Knižní úlovky

Knižní úlovky - říjen a listopad

6. prosince 2014 v 11:33 | Dragita
Zase se jdu pochlubit úlovky, tentokrát za poslední dva měsíce. V říjnu jsem knihy kupovala jak na běžícím pásu, ale v listopadu jsem musela šetřit a dost hodně se krotit, abych vůbc vyšla finančně.

Ale i tak mě překvapilo, jaká pořádná kupka knih se mi tu sešla. Musela jsem kompletně reorganizovat celou knihovnu, což mi zabralo nejméně dvě hodiny. To víte - zleva doprava to musí být podle velikosti, potom mám poličku jen CooBoo knih, jen Kingovek a stvořila jsem si i novou - oblíbené knihy, kterým nevydali pokračování. A tak dále. Někdy se mi prostě vedle sebe dvě knihy nelíbily, tak jsem skládala, dokud to nelahodilo mému oku. Vím, jsem cvok :D

Knižní úlovky - srpen a září

1. října 2014 v 9:44 | Dragita
Tentokrát tu jsou úlovky za dva měsíce. Jelikož jsem byla koncem srpna a půlku září v Anglii, rozhodla jsem se to spojit, aby to i nadále krásně vycházelo na konec měsíce. Tentokrát musím říct, že by bohatší srpen, protože jakmile jsem se vrátila z dovolené, uvalila jsem zbytky peněz za jídlo a nějaké to podzimní oblečení, protože zima už klepe na dveře.

Všehovšudy jsem si za září koupila jednu knížku! (divné, co?) - Ukradený trůn ze série Dragon Age (v Anglii jsem si koupila hru na PS3) a jednu jsem dostala - Labyrint - útěk, za Dagoní maskoty. Na všechny nakreslené Dagony se můžete mrknout zde.

Ostatní náleží srpnu, a to i z důvodu, že jsem měla v svátek, tak co jiného si přát, než pěknou knihu. Konkrétně se jednalo o Golema a Džin v New Yorku a Město od Stelly Gemmel.

Knižní úlovky - červenec

13. srpna 2014 v 10:16 | Dragita
Poslední dva týdny mi nějak protekly mezi prsty, tak sem dávám Knižní úlovky až teď. Červenec byl daleko úspěnější. Hlavně proto, že když mám narozeniny, mým hlavním přáním jsou jen a jen knihy :D

Měla jsem na léto hodně velké čtecí plány, dokonce jsem chtěla přečíst i ty nově koupené knihy. Ale celé se to zhatilo, když jsem dostala do ruky Hry o trůny a následně Tetovaného. Tak koupené kousky zatím jen čekají až je milostivě vezmu do ruky.

Na Hvězdy nám nepřály jsem se těšila. Ihned jsem se začetla a dost mě to bavilo. Aspoň začátek. Kolem sté strany jsem se tak nějak musela nutit číst dál, tak jsem zatím knihu na chvilku odložila. Na ostatní se chystám a zřejmě bude první Čistý, jelikož neustále čtu velmi pochvalné recenze.

Knižní úlovky - červen

6. července 2014 v 11:47 | Dragita
Řeknu vám, chvíli jsem přemýšlela, jestli to nespojit s červencem, ale nakonec to bude samostatně. Během června jsem hodně šetřila, protože v květnu jsem moc utrácela.
Bohužel, teď na přelomu léta, jsem se zase vydala za knihy - ještě mi nepřišly, takže je zahrnu do července - ale asi jsem si neměla v červnu tak utahovat opasek s nákupy, protože nyní se na mě zase snesla lavina knih, které jsem musela mít (+ když uvážím, že mám za chvíli narozeniny, nakupovala jsem už dopředu :-D

Knižní úlovky - duben a květen

31. května 2014 v 18:14 | Dragita
Poslední měsíc tu bylo cestem pusto a prázdno - potřebovala jsem klid a zalézt, takže nejlepší bylo se ponořit hluboko do knih. Což mělo za následek to, že se mi tu sešla docela slušná kupka. Sama si říkám, jak se to mohlo stát, ale faktem je, že jsem za to dala asi polovinu vrácených daní, některé jsem vyhrála a jiné koupila v Levných knihách. Skoro všechny tady pocházejí z eshopu bux.cz, kde mě vždy nalákají na slevy > takže si asi hodím zákaz, jinak budu na mizině :D

Všechny knihy jsou pořízeny za duben a květen. U Schefika na stránkách jsem vyhrála knihy Game a Buzz a těším se, až se do nich pustím. Kočičí noci jsou z LK a v červnu s Cathy a Niviat pořádáme hromadné čtení. Podle mě jsou to úžasné knihy, jen drobet složitější a s květnatější mluvou.

Březnové úlovky

6. dubna 2014 v 9:16 | Dragita
Jak jsem tušila, březen byl na knihy poněkud chudší. Měla jsem trable s pojištěním a k tomu mě ještě vypekla účetní z práce a já nevím, jak to budu řešit, asi přijdu na mizinu. Každopádně jsem si pořídila pět knih, z toho tři z Levných knih a jednu jsem dostala.
Takže přece jen slušná bilance. Jen s tím čtením je to na štíru. Člověk furt něco dělá kolem povídek, upravuje, přepisuje a sem tam napíše něco nového a na čtení zbývá čas tak akorát v šalině, když jedu do práce (a to když stihnu spoj, který není plný k prasknutí).

Únorové úlovky

1. března 2014 v 17:14 | Dragita
Rozhodla jsem se dát sem knižní úlovky jako samostatný článek. Únor byl na knihy bohatý stejně jako leden. Zbyly mi nějaké peníze navíc, tak co jiného s nimi, než si rozšířit knihovnu. V následujících měsících už takovu možnost nebudu mít - myslím v tak velkém rozsahu. Teď mě čeká placení účetního, aby mi udělal daně, přichází jaro a já potřebuji nové boty (protože ty staré už se rozpadají - a to jsem je kupovala loni), nový kabátek, přítel bude mít narozeniny, a potom budeme řešit nové bydlení (pro společnou budoucnost), které zatím hledáme. :)

Přibyla mi úplně nová polička v knihovně (původně tam byli draci a různé zvířecí sošky, na které jsem od mala zatížená). Krom trilogie chaosu a Sto tisíc království, jsem z ní ještě nic nečetla. Takovým to tempem, bude skříň zaabraná celá. Ještě tam mám jednu polici, kde mám porcelánového tygra, další draky a šperkovnici.:)

Lednové úlovky

19. ledna 2014 v 10:26 | Dragita
Konečně mi dorazila má první letošní zásilka knih z bux.cz. Je to od nich teprve druhá objednávka a zase mi dorazily knihy s pěkně naraženými rožky - ale jen ty v pevné vazbě. Proto jsem se rozhodla, že jestli ještě někdy podlehnu slevám na bux, bude to jen na paperbacky, protože ty jsou vždy v naprostém pořádku.

Objednávka byla na mé poměry obrovská a hned jen tak podobná nebude. Za chvíli se nám blíží jaro a jak se znám, místy knih si koupím zase něco na sebe - boty se mi rozpadají, kabátek mám jen zelený, chtělo by to něco univerzálnějšího atd. :) Také mě napadlo a začala jsem se na to tešit - udělat si menší změnu účesu (to budou doma valit oči:)
 
 

Reklama