou mám strašně práce se zkouškama, testama a ještě mě čeká kopa seminárek, ale i tak si najdu čas zajít si do města. A tak se mi stalo, že jsem uviděla na Svoboďáku stromky májovky a hnedka jsem se s nima musela vyfotit. Prostě super:-)

Tak to jsem já :)

8. října 2007 v 12:00 | Dragita
Tento blog mám již léta, tak se hodí menší aktualizace ne? Přece jenom, už je rok 2013 a já se posunula zase o něco dál, změnily se mi priority a zájmy. :)

Tak co bych tu o sobě napsala. Jsem jako docela normální člověk - i když jak se to vezme, pro každého normální znamená něco jiného.

Ráda čtu. Vlastně čím jsem starší, tím větší knihomol se ze mě stává :D Čtu cestou do práce i z práce, čtu si v práci, když je čas....

Takže co čtu? Převážně fantasy. Mám ráda Young adult fantasy i odrostlejší a temnější. Nevadí mi temnota v knížkách ani násilí nebo nějaké nechutnosti - když je to k příběhu a nepřekročí to jistou mez. Ráda si přečtu scifi a občas něco romantického, ale musí to mít fantasy příchuť, jinak mě slaďáky neberou.

Ráda sáhnu po Stephenu Kingovi, Sandersonovi, Sapkowském, Tolkienovi či Červenákovi. Ale oblíbených autorů mám dost a dost. Z novodobých je to třeba Tchaikowski, Beth Revis, Julie Kagawa:)

Jak jsem knihomol, tak jsem stejný maniak do filmů a seriálů. Mám ráda komedie, akční filmy, fantasy a scifi. A mou vášní jsou také animované filmy, nevím proč, ale miluju je:) Začalo to Dobou ledovou, přes Shreka a Bolta a končí to Raubířem ralfem a Příšerkami s.r.o. :) Mimochodem Já padouch také není k zahození.


Občas cítím, že se musím vybouřit na papír nějakou kresbou, tak vezmu tužku, plastickou gumu a jedu. Chytí mě to teď jen jednou za čas, ale stojí to za to. Dříve jsem tu psávala jak mi nejdou kreslit lidi, no a teď, po letech občasného zkoušení na sebe mohu být hrdá, že když něco nakreslím, jako člověk to vypadá. Dokonce se mi povedl i chlap:)

A protože jsem i příležitostná šperkařka, s radostí jsem si kreslila desítky návrhů a nadšeně je vybarvovala, abych přesně vystihla odstín šperku.

<< Tuhle kresbu mám moc ráda, je věnována příběhu Dračí město :)Mějte se všichni krásně

Dragita


Z roku 2009 - v zeleném tričku;) A ta spodní z roku 2007 - můžete srovnat s rokem 2013(nahoře), vlasy mám tak dlouhé, že v těch parnech se dal nosit jen cop:)


 
 

Reklama