Mé kresby

Kresby - ještěři, potomci Věčného ohně

18. června 2016 v 10:28 | Dragita
Zdravím všechny čtenáře,
sice kreslím pomálu, ale mám pocit, že se aspoň trochu zlepšuji. Teď se mi tu nakupilo pár kreseb tužkou. Všechno do jedné se vztahují k mé knižní sérii Dračí město.

Ne vždy zobrazují konkrétní postavy z knih, spíš jsem si dala za úkol postupně nakreslit čtyři základní rasy, co existují. A sem tam nějaký ten charakter, scénku. Samozřejmě to budu chtít mít barevně, protože hlavně odstíny křídel, se rasy ještěrů ( potomků Věčného ohně), rozlišují. Zatím mám jen hrubý nástin jednoho barvení. Problém je, že mám asi špatný stůl a židli. Stačí hodina, dvě a pak mě tak bolí záda a za krkem, že se k digitálnímu barvení dlouho nedostanu. Psaní a internet jsou v pohodě, to si sednu do postele, opřu se o peřinu a polštáře a mohu tak strávit klidně celý den, jen s přestávkami na jídlo a procházky se psem.

Malování pastelkami. Ehm, já nevím, už jsem zkoušela všelijaké, ale pořád mi to připadá, jako by to barvilo dítě. Takže ne, pastelkama to nebude vymalované. Pastel mám, vypadá pěkně... ale stále to není ono. Digitální barvení je holt jen jedno. A můžu tam přemazat jakoukoliv chybu. Jen se k tomu dostat... a mít lepší stůl a židli. :D


Tak, dost vykecávání. Tu jsou kresby za poslední čtvrt rok.

Kreslím draky

23. dubna 2016 v 21:40 | Dragita
Poslední tři měsíce jsem se dostala ke kreslení častěji. Beru to jako odpočinek, jen jak necvičím každý den, moc se neposouvám. Pokud máte nějakou radu, jak se zlepšit, nějakou dobrou knihu, techniku, nebo nástroje, dejte mi vědět. Třeba se postupně vypracuji :) Většinu volného času mi totiž zabírá psaní, což je moje primární záliba a také hodně čtu.

Ráda bych se tedy s vámi podělila o svůj dosavadní pokrok. Jsou to kresby tužkou a pár jich je vybarveno digitálně. Všechny obrázky se vztahují k mé mytologii. Víte, jak to je. Chcete hodně ilustrací? Nejlépe se na to vrhnout sám. Samozřejmě, nějaké oficiální do knih a propagace budou od profesionála, ale blogové, fan ilustrace, snad zvládnu i sama. Třeba se ke mně časem někdo přidá, až příběhy vyjdou knižně :)

Stal se ze mě drak?

5. dubna 2015 v 20:28 | Dragita
Jelikož už třetím týdnem mám porouchaný počítač, pustila jsem se zase do kreslení. Zvládla jsem i pár mandal, ale ty vám ukáži někdy příště.

Teď se, když mám vzácnou chvíli, kdy se můj 8let starý notebook konečně rozjel a zvládá zátěž, mohu pochlubit s nejnovějšími kresbami.

Pravda, jsou to trochu rychlokresby tužkou, ale mají pro mě velký význam a já se s nimi chci podělit.

Setkání

3. února 2015 v 20:29 | Dragita
Dneska jen krátce, od rána je divný tlak a já se sotva ploužím i po druhém kafi. Ale aspoň jsem dodělala dvě nejnovější kresby, na nichž od soboty pilně pracuji. Dala jsem si záležet - sice zase jen tužkou /já se pastelek asi bojim :D. Ale stínovala jsem, zvýrazňovala a výsledek má své mnší mouchy, ale líbí se mi. Každou kresbou se v něčem zlepším, jiné nic moc. Snad to časem vychytám.

Dokonce jsem se po dlouhé době odvážila na kresbu z profilu :)

Kresby charakterů

9. ledna 2015 v 22:03 | Dragita
Tento týden byl dost zkušební. Po dlouhém volnu (vlastně od konce listopadu), jsem se vrátila do práce. A jelikož jsem večer potřebovala dělat něco nenáročného a uvolňujícího, abych načerpala síly na další den, dala jsem se do kreslení.
Přišlo to náhle, jak to u mě bývá. Nápad, chuť tvořit a už mě čekala jen realizace. Stále totiž toužím úplně přemalovat základní kresby u charakteristik ještěřích ras, a ještě k tomu jsem slíbila kamarádce, že pro ni dvě postavy oživím na papíře.

Napřed bylo v plánu barvení, ale já se nechala unést a jela jen tužkou, stínovala... no, a teď už pastelky mají smůlu. Kromě pondělí, jsem každý večer udělala jednu kresbu a šla spokojeně spát. :)

Hadí kresby

4. prosince 2014 v 20:12 | Dragita
V pondělí jsem si koupila nové pastelky Polycolor a konečně jsem se dostala k tomu je vyzkoušet. Ještě to s nimi pořádně neumím, ale pokrok je vidět, oproti obyčejným Maped pastelkám.

Celý týden ležím doma, dopuji se antibiotiky a dvakrát denně se přemlouvám, abych něco snědla. Takže času dost - jenže, co nakreslit jako první? Mám spoustu plánů, ale potřebuji cvik.
Během chvíle to bylo jasné - hadi, spousta hadů. A udělám tím službu i pro sebe, protože v mé knize se znaky hada vyskytují, takže je nebudu kreslit jen tak.

Cvičné kresby - ženské postavy

28. září 2014 v 19:51 | Dragita
O víkendu jsem zase měla chuť kreslit, tak jsem vzala tužku, papír a zkusila něco nového. Potřebovala jsem se procvičit.
Samozřejmě, obrázkům chybí jeden detail, ale tak se mi líbily, že jsem je nechtěla pokazit. Snažila jsem se i více stínovat. :)

Snažím se dělat aspoň na blog ilustrace ke knize Síla duše a vůbec ke svému ještěřímu světu. Proto následující kresby tužkou znázorňují ještěří ženy.


Zkouška nových tužek

15. srpna 2014 v 9:33 | Dragita
Sem tam potřebuji procvičovat kreslení. Chtělo by to i pořádný vzor, mustr, podle kterého bych se pořádně naučila lidské obličeje, ale tentokrát jsem hodila všechno za hlavu a čmárala. Koupila jsem si ten den pár uměleckých pastelek a nové tužky. Přímo mě volaly, abych je vyzkoušela. Tak jsem vzala první papír po ruce - z druhé strany potištěný a zhruba za hodinu spatřila světlo světa první kresba.

Černou pastelku asi dál používat nebudu. Je na mě moc měkká, sami to vidíte na křídlech. Také ona křídla jsou trochu zvlástní. I z toho důvodu je postavám moc nekreslím, i když je vlastní.

Léto s tužkou v ruce - Dračí město (Krevní msta)

20. července 2014 v 16:48 | Dragita
Léto je v plném proudu a já poslední týden jen kreslím nebo píšu. Za červenec jsem přečetla jen první část prvního dílu Hry o trůny, jinak nic. Dokonce jsem si ani žádnou nekoupila, ještě čekám na zásilku z buxu od června :D
Jsem dost vytížená, tak blog celkem zeje prázdnotou. Dostala jsem totiž nápad na předpracování čtyř kapitol z chystaného příběhu Dračí město a věřte mi nebo ne, za dva týdny jsem zvládla předělat jen dvě a půl kapitoly. Jedu šnečím tempem, ale za to mám zpětnou vazbu, že je to mnohem lepší než původní verze (aspoň tak) :D

Abych si odpočala od přemýšlení, začala jsem kreslit. Některé kresby jsem "prozíravě" načmárala na potištěný papír, ale potom jsem už jsem měla vždy po ruce blok. Ono jak jsou vedra, jde mi kreslení nejlépe - pěkně se odreaguji, procvičím se, nenamáhám tolik mozkové závity (v paneláku mám skoro soukromou saunu - na psaní nic moc) a navíc mohu veřejnosti představit své knižní hrdiny. Těmito kresbami nekončím, nápady se na mě valí, protože ne všichni mají svůj portrét :-D

Na křídlech kormorána

3. května 2014 v 12:41 | Dragita
Soutěž v klubu Snílků už skončila, tak se vám mohu pochlubit, co jsem to vlastně stvořila. (A jelikož se účastnili jen tři soutěžící, vyhráli všichni :)
Jedná se teprve můj druhý velký počin v digitální kresbě a zabral mi neuvěřitelných devět hodin. Jsem na něj pyšná, protože, ačkoliv má spousty much, vypadá to tak, jak jsem chtěla. :)

Na obrázku je kormorán, který nese poupě, ukrývající vzácnou perlu, jako dar pro princeznu víl. Ptačí kurýr je zachycen ve vzduchu - mraky jsou jednodušší, jsem ráda, že jsem stihla termín :) Je to první pták, kterého jsem nakreslila, tak ho berte s rezervou.
 
 

Reklama