Knižní hitparáda

Knižní hitparáda březen 2017

5. dubna 2017 v 13:15 | Dragita
Měsíc uplynul jako voda a už tu máme duben. Březen byl super knižní měsíc. Musím říct, že se mi povedlo přečíst pro mě rekordní množství knih (však to znáte, jakmile vás skolí chřipka, či něco podobného, je nejlepší mít u sebe kupku knih a nevystrčit nos, dokud se neuzdravíte). Dokonce jsem si na chvíli odskočila od fantastiky a nelitovala jsem. Někdy pomáhá si rozšířit obzory. Ještě tu mám připravené nějaké detektivky.

Tento měsíc jsem si vystačila s vlastní knihovnou. Slíbila jsem si, že letos budu víc číst nakřečkované výtisky.

Knižní hitparáda leden/únor 2017

10. března 2017 v 16:39 | Dragita


Letošní rok s sebou parádně hodil a už tu máme březen. Já také nezahálím, čtu každou volnou chvíli, abych z příběhů a načerpala klid a rozvahu, abych se ponořila do jiných světů životů. Někdy je to potřeba, ale většinou je to nesmírná zábava.

Nové charaktery, nová dobrodružství, nové tragédie a světy. Mytologie a magie, přediva osudu. Převážně čtu fantasy a young adult fantasy, ale mám v hledáčku i detektivky a příběhy ze života. Jen se k nim dostat.

Myslím, že se mi zatím dost daří přeplnit letosní plán. Na Goodreads.com jsem si dala svůj letošní cíl 30 knih. Vzhledem k tomu, že jsem předchozí dva roky nesplnila čtyřicet, slevila jsem ze svých požadavků a hle. Najednou jich mám už 12 za sebou a další 3 rozečtené. Což je celkem slušné skóre na to, že ve volném čase ještě píšu příběhy.

Knižní hitparáda za rok 2016

5. března 2017 v 13:45 | Dragita

Sice už ám začíná březen, ale i tak jsem se rozhodla podělit se s vámi o knižní hitparádu.

Loni jsem přečetla JEN 29 knih, což je nejméně za posledních pár let.

On to byl vůbec hektický rok, je to vidět na aktivitě blogu (ne že by se tento nějak lišil). Mou čtenářskou duši aspoň hřeje vědomí, že se mi letos daří držet krok a dokonce svůj plán překonávat - už jich mám za sebou 13. Jsem hodně aktivní na Goodreads.com, kde jsem se před lety uhnízdila a musím říct, že je to pro mě zatím nejlepší platforma na sdílení názorů a sledování nových knih.

Tak pokročíme k seznamu, protože bych vám chtěla pár titulů doporučit. Podle mě jsou nejlepší ty knihy, které si chci přečíst znovu, znovu a znovu. Cosi ve mně zanechají, přemýšlím nad nimi i po dočtení a čas... se na ně s chutí vrhnu znovu. Ne všechny v mé soukromé knihovně jsou takové, a právě proto jsem ráda za poklady, na které během čtení narazím. Máte to taky tak?

Nebudu vypisovat, která kniha by skončila na prvním místě, protože by jich hodně skončilo na stejné příčce. Četla jsem málo, ale velmi silné příběhy, které mě oslovily.Hitparáda knih za rok 2014

14. ledna 2015 v 21:09 | Dragita
Sice jsem jeden seznam již stvořila pro Dagon.cz > kouknout se můžete tady< Ale nedalo mi to si udělat ještě jeden, takový, kde budou knihy, které mě opravdu dostaly a vyšly v průběhu minulých let. Vlastně jsem za rok potkala jen minimim strašných, nebo nudných knih - vlastně si pamatuji akorát čtyři - Lovkyni snů, Annu krví oděnou (recenze) , Dveře do prádznoty (recenze) a Nevítané (recenze).

Tak jdeme na to příjemnější. Které knihy mě naprosto dostaly a čím? :)

Knižní hitparáda - červen a červenec

15. srpna 2014 v 10:29 | Dragita
Rozhodla jsem se, že shrnutí toho, co jsem přečetla a co mě nejvíce oslovilo, bude nejlepší dělat ob měsíc. Nejsem kdovíjak rychlý čtenář, většinou stihnu 4-5 knih za měsíc a jen výjimečně se to navýší na 8-10. Z toho důvodu by hitparáda nebyla moc obsáhlá, nebylo by prostě z čeho pořádně vybírat.
Červen a červenec jsem četla celkem málo, ale našly se tam knihy, které mě dostaly i zklamaly. Tak to chodí, ne vždy se mi podaří sáhnout na ten pravý příběh pro mě.

A pro příště se polepším a vyrobím si ikonku právě na knižní hitparády :)

Knižní hitparáda (únor, březen, duben, květen)

8. června 2014 v 15:43 | Dragita
Jsem si vědoma, že je to trochu maxi hitparáda, ale lepší pozdě než nikdy. Většinou za měsíc přečtu 3-6 knih, podle toho, jak moc jsem zaneprázdněna psaním a nově i kresbou.
Jako první sem dám rekapitulaci všeho, co se mi podařilo za jednotlivé měsíce přečíst. Pod ruku se mi dostaly různé knihy, některé mi vyrazily dech a jiné mě spíše zklamaly, nebo se mi zdály jako čistý průměr.
Proto račte dál, v seznamu jsem označila hvězdičkami knihy, které se mi líbily nejvíce. A v rozkliku jsou odkazy na recenzi.


Shrnutí - prosinec a leden

2. února 2014 v 12:28 | Dragita
Je začátek února, akorát čas udělat zase menší shrnutí, co jsem stihla za poslední dva měsíce přečíst a co jsem si stihla koupit za knihy. Bude toho teď poněkud více, protože byly samozřejmě Vánoce (5 knih), a potom mě velmi překvapil můj první Vánoční bonus v práci (zbytek knih:) Využila jsem i následné výprodeje a akce a nakupila se mi tu slušná hromada. Tři knihy jsem již stihla půjčit, ale i tak mě pohled na mé úlovky těší.

Top desítka přečtených knih za rok 2013

30. prosince 2013 v 11:59 | Dragita
Rok se s rokem sešel a zase tu máme Vánoční svátky a Silverstra. A protože letos byl výjimečný rok, rozhodla jsem se, po vzoru ostatních, udělat si menší žebříček knih za rok 2013. Přečetla jsem jich dost, hlavně v druhé polovině roku, kdy jsem na to měla čas i myšlenky a pomohla tomu i minimalizace stresu. Je těžké, rozhodnout se o pořadí, ale vezmu to tak, jak na mě jednotlivé příběhy působily. První jsou ty, které mě opravdu dojaly a dlouho potom jsem nad nimi přemýšlela.

Shrnutí - říjen a listopad

1. prosince 2013 v 15:54 | Dragita
Tak to vypadá, že u mě budou shrnutí po dvou měsících. Na přelomu října a listopadu jsem totiž četla Odkaz dračích jezdců a nic jiného nevnímala. Prostě jsem musela vědět, jak to skončí. A o dva a půl týdne později jsem se to dozvěděla... a ehm, prostě se příběh uzavřel, jsem ráda, že jsem nečekala něco extra epického.

V říjnu jsem si koupila mnohem více knih než za listopad, ale jen proto, že jsem byla zásobena knihami z knihovny. Ani jsem je nestačila všechny přečíst.

Jak na tom tedy jsem?
 
 

Reklama