české knihy

Posledná Pozemšťanka - Osudová chyba (Katarína Soyka, Petra Machová)

20. května 2015 v 19:53 | Dragita
Když už tu mám rubriku na propagaci českých knih, Posledná Pozemšťanka tu nesmí chybět. Jistě, kniha má u mě protekci, ale jako autor české části - povídky Osudová chyba - ji nemohu opomenout :) Posledná Pozemšťanka vyšla loni na podzim u nakladatelství Hydra na Slovensku. Jelikož se prodávala za eura, nedávala jsem nikde odkazy a jen pár kopií prodala, nebo rozdala. Nyní si ale můžete výtisk koupit i u nás, a pokud mě někde potkáte, nebo jste z okolí Brna, ráda vám napíši věnování.

Kdo ještě knihu nezná, nabízím vám tu anotaci a krátkou ukázku z povídky Osudová chyba, která získala druhé místo v soutěži Slavcon 2014 na téma Vlci, draci a bájné tvory.

Anotace:
Príbeh plný intríg, vzdoru, prekvapení, ale hlavne nesmelej lásky a nehy, za ktoré sa oplatí bojovať aj v temnote mrazivého vesmíru. Hoci sa Darka stáva hračkou v rukách mimozemských netvorov, nestráca chuť bojovať za svoj život a slobodu. Zároveň sa musí rýchlo zorientovať v zložitých zvykoch Tortirov, ktorých vesmírna loď ju unáša do neznáma. Dezorientovaná a opustená nachádza útočisko u milovaného muža, ale sokyňa v láske má s Pozemšťankou svoje vlastné plány.

Poviedka Petry Machovej "Osudová chyba" uverejnená v závere knihy, získala na Slavcone 2014 v súťaži Sieň ohňa - Draci, vlci a bájne tvory druhé miesto. Zavedie vás do sveta mýtických drakov a pádu jednej zvláštnej civilizácie


Jan Dobšenský - Yorrân - ukázka z knihy

15. května 2015 v 19:51 | Dragita
Nových knihy není nikdy dost, a když člověk narazí na zajímavý a propracovaný fantasy svět - navíc úplně nový a neokoukaný - je to vždy důvod k radosti. Na Yorran jsem narazila náhodou na Startovači. Zaujala mne nádherná obálka. Přímo čtenáře přitáhne, a to se mi na podobných knihách líbí.
Dále mě oslovilo, kolik péče svému dílu autor věnuje - detailní ilustrace, mapy a slovníky. V duchu jsem si řekla, že mu držím palce a najednou, o několik dní později, jsem byla panem Dobšenským oslovena, jestli mohu na blogu uveřejnit ukázku a informace ke knize - takže tady to máte, ještě zčertva :) Je to pro mě velmi zajímavé dílo a myslím, že tuzemská tvorba by měla mít větší propagaci :)

Za zmínku i stojí, že povídka ze světa Yorran se umístila na druhém místě v soutěži O nejlepší fantasy 2014.

Zde je video, které vás provede vznikem knihy a všech bonusů okolo.

Tereza Matoušková - Vílí kruhy - ukázka

15. ledna 2015 v 20:22 | Dragita
Je to tu, dnes byl zahájen předprodej knihy mladé autorky Terezy "Temnářky" Matouškové s názvem Vílí kruhy. Knihu napjatě očekávám již řadu měsíců, tak mě těší, že ji za chvíli dostanu do rukou a příjemně se začtu. Mezitím, než kniha oficiálně vyjde, tu pro vás mám novou, zcela nepublikovanou ukázku. Je plná napětí, akce, přiměřeně drsná a upozorňuji slabší povahy - teče v ní dost krve. Vílí magie má svá tajemství.

Anotace:

Když bohové z Aze zničili svět na Souši, stvořili si nový pod mořem - ponuré místo osvětlované mechanickým sluncem. Po tisíciletích, během nichž v Podmoří vznikla rozvinutá civilizace, se objevila nová božstva. Otevřený konflikt mezi dvěma pantheony skončil křehkým příměřím. Místo rozkvětu však přichází další krize.

Po hravé odbočce Hladových přání se Tereza Matoušková vrací k událostem na velkém jevišti Podmoří. Mechanické slunce pohasíná, staří bohové se zavřeli ve svých příbytcích a mladé příliš tíží hříchy minulosti. Podmořské národy si tak musí pomoci samy. Kolují zkazky o moci, která dokáže udržet zmírající vegetaci i bez slunečního světla. Vládnou jí Víly, zahořklé bytosti, které se nikdy nesmířily se zánikem života nad hladinou. Osud ostatních kultur je nezajímá a jejich kouzla se živí krví.

Schyluje se k válce, která nebude mít vítězů.

 
 

Reklama